Proč jsem se jen ženil

• USA Why Did I Get Married?

Tyler Perry robí autorské filmy, určené pre černošskú komunitu. Z filmami Diary of a Mad Black Woman (2005) a Madea's Family Reunion (2006) zožal ceny na Black Movie Awards. Ďaľším do série je film Why Did I Get Married?

Štyri manželské páry vyrazili na cestu do zasnežených hôr Colorada. Kariéristka Dianne a jej manžel Terry, populárna psychologička a spisovateľka Patrícia, jej manžel architekt Gavin, Sheila a jej manžel Mike a Angela s Marcusom očakávali zábavu a oddych. Dobrá nálada sa stratí, keď Sheilina údajná priateľka Trina sa vyspí s jej manželom. Keď sa toto tajomstvo odhalí, páry začnú prehodnocovať svoje manželstvá. Počas víkendu sa každý stretne so zradou a odpustením a je len na každom jedincovi, či nájde cestu späť. (jojoping)

Slasher

Úvodem chci říct, že jsem si toho s ženskýma zažil dost a tak mi podobný filmy o vztazích (ač je to samozřejmě "filmově") mají hodně co říct, přijdou mi často zajímavý stejně jako sama psychologie vztahu když v něm zrovna jsem. Tady jsem čekal jednodušší látku, větší srandu, byla to ale poměrně vážná "černošská" konverzačka, náročnější i vzhledem k delší stopáži. Ale vážně jsem ji shledal dobrou, v základu věrohodnou a ženatý nejsem, ale troufám si říct, že být nějaký seznam povinné filmové četby na téma manželství, nemělo by tam toto chybět. Škoda snad jen tolika cukru na konec. Jo a ještě jedna věc... pro jistotu... nebuďte předpojatí ;) "You know, if you’re not happy about the way you look then change it. Stop doubting yourself. I mean, it’s not attractive. I don’t like it. And hell, it makes me uncomfortable for you." ()

Smok

Štyri manželské páry zrelých štyridsiatnikov, jedna milenka, miestny šerif, zasnežená horská chata a týždeň dovolenky. Čakal by som kopec srandy, dostal som za prvú hodinu len intrigy, hádky a ohováranie každého z partie. Skoro mi z toho opuchla hlava. Druhá polovica filmu už je konštruktívnejšia, ale priznávam, že už som z toho bol dosť unavený. Tí ktorí sa radi špárajú zápalkou v hovne si prídu na svoje. U mňa za 1* ale stojí pri mne manželka :))) ()

Dever

Soundtrack Aaron Zigman: 1. Love U Better - Keith Sweat/Keysia ,2. Sorry for the Stupid Thing - Babyface ,3. You Belong To Me - Anita Baker ,4. Why - Kelly Price ,5. DJ Don't - Gerald Levert ,6. Betterman - Musiq ,7. One - Tyrese ,8. Who Am I To Say - Hope ,9. Flaws And All - Beyonce ,10. Mmmm - Laura Izibor ,11. No One Else - Amel Larrieux ,12. Why Did I Get Married - Tamika Scott ,13. L-O-V-E - Michael Buble ,14. Givin' Up - Jennifer Holiday , ()

DamitaJo

Formát, jakým byl film dělán byl zajímavý a lze z něho vidět problémy moderních párů. Přepracovaná žena a muž čekající doma na milovanou manželku, která ale poté co přijde z práce domů, tak opět usedá k práci. Pár, který se vyrovnává se smrtí svého syna, tvářící se jako dokonalý příklad americké rodiny. Manželka ponižována svým chotěm za to, že je obézní a pár, který se nedokáže nikdy dohodnout. Líbily se mi pěkné scény ze zasněžených hor a taky Janet Jackson v hlavní roli byla impozantní. ()

Flamik

=dospělácké problémy. hodně originální a dobře zpracovaný film. Mě po jeho zhlédnutí donutil docela přemejšlet o věcech kolem a docela sem si uvědomil jak je ten nevázanej život prima. A když už do chomoutu, tak si nejdřív ověřit že ta vyvolená má chytrou kámošku, která jí bude dodávat všelijaké testy aby si ta moje mohla dát dohromady pět a pět. ()