Držitel Ceny Akademie® Kevin Costner se představuje v roli čerstvě rozvedeného otce, který se se svou dospívající dcerou Louisou (Ivana Baquero) a malým synem Samem (Gattlin Griffith) stěhuje na venkov do Jižní Karolíny. Když se Louisa v novém domově začne chovat zvláštním způsobem a probudí se v ní sklony k násilí, John musí odhalit pravdu, která se za její proměnou skrývá. Může za to šokující tajemství bývalého majitele domu? Jak daleko bude otec ochoten zajít, aby svou dceru ochránil před dávným zlem, které si ji chce podmanit? Ve vedlejších rolích napínavého thrilleru, anglickojazyčné režijní prvotině Luise Berdeja, spoluscenáristy napínavých hororů [REC]Karanténa, se představují Samantha MathisErik Palladino. (oficiálny text distribútora)

Campbell

Celkem obstojný film, ale je to bohužel i přes to že se mi to líbilo kopie dalších milion filmů. Rodina se nastěhuje do nějakého domu a tam se děje něco zlého. Tentokrát to není duchařina ale jakýsi monster film. Na konci příšery vypadají poměrně slušně ale než se k nim dostaneme musíme se překousat přes velké množství scén v domě které sice nejsou špatné, ale jsou fakt až moc okopírované z jiných filmů. Nikdy jsem nečekal že mi to bude tolik vadit ale bohužel u tohohle mi to vadí dost. ()

Malarkey

To, co mě k filmu přivedlo, byl především Kevin Costner. To ostatní, co ve filmu bylo, už ale nestálo za nic. Příběh je ze začátku zajímavý, ale pak se klasicky zvrhne do šílený sračky. Atmosféru si to ale pořád drží, i když je to ke konci spíš už komedie. Zajímalo by mě ale, jestli je to skutečně možný, abyste měli u baráku indiánskou mohylu. Indiáni celkově dostávaj na prdel, když jde o horory. Všecko, co v minulosti postavili v současnosti totiž škodí lidem. Hřbitov, mohyla... ()

Madsbender

Problém Nové dcery tkvie v tom, že v podstate nemá trochu rozhľadenejšieho diváka čím zaujať. Je to proste priemerný, neoriginálny horor podľa nepríliš známej poviedky, ktorý v žánrovej produkcii rýchlo zapadne. Obsadenie Kevina Costnera do hlavnej úlohy je čisto marketingovým ťahom, keďže prakticky nemá čo hrať a balansuje medzi polohami vážny-znepokojený-vystrašený, ktoré pokryje aj jednoduchá mimika jeho rokmi vycvičenej tváre. Momenty napätia striedajú dlhé minúty zbytočne naťahovaných vatovitých scén za účelom dodržania stopáže. Epizódka s odborníkmi na indiánsku kultúru a históriu je dokonalou ukážkou amatérskej filmárčiny a ani Noah Taylor tomu nepomôže. Lenže pri Nové dcere som sa po dlhej dobe skutočne bál, a nie, naozaj som sa nebál toho, koľko to ešte potrvá. Depresívny záver proti srsti už len požehnal tretiu hviezdičku. ()

eraserhead666

Čertsvě rozvedený tatík se s dcerou a synem odstěhuje na samotu a dceru mu tam osouloží indiánští glumové. Costnera mám rád a byl jsem na něj zvědavý. Když jsem v úvodních titulcích zjistil, že tam hraje Ivana Baquero, zajásal jsem, mám tu holku totiž docela rád. Kevin nezklamal, hraje prostě tatíka postaveného do nezvyklé situace. Z Ivany se nám klube zajímavá herečka. Z toho mála, co jí scénář poskytl (na to, že je ona sama zápletkou) vytřískala, co se dalo. Musí se nechat, že je fajn, že se ty potvory snažili prakticky neukázat. mohlo to ale být atmosféričtější a údernější, A že se tak nestalo, za to může klasicky zbytečně natažená stopáž. Už mě nebaví si na to pořád stěžovat, ale je to tak. Ale potěšil mě závěr, jak tím, co se v něm děje, tak tím, jak je nasnímán. Hodně dobré provedení. Suma sumárům slušný, koukatelný a neurážející průměr. ()

Genero

Pokud zjistíte, že milovaná maminka zapomněla dát nohy k sobě a do rána je z ní zavrženíhodná coura, jistě tento fakt od základu změní váš světonázor. To ale ještě nikoho neopravňuje žrát kočky, zabíjet chůvy a vyvolávat indiánské démony. Na tom se jistě všichni shodneme. Španělská teenkravka to bere jinou optikou. Nechá se posednout zlým mytologickým zmrdem, hází kyselé ksichty, hrabe se v mohyle a mluví hlasem čtyřicetiletého zrovna abstinujícího notorika (když je dabovaná). Táta Kevin se pak vlk nevlk sápe po brokárně a musí zjednat pořádek dřív, než stará dcera vysublimuje v novou dceru a divák pojde nudou. Ale velkým plusem je, že na něj z toho pohřebiště nebafli nahatí geronti nebo Ti druzí. ()

• Natáčení probíhalo ve městě McClellanville nedaleko toku řeky Santee v Jižní Karolíně. (Terva)
  • James Gammon, představitel Rogera Wayna, zemřel šest měsíců po uvedení filmu do kin. (Terva)

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (viac)