Zabudnutý ostrov

• Česko Zapomenutý ostrov (viac)

Malá Nim (Abigail Breslin) žije sama se svým otcem Jackem (Gerard Butler) na ostrově kdesi uprostřed Pacifiku. On zkoumá pobřežní plankton, ona se baví vymýšlením dobrodružných výprav po ostrově v doprovodu svých zvířecích kamarádů lachtana, ještěrky a papouška. Mezi její další záliby patří čtení knížek o Alexi Roverovi, největším dobrodruhovi všech dob, které jen podporují jejího dobrodružného ducha. Jednoho dne se Jack rozhodne odjet na pozorování na druhý ostrov a Nim si vyvzdoruje, že může doma zůstat sama. Jenže vzápětí udeří bouře a po Jackovi jakoby se slehla zem. Nim se tedy rozhodne napsat Alexovi, aby jí přijel zachránit. Jenže Alex je ve skutečnosti osamělá čtyřicátnice (Jodie Foster), která sice prodala milióny svých dobrodružných knížek, ale nikdy neopustila svůj dům. Odmítnout pomoc malé dívce a svojí oddané čtenářce se Alex ale nechce. Vypraví se tedy přes půl světa na osamělý ostrov, kde jí čeká největší dobrodružství jejího života. (oficiálny text distribútora)

hippyman

no, macgyver hadr, a taky co se týče zvířátek, je to slušná vykrádačka - zlatovlásky a obvyklých posledních zpráv v televizních novinách na nově :-) ale celkově to není zas takovej propadák, jak jsem čekal... triky jsou na ten rozpočet (37 M$) celkem berný a docela rychle to i uteklo... jen jsem při sledování tý nádherný krajiny nemohl odolat doušku karibského rumu... ale o to tvůrcům asi šlo, ne? :-) s jeho podporou uzavírám na 50%. ()

Malarkey

Rodinný film o zapomenutým ostrově, kterej je určenej především pro děti. Tak moc, že mi chvílemi připomíná takovou sérii Spy Kids. Ta ale ještě k tomu byla hrozně pitomá celá, tadyten film je pitomej jenom občas. Jinak se na něj docela hezky kouká. Pustej ostrov je super, zvěřina, co si ta malá holka po ostrově nasbírala je fajn a Gerard Butler s Jodie Foster v takovýchto rolích docela překvapují. Buď dostali dobře zaplaceno, nebo je to hraní opravdu baví a mohli se s filmem vrátit do svých dětských let. Bůhví. Co vím určitě je fakt, že uživatelé, co tenhle film hodnotili negativně, se do dětských let určitě nevrátili. Nevím teda, z jakýho jinýho důvodu si tenhle film vůbec pouštěli. ()

Fr

Opuštěný ostrov, ještěr Fredy, tuleň Tulák, pelikán Galileo a bukanýři, kteří tu chtějí provozovat cestovku..…. Jasně, jsou tu i ti ostatní, ale nejdůležitější je, že to vše potěší vaše děti kolem 10ti let. G.Butler ve dvojroli (je to divný), J.Foster trpící fóbiemi pana Monka (nepůsobí to nijak vtipně) a hlavně pelikán, který je ten nejinteligentnější tvor na světě. Teda na moři. Teda na ostrově… No to je jedno. A tak snad jen k A.Breslin nemám co poznamenat. A když to rozjede ve stylu Sám doma, jen povzdechnu, ale dítko to baví. Tak si vyberte! PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ ** Co uvidíme (možná) příště? Na moři se ztratila loď s několika scénáristy. Když se profláklo o koho jde, nikdo je nehledal. Dospělí nechtěli a malé děti nemohli. Ještěže nic nepíšu! A vy? ()

InJo

Zřejmě první (a doufám, že i poslední) film, v němž mě Jodie Foster štvala (ale komedie bych jí určitě nezakazoval, třeba v MAVERICKOVI byla skvělá). Chybí tomu takřka všechno od chytlavého a svižného děje (scénář je IMHO prázdná nuda, která odrostlejšího diváka nemá čím zaujmout), přes zapamatovatelné scény, až po sympatické postavy (role Jodie je hrozně otravná a Butler je zde pouze na okrasu a nic pořádného nepředvede). Děti do 12ti let nechť si přičtou jednu nebo dvě hvězdy, jelikož jim je tento snímek bezpochyby určen (legrační a roztomilá zvířátka pochopitelně nesmí chybět). 40 % ()

pm

Pro malé děti asi nudné nebo překombinované, pro dospělého, který se dívá s ním: hloupé, ale líbilo se mi soužití spisovatelky se svou postavou, chápala jsem její výlučný vnitřní život a bavila se jejími fobiemi, přestože nebo právě proto, že s ní nemám co společného. Za Jodie Fosterovou je ta 1*navíc. ()

• Abigail Breslin se brzy sžila s oběma lachtany Spudem i Fridayem, jen jí vadil zápach ryby, kterou jim dávala jako odměnu za dobře provedený výkon. (Kulmon)
  • Lulu Mickelson, dcera producentky/scénáristky Pauly Mazur, se krátce objevila ve scéně na letišti jako pasažérka čekající v řadě na pasové odbavení. (HappySmile)