Columbo - Season 10 (1990) (séria)

Nie je čas na umieranie (S10E05)

(epizóda)
  • Slovensko Niet času na umieranie (viac)

Poručík Columbo prichádza na svadbu svojho synovca Andyho Parmu, ktorý tiež pracuje v radoch polície Los Angeles. Berie si dcéru bohatého podnikateľa Melissu Hayesovú. Novomanželia pred polnocou odídu do svojej hotelovej izby. Zatiaľ čo Andy je v kúpeľni, Melissa záhadne zmizne. Čochvíľa je jasné, že nejde o svadobnú tradíciu s unesením nevesty, ale o skutočný únos. Prichádza detektív Dennis Mulrooney, ale polícia márne čaká na telefonát so žiadosťou o výkupné. Mnohí si myslia, že nevestu uniesol psychicky vyšinutý maniak, ktorý sa votrel na svadbu, a tak sa začína horúčkovité pátranie. Detektív Columbo pomáha pri výsluchu možných svedkov a skúma čerstvo vyvolané svadobné  fotografie. Čo si všimne jeho neomylný mozog? (TV JOJ)

majec4

Cast ma sympaticky zaciatok s tanecnym cislom porucika. Svadba vsak na moj vkus skoncila dost skoro. U nas sa vtedy len party zacina. Je to jedna z tych nestandartnych casti, ktora cely serial osviezi. Porucik bol asi prvy krat razny bez zbytocnych odbiehaciek. Islo o nevestu jeho synovca, takze mozno preto bol horlivejsi ako inokedy. Bolo to zaujimave, vidiet Colomba v takejto polohe, no verim, ze sa neskor vratime k standartnemu priebehu deja/ vysetrovania. Najviac mi ale vadilo, ze porucik nebol v konfrontacii so zaporakom. Inak bolo vsetko ok, aj to timove vysetrovanie. No kvoli absencii toho standartneho suboja to musim oznacit za jeden z tych slabsich dielov. ()

Protentoucel

Ach díky bohu za tento netradiční díl, ve kterém jsem viděl konečně něco nad čím jsem stále přemýšlel.. a to je, jaký je poručík Columbo v osobním životě nebo mezi přáteli či rodinnými členy nebo jaký je na stanici, má tam respekt nebo dělá blba i tam, jak jedná s kolegy a jak oni jednají s ním, mají respekt? nebo je tam někdo s kým nevychází, jak to tam vypadá a jak to tam chodí, jak se chová, když nemluví s podezřelými, ale s někým normálním a jak to je s tou zbraní, vytáhne ji někdy? A vytáhne ji někdy někdo na něj, bude někdy v opravdovém ohrožení života? Díky bohu za tento díl kde koenčě nebyl 20 minut začátek ze života vraha a jeho důvody a vlastně všechna ta zbytečná omáčka... konečně jsem nevěděl kdo je pachatel, konečně!!!, díky za tento úžasný díl, který konečně ukazuje druhou stranu Columba po 59 dílech už to chtělo trochu změnu, fakt že jo. možná to některým nepřijde, ale zkuste se na to dívat normálně a ne jednou za týden nebo za dva nebo jednou za měsíc nebo vzpomínat jak jste se na to dívali kdysi a viděli stejně tak 20 dílů max, protože nebyl čas.. pak to těžko hodnotit a uvidíte jak vám to poleze na nervy ,že je každý díl na stejné brdo... tedy.. samozřejmě, jsou skvělé, dávám nejvyší hodnocení za celý seriál, některé díly horší některé lepší.. ale tenhle díl mi konečně dovolil nahlédnout tam kam jsem myslel, že nikdy neuvidím a nedohlédnu. A ještě by mě zajímala ta jeho žena.. u tohoto dílu mi už příjde, že musí být vymyšlená a že nikoho nemá a žije jen se psem. Myslím si že i pan Peter Falk si tuto roli užil a mi přijde že ho tahle změna bavila a že byl rád že si konečně zahrál v něčem trochu akčnějším když už dělá u té kriminálky, přecejenom, nikdy to nejde tak snadno a nikdy přece nemůže řešit pořád samé celebrity, snoby, hvězdy a boháče ve smylu, že nikomu nidky víc nejde o krk. Někdo umře a nikdy se nikdo nebrání tím že by chtěl zabít Columba, když vidí že mu šlape na paty, nebo že by se bránil zatčení a že by bylo třeba zatýkat normálně a ne bez pout a sólo jen domluvou a vlídným slovem.. jasně.. někdy.. ale ne vždy. ()

PeteBuck

Boli 2 časti Columba, ktoré sa natočili podľa McBaina. Jedna vyšla, druhá nie. Toto bola tá druhá. Nebolo to zle natočené, ale únos ako časť Columba, napätie a strach, či sa Columbo všetko vyšetrí naozaj načas, aby zachránil manželku svojho synovca, či kto to je, to trochu kazilo. Nebolo to proste ono. A ešte k tomu ten úlisný úchyl. No, nebolo to zlé, ale je to podľa mňa jedna z najslabších častí Columba. ()

MrPierc

Skvělé! Moc se mi líbila změna oproti klasické šabloně každé Columbovky. Tentokrát náš ušmudlaný detektiv musí jednat rychle a s vrahem si nezahrává. Hledá maniaka, který může každou chvíli ukončit něčí život. Hodně akční a zadýchané. Dokonce bych takový styl viděl rád častěji. Jeden z nejlepších dílů. ()

Grogan

Hrozná škoda... že více dílů nebylo jako tenhle. Columbo se tady musí skutečně namáhat a projít velké množství podezřelých, než dojde na toho správného, což mi sedí daleko víc, než když hned od začátku ví kdo a jak. Spolu s tím zmizely i ty jeho otravné manýry a nepřímá arogance ("ne, já už vím, jak to bylo a naprosto nic mě nedonutí byť jen na vteřinu uvážit, že existuje i jiná možnost" - tenhle dojem z něj mám skoro pořád a dost mě tím vytáčí). Jen ta linie s osvobozováním Melissy poněkud drhla (použij tu židli, zatraceně!), důkaz s fotkou je předzvěst budoucích čachrů s fotkami v moderních kriminálkách (tohle se vlastně objevilo už ve starých dílech), ale jinak dobrý. Záporák byl slušný cvok a Daniel Davis byl pěkná vedlejší postavička. ()

• Jedna z mála epizod, kde u sebe Columbo nosí zbraň. (ČSFD)