Zlodej - veterán "verbuje" mladého podvodníka, aby mu pomohol zvládnuť posledný "džob".
Këith Ripley je starý skúsený lupič, ktorý sa riadi nepísanými zákonmi zlodejov: odviesť svoju prácu, kryť partnerovi chrbát, nezdržovať sa a nikdy nespolupracovať s políciou. Jeho bývalý partner VIictor sa týchto pravidiel bohužiaľ nedržal a zaplatil za to životom. Teraz však Keithovi dochádzajú sily a dlží príliš veľa peňazí ruskej mafii, aby sa do nejakej väčšej akcie pustil sám. Objavuje sa ale Gabriel, mladý a temperamentní pomocník, ktorý s Keithom spočiatku nevie nájsť spoločnú reč, ale neskôr s ním vytvorí zohratú dvojicu. Spoločne sa pustia do ich životnej akcie, ktorá by im obom, v prípade úspechu, zaistila pokojný dôchodok... (TV Dajto)

Rehooo

Film to není špatný, to vůbec ne. Ba naopak. Má to úžasný potencíál, který však bohužel není využit. A to ani s poloviny. Až na konci filmu, když se to všechno rozmotá a vyjasní, tak potom vám docvakne co tím vlastně chtěl básník říct. Když si pak v hlavě poskládáte jak to všechno mohlo vypadat, tak vám vznikné ůžasný film. Bohužel to už je jen ve vaší hlavě. Takže tu máme jen lehce nadprůměrnou vloupárnu. ()

honajz

Takové 2,5*. Morgan Freeman a Antonio Banderas v televizním "con" filmu. Nebo to možná není TV, ale příběh i výprava jsou podobně chudičké. Ti dva se seznámí v metru, kdy mladý zloděj okrádá obchodníky s klenoty a starý zloděj přihlíží. A pak mladého angažuje pro krádež vzácných ruských klenotů, střežených v tom nejpečlivěji hlídaném trezoru. Ale i nejpečlivěji hlídaný trezor má slabiny... Ale stejně tak i zloději, takže se na konci dočkáme double twistu a nečekaného odhalení, vlastně dvou, ale také v podstatě happy endu. Celé je to však hodně televizní - samotná zápletka navzdory možná překvapivému závěrečnému odhalení je velmi prostá, navíc rozvíjení děje pomaloučké a prolínané záběry na bary ruské čtvrti, kde Banderasova postava svádí místní právničku. Ani o nějakém velkém herectví se proto nedá mluvit. Banderas i Freeman hrají na půl plynu, jakýsi svůj standard, vydělali si, a víc je asi nezajímalo. ()

blackJag

Obvyklý loupeživý twist - průměrný taneček žánrových klišé, kterému okrajovou pozornost vydobude slušné obsazení. Je to sice počin poněkud blbějšího rázu (opravdu tupé zvraty a myšlenkové nedotaženosti), nicméně právě ona herecká svita drží celou tu paseku někde kolem toho průměru a sem tam vám i dovolí se pobaveně pousmát. Scénář ovšem bez pardónu na draka. Film je i na IMDB v originále uváděn jako THICK AS THIEVES, co si ale vybavuji, je v titulcích jednoduše označen jako THE CODE. 50% ()

Malarkey

Antonio a Morgan v naprosto, ale naprosto průměrném filmu, že ani fotbal v České republice by nebyl lepší, i když ten není ani průměrný, spíš podprůměrný. Ale pravda je, že to častý nadhazování že iPhone je geniální věc, bylo vcelku dost trapný, bez něj by si totiž dva hlavní herci ani neustříkli, natož pak natočili tenhle film. ()

JohnSmith

Jsem hollywoodský producent, nemám zrovna moc financí,ale něco přeci. Tak si vemu dvě hvězdy,no spíš je to hvězda a půhvězda.Freeman je pan herec,ale občas skočí i po něčem jako nabízím já. Banderas už dávno není co býval, takže ten prací určitě nepohrdne.Tak a co režie?No moc peněz už mi nezbývá, tak co třeba Mimi Leder?Dlouho točí jen pro televizi, ta mě moc stát nebude. Tak a teď ještě někoho, kdo by ten napsal "originální" scénář o dvou zlodějích. A sakra,došly mi peníze. No tak to nějak poskládáme,dáme tam víc zápletek,ať z toho není nikdo moc moudrej, dodáme tupý policajty co se štěkaj s FBI a ono to nějak dopadne. Něco na tom určitě viděláme,stačí titulek:Freeman a Banderas - nejlepší zloději v akci. ()

• Scény z metra odehrávající se v New Yorku byly natočeny v Sofii (Bulharsko) a vozy byly ruské výroby (typ 81-714.2). (FilmFan24)