James „Jim“ Ferris a Ken Franklin jsou nerozlučná autorská dvojice kriminálních příběhů. Ken se převážně stará o popularitu na veřejnosti, zatímco Jim píše scénáře. Ken pozve Jima do svého víkendového domu blízko San Diega a tam ho uprostřed telefonátu s jeho ženou Joannou zastřelí. Ta si myslela, že její muž volal z kanceláře, z čehož později vychází i policie. Na místě se však nepodaří najít žádné známky násilí a mrtvola samozřejmě rovněž chybí. Ken má alibi, které potvrdí vdova Lilly La Sanca, u které Ken Franklin o víkendu nakupoval. (oficiálny text distribútora)

Pepinec

Moc děkuju za stále zvětšující se upoutávky na obrazovce během filmu. Dřív mi dělalo problém přečíst, na jaký že skvělý pořad se můžu těšit, ovšem teď už to přečtu naprosto v klidu i bez brýlí. A největší bomba je, když se ty upoutávky objeví ve dvou rozích najednou, to se můžu blahem přímo zbláznit... ()

baroko

Columbovky s Cassidym patří rozhodně k těm zcela nejlepším. Ale trochu mě u této ruší dvě nelogičnosti. Předně, že vyděračka by byla tak klidně o samotě s vrahem a za druhé, proč by se jí chtěl pachatel tak rychle zbavovat, když bylo jasné, jak tím riskuje. Mohl jí klidně nechat být, měla peníze, určitě by mlčela a mohl jí odstranit až když by chtěla vydírání opakovat. ()

honajz

Opět chytře vymyšlená zápletka, Jack Cassidy hraje svého padoucha par excellence, vaječná omeleta skoro v přímém záznamu pobavila, velkolepá krajina kolem zlosynovy chaty, režíroval to Steven Spielberg, ale stejně mi přijde, že to není až tak ono (třeba, co se stalo s tím právě dopsaným románem, který kolega psal na začátku?, ta prodavačka ho sice na jednu stranu podezřívá, ale chová se až moc bezelstně, ta černovláska plus několik dalších lidí v divadle i v restauraci by potvrdilo, že prodavačku znal apod.). Nejlepší je stejně poslední dialog s tím krásným paradoxem. 3/69 ()

kkarx

První díl první série a hned ikonický padouch Jack Cassidy! Scénář je fajn, pointa též dobrá a velmi ironická. První série se vyznačovaly vážnějším pojetím než ty pozdější, což bylo na Columbovi to nejlepší. Prostě je to legrace ale vcelku i hodně zarážející záležitost. Hudba tomu dodává skvělou atmosféru. ()

Rudyamon

Opět musím konstatovat - škoda, v dabingu Haničinec. Je to dobrý herec, ale naprosto se ke Columbovi nehodící. Nicméně dokonale to vyvážil scénář, upřímný Columbo („Já vím jsem otrava, ale nemůžu si pomoct.“), ale hlavně nesmírně sympatický padouch Jack Cassidy, beznadějný spisovatel, ale nadějný svůdce („Příště vám dám podrobnější interview. Víc do hloubky.“)... :-). Snad svou roli sehrál i Steven Spielberg v režii, podle mě je to v každém případě jeden z nejlepších dílů celé série. 5 hvězdiček - 100%. ()

• Když režisérovi Stevenu Spielbergovi nabídli natočit startovací díl seriálu, o kterém nikdo ještě nevěděl, zda bude vůbec pokračovat druhým dílem, váhal, ale když si přečetl scénář byl nadšen. A tak se stalo, že se stal součástí legendárního seriálu. (sator)
  • Do role zavražděné vdovy Lily La Sanky byla obsazena nadějná herečka Barbara Colby, která se v roce 1975 sama stala obětí neznámých střelců v podzemních garážích v Los Angeles. (moriaty)