Peter Gaulke a jeho partner Fred Wolf se zoufale snaží podpořit sledovanost televizního seriálu Skandály ze života zvířat, který původně moderoval Peterův otec. Zachrání je expedice do divočiny?  Poté, co oblíbený televizní seriál Skandály ze života zvířat převezme po populárním moderátorovi jeho syn Peter Gaulke, sledovanost začne záhy klesat. Není divu, protože Peter a jeho partner Fred jsou sice zvířecí nadšenci, ale jen to pro vysílání dobré show nestačí. Když už to vypadá, že pořad definitivně zajde na úbytě, dvojice se rozhodne, že musí přijít s něčím „opravdu velkým“, aby jej zachránila. Co kdyby se pokusili vystopovat tajemného nepolapitelného tvora, který se ukrývá v jeskyních uprostřed džungle, a odhalili tak největší tajemství přírody? Vydají se proto ještě se dvěma členy filmového štábu do jihoamerické divočiny, ale jejich expedici od samého počátku provázejí nejrůznější katastrofy. Hlavní role v americké komedii režiséra Freda Wolfa hrají Steve Zahn a Allen Covert. (oficiálny text distribútora)

havLord

Z potenciálně nenáročný a odpočinkový komedie se vyklubala nuda nuda šeď šeď, u který si neoddychnete a nepustíte všední starosti života z hlavy, protože budete netrpělivě povzbuzovat časojezdík na jeho cestě k závěrečným titulkům a spílat si, že jste se radši neučili informační a komunikační sítě, ze kterých zejtra skládáte zkoušku... pár dobrých momentů, ba i velmi poskrovnu těch skvělých (viz diskuze) se vyskytne, ale to přece v každý, i sebeblbší, komedii. 50% --- ono by si to možná i zasloužilo ty tři hvězdy, viděno when high, s kamarády, ale některý momenty byly tak moc WHAT THE FUCKING FUCK?!, že je prostě odmítám dát. ()

salamandrr

tenhle snímek je naprostá sračka i mezi B komediema(felující krůta? to snad ne...), ale pokud překousnete stupidní snímek, dočkáte se neuvěřitelně vtipných komentářů ala... žralok se vyskytuje pouze na dvou místech na zemi, na jižní a severní polokouli.... Medvědi ročně zabijí tisíce lososů, oproti tomu, lososi ročně nezabijí žádného medvěda.... Opice ročně snědí stovky mravenců a vědci se domnívají, že kdyby mravenci byli stejně velcí jako opice, tak by jich opice tolik nesnědly. ()

LadyRainier

To byla taková krávovina, až se mi to líbilo ,-))) Kdo máte rádi dokumenty o zvířatech, Davida Attenborougha, A.C. Clarka apod., tak se budete bavit ... Je to jako parodie na kanál Prima ZOOM :-DD Sice ten konec byl fakt hodně trapnej ale jinak (jsem asi divná) jsem se opravdu hodně smála ...Ostatně kdo by hledal Yettiho v Ekvádoru??? .-DDD A parodie na veterána z Vietnamu??? Přiznám se, že ze začátku jsem měla chuť dát plnej počet, neboť mě to bavilo už od začátku a líbil se mi Allen Covert ..Nu a teď vzhůru na Pygmejský lid .-) Líbí se mi názor Spike23 ... ()

mysiak

Zvláštna komédia...určite si pomyslíte po pozretí tejto "uletenej" komédie, kde buď sú všetci na hlavu, alebo fetujú ostošesť, najmä Justin Long, ktorý ma prekvapil svojou prefetovanosťou, Steve Zahn, ktorého humor asi nikdy nepochopím, potom je tam ďalej Ashley Scott, na ktorú sa výborné pozerá (ako vždy), Robert Patrick má síce najmenej času, ale je opäť najlepší a ešte je tu Jonah Hill....úloha "buddyho" mu pasuje. Ináč je tento film akousi paródiou na prírodopisné dokumenty, ale asi som mal málo čiar pri filme, alebo som si to nevšimol režisérov zámer. P. S. Produkčná spoločnosť Adama Sandlera - Happy Madisona dala trochu svojho humoru do tohto filmu, je to vidieť... ()

freddy

Rozhodně zajímavá kravinka, která je sice celá šílená a ten námět je opravdu neotřelý, ale bohužel ne vždy se vtípky v tomto filmu z mého pohledu strefily zrovna do černého. Takže zatímco některé scénky a vtípky jsou prostě geniální (např. piraňa k večeři nebo pštros v rozkroku), tak některé vtípky mi přišly spíše trapné (např. jeden z hlavních hrdinů přiznávající se, že je alkoholik). Ale čím rozhodně tahle komedie disponuje, to je opravdu zajímavý, kvalitní, neotřelý a originální námět, založený na záchraně jednoho skomírajícího televizního pořadu. Určitě nelituji toho, že jsem se na film podíval, protože dokázal pobavit a díky stopáži jen něco lehce přes 80 minut to i docela rychle a příjemně uteklo. Steve Zahn je v komediálních rolí vždy naprosto dokonalý a ani v tomto případě nenechal nic dlužno svým komediálním hereckým kvalitám, ostatní zúčastnění ho pak brilantně doplňují. Pokud bych to měl nějak uzavřít, tak rozhodně musím konstatovat, že tato výprava do Jižní Ameriky za yettim stála za to a až na pár trapných fórků to byla docela příjemná podívaná, se kterou jsem rád strávil svůj čas a o které si troufám tvrdit, že na ní jen tak nezapomenu. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, je to někde přesně mezi, a nakonec v tomto případě uděluji tři hvězdy, ale rozhodně jsou to lepší tři hvězdy, tedy 70%. ()

• Přestože byl film natočen už v listopadu 2005, byl vydán až v únoru 2008. (Petr_Vacikar)