Elitní jednotka žoldáků pod vedením válečného veterána Macka (Cuba Gooding Jr.) je najata agentkou CIA Elissou (Valerie Cruz) na záchrannou misi vědců pracujících na vykopávkách v pouštích Středního východu. Mack a jeho tým však brzy zjistí, že poušť skrývá strašlivé tajemství, které nemělo nikdy být odkryto. Tajemství, které ani není z této planety. (Suzie05)

Andersis

Asi tak. Byl sem na pivku s kámošema, dopil sem a šel sem domů. Pustil sem si v noci tenhle filmeček a nemyslel sem na nic jen se se díval a bavyl sem se, nad ničím sem neuvažoval a tak proto tenhle film považuju za B jako řemen. Chtělo by to, ale kvalitnější herecké výkony a scéna s vytržením ohrysku byla ehm tak trochu tupě udělaná. ()

Morholt

Měl jsem chuť na nějakou tu nenáročnou blbost, u který člověk nemusí, pokud možno, vůbec přemejšlet a Devil´s Tomb tohle kritérium bezezbytku splňuje. Speciální jednotka, jejíž speciálnost mi zůstala skryta, podzemní komplex jak vystřiženej z něměckýho porna a už tolikrát ohraná predátorská zápletka, to všechno nechalo můj mozek na hoďku a půl pěkně vypnout. Jen nechápu Kubu Juniora, že má zapotřebí se upisovat takhle chatrnejm věcem a to samý platí o Rayi Winstonovi. Halt jméno Connery asi dokáže divy, protože se mi nechce věřit, že by na tom pánové byli zase tak špatně. 20% ()

vegetol.mp

Nevím proč, ale připomínalo mi to béčkový remake Horizontu událost. Největší slabinou tohohle filmu, je jeho zoufalá neoriginalita. Všechno už člověk někde viděl, všechno si už odněkud pamatuje. Ani s logikou na tom není příběh nejlíp. Všichni ví, že je tam nebezpečí, ale špacírujou se tam sami, atd... Jinak Connery jako režisér velmi příjemně překvapil. Celé je to docela hezky natočené, má to slušné tempo a herci jsou všichni v pohodě. Nakonec se z toho vyklubalo velmi slušné béčko, na páteční večer. 70% ()

eraserhead666

Nedejte na známější jména herců. Devil's Tomb je totiž ukázkou toho, kam až podobná známá a dobrá jména mohou klesnout. Od Henryho Rolinse snad ani nelze očekávat něco lepšího, na druhou stranu, pro tohle ho snad i máme rádi, ale Gooding Jr. a Perlman snad jako by v tomto filmu byli omylem. Nemám rád vojenské jednotky v horrorech, vlastně nemám rád tzv. (naštěstí ne nijak rozjetý) military subžánr horroru a střelné zbraně mě v horrorech fakt prudí. Přesto z počátku Devil's Tomb vypadal na levné horrorové ultrabéčko i docela nadějně. Ta zápletka nevypadala špatně, její projevy nebyly překvapivě úplně hloupé, jenže nakonec celý film sežral sám sebe, skončil jako naprostá hloupá, nelogická a bezobsažná sračka u níž jsem posledních cca 20 minut pospával (přesto jsem přesvědčený, že mi neuniklo nic podstatného). Plusy? Taryn Manning. Stephanie Chaves-Jacobsen (na asiatku opravdu zvláštní jméno), mytologie zápletky, některé její projevy (ten chlápek, do nějž pořád stříleli a on ne a ne zemřít). Mínusy? V podstatě všechno ostatní a toho je mnohem více, včetně dost stupidního závěru (jak já je nesnáším). ()

Dubro

Elitnú jednotku Kuba Pudinga Mladšieho by som si zrejme najal tak na fúkanie do taniera s horúcou polievkou. Podobných tiežvojakov ruším v COD4 behom začiatočných tridsiatich sekúnd, pričom vrcholne nesympatickú Valerie Cruz (aka agent CIA) by som poslal do hliny za jej výkon ako prvú. Keby producent tohto snímku sa mi pred natáčaním ozval na mobil, bol by som ochotný mu z podpory prispieť na nejaké filtre, lepšie masky a ani natáčať by to nemusel kdesi v bulharskom sklade za nájom päť a pol Leva na týždeň. Výprava je biedna a majú ju na svedomí asi honoráre Perlmana a Goodinga, pričom Cuba si vystačil s troma grimasami, kde tretia grimasa obsahovala kolmú vrásku nad nosom, po ktorej nasledoval čierno biely flešbek. Po tretej vráske a treťom flešbeku som sa tradične vyzvracal do kvetináčov v obývačke.(Ešteže ich máme dosť, taký menší les, dá sa tam pol dňa okopávať a rýľovať.) ()

• Natáčení probíhalo od listopadu 2007 do ledna 2008 v Kalifornii. (Terva)