Věhlasný specialista na srdeční choroby doktor Hidemann je s lehkou srdeční příhodou dopraven do vlastní kliniky. Krátce před již delší dobu odkládanou operací se se svým kolegou doktorem Mayfieldem baví o jejich společných pokusech s novým lékem pro pacienty trpící srdeční vadou. Mayfield se domnívá, že provedli již dostatek pokusů a s objevem chce vystoupit před veřejnost. Hidemann je opačného názoru a trvá na prodloužení testovací lhůty. Zdravotní sestra Sharon Martin se navíc domnívá, že se Mayfield pouze přiživuje na slavném jméně svého kolegy. Vtom kliniku zasáhne tragická zpráva. (oficiálny text distribútora)

nascendi

Väčšina komentátorov sa zhoduje v tom, že táto epizóda patrí k najlepším z celého seriálu. Nepopieram, že neobvyklá situácia, v ktorej Columbo ťahá v strete s inteligentným protivníkom za kratší koniec, zvýšila príťažlivosť epizódy. Ale na druhej strane ju ťahali dolu málo uveriteľné náhody. Prekvapilo ma, ako zbytočne sa v tejto epizóde zdôrazňoval bezdomovecký dojem, ktorý budil Columbo. Jeho kýchacie, fajčiace a žravé prejavy boli až odporné. ()

Terter

Proti malému detektivovi v baloňáku tentokrát stojí opravdu zdatný soupeř - pan Spock. Toto tvrzení se vzahuje nejen k faktu, že doktora Mayfielda a Spocka hraje jedna a tatáž osoba (L. Nimoy), ale i k charakterové podobnosti obou postav. Stejně jako Spock je i Mayfield nebezpečně inteligentní a prost jakýchkoliv emocí. A pokud by chtěl někdo pochybovat, podívejte se na ten díl ještě jednou a všimněte si, jaký výraz vykouzlí Nimoy na své tváři těsně před závěrečnými titulky. ()

quokam

Souhlasim s temi, kteri tento dil radi k tem nejlepsim. Mam rad ty okamziky, kdy porucik ukaze, ze je to skutecny polda. Ne, to nebyl vybuch hnevu, to byl presne vypocitany krok v psychologicke valce. Herecky rejstrik pana Falka byl preci jenom bohatsi bez jedna a ta sana poza. Taktez skvely Spock uroven dilu posouva k dokonalosti. Co vsak mam porucikovi za zle je, ze neochranil zivot toho veterana, jakoby mu na zivotu plebs nezalezelo. Za mne petadevadesat pro. ()

cheyene

Zločinný steh se řadí mezi ty nejpovedenější epizody seriálu, protože proti poručíkovi tu stojí inteligentní chirurg, který má vše dobře naplánované a i když mu pomalu začíná téct do bot, dokáže pohotově reagovat. Chvíli to vypadá, že Columbo tento případ nedotáhne do konce. :) Pozitivně hodnotím také emoce, které muž v baloňáku projeví v okamžiku, kdy se Dr. Mayfield od srdce směje jeho teorii. To jsem od prakticky vždy vyrovnaného kriminalisty nečekal. :) Dávám plné hodnocení. ()

PeteBuck

Jeden z mojich obľúbených dielov z prvej éry. Asi aj preto, lebo tu hral Leonard Nimoy. A musí to byť práve logický Mr. Spock, ktorý Columba vytočil. V iných dieloch sa Columbo zväčša ovláda. Nimoy tu hral naozaj kriváka. Odrovnal kohokoľvek, kto mu stál v ceste. Columbo ho dostal naozaj v poslednej minúte. Paráda. ()