Nejvýznamnější a také nejzáhadnější otázky ze světa vědy, umění a společenského života, které jsou dodnes zahaleny řadou tajemství.
Epizody:
8. Tajemství kamenných koulí
9. Experiment Filadelfia
10. Osudové kopí a Adolf Hitler
11. Záhada ztraceného rukopisu
12. Tunguzský meteorit a Pán blesků (oficiálny text distribútora)

RumbleFish

Kvalitou je to odpadní, ale díky (nebo spíše k vůli) moderátorovi, řadě "odborníků" a danými pseudovědeckými tématy je to i vtipné, protože brát tento "dokumentární seriál" vážně prostě nelze. Ještě bych do dalších případných řad doporučoval "upgrade", čili by se různá témata slučovala - např. objev Hitlerova magického kopí v kruzích v obilí... ;-) ()

bagger95 odpad!

Experiment Filadelfia: Jak Nikola Tesla vědce před provedením testu varoval, když byl už několik měsíců po smrti? Nebyla vlastně Teslova smrt jen kamufláží, aby po něm nešly německé tajné služby a nesnažily se ho přetáhnout na svou stranu, kdyby se experiment povedl? Asi nenajdu vhodný vulgarismus, kterým by šel tenhle pořad označit. ()

Platom

Hm, tak málo kterému pořadu se dostalo té cti, že bych si na něj vyhranil čas a trochu jej okomentoval. Detektor si to ale opravdu zaslouží. Měl jsem čest shlédnout pouhé dva díly, ale doopravdy mi to stačilo. Laciný pořad plný točících se koulí přes půl obrazovky, jednou velkou a lesklou hlavou vystupující ze tmy, který dělá záhadu i z východu a následného západu slunce. Snaha tady sice byla, ale proč se nimrat v hypotézách, které lidstvu ještě nic kloudného nepřinesly. Já opravdu chápu, že některé lidi to zajímá, že někdo tomu věří a že někdo dokonce i sdílí stejné názory - doměnky jako tvůrci tohoto pořadu (bůhví v co vlastně tvůrci věří - myslím, že asi v to, že i za pár kaček se dá udělat pár minut zábavy), ale co je moc, to je moc... Pořad mi značně připomínal rádoby fantastické články z poloviny minulého století, které všem předhazovaly fotografie pánů mimozemšťanů, budoucnost roku 2000 si představovali tak jako rok 2300 tvůrci Futurami a tak dále a tak dále... A k tomu ty hrozné koule! A odborníci na slovo vzatí v podobě žurnalistů, publicistů a jiných existencí. Že by u zrodu Detektoru stál samotný Tesla? Doufejme, že ne! ()

sator

Všem co se bojí slyšet alternativní názor...pochlapte se :-) 1 Tajemná řeč katedrál 2 Tajemství automatické kresby 3 UFO - Projekt Odhalení 4 Golem 5 Tajné zbraně Třetí říše 6 Neznámý Staroměstský orloj 7 Kruhy v obilí 8 Tajemství kamenných koulí 9 Experiment Filadelfia 10 Osudové kopí a Adolf Hitler 11 Záhada ztraceného rukopisu 12 Tunguzský meteorit a Pán blesků ()

PAGE

Mě vždycky fascinovali tady ti hlasatelé pravdy, kteří všechno ví, všude byli, od všeho mají klíče a rozdávají přiblblé ceny těm, kteří mají jiný názor. Přitom, aby mohli ta svá moudra hlásat, musí se slučovat do jakýchsi pochybných spolků, asi aby je bylo více slyšet a navíc jim všechno musí poradit Grygar, protože sami by nic kloudného nevyplodili. Už kvůli nim se na tyhle dokumenty budu dívat, protože na rozdíl od těch jejich nejsou alespoň nudné. Navíc autoři dokumentu si nikde, na rozdíl od spolků, jako je sifilos a jejich hlásných trubek jakou je místní Šukjektiv, nenárokují patent na pravdu. ()

• Cyklus České televize Detektor byl pozastaven na základě "vážných programových důvodů". Po celou dobu vysílání tohoto pořadu se o to snažila AV ČR v čele se spolkem Sisyfos (Jiří Grygar) zastavit vysílání. To se nakonec podařilo. (Lordkolol)