Colee (Rachel McAdams) a T. K. (Michael Peňa) se vracejí po zranění z Iráku na měsíční propustku do Států, každý za jiným účelem. Colee chce vrátit rodičům svého zesnulého přítele jeho kytaru a T. K. míří za svou snoubenkou. Náhoda je dá dohromady s Fredem (Tim Robbins), který skončil svou vojenskou službu a míří domů plně se věnovat rodině. Společně na cestě za svými známými prožívají neobvyklou road movie plnou překvapení, nečekaných zvratů, tragédií, náhod a paradoxů, která postupně vyústí ve výsledek, který nemohl nikdo z nich předem předvídat. (Fallen_One)

Lacike

Pohodovy road movie o troch ludoch, ktory sa paradoxne nakoniec skonci presne tam kde sa zacal. K nejakym mensim zmenam a hlavne vyjasneniam urcitych situacii v ich zivotoch dôjde, ale nakoniec celkovo to vyzera, ze zivot vojakov je zacarovany kruh bez vychodiska zaradit sa spät do civilneho zivota. Hlavnym plusom je sympaticke ustredne trio. Vysledkom je ale len celkom zabavna jednohubka. 6/10. ()

Malarkey

Neuvěřitelně příjemný film o osudu, náhodách a radostí ale i strastí ze života. Přesně o tom je film Šťastlivci a přesně to všechno se mi právě na tomhle filmu líbilo. Drama tak akorát, v žádném ohledu to nepřežene a komedie taky přesně tak v rozmezí, kde vše plyne naprosto bez potíží tak, jak to napsal sám osud. ()

slovan1

Na The Lucky Ones jsem se strašně těšil. Za prvé, že se jedna o road - movie, které mám hodně rád a za druhé, že v něm hraje moje oblíbenkyně Rachel McAdams. Setkávame se zde se třemi lidmi, kteří mají v době dovolené od války každy své problémy, každý má jiný cíl jejich společné cesty. Je pěkné sledovat, jak se v průběu filmu seznamují, navzájem si pomáhají a nakonec se z nich stanou dobří přátele. Jako v každém filmu tohoto typu zažívjí po cestě spoustu úsměvných a dramatických situací. A ty jsou právě kořením road - movie. Škoda je to, že tenhle film se asi nedostane k širší veřejnosti. Herci, kteří zde učinkují by si zasloužili větší pozornost. Tim Robbins hraje pořád skvěle, nijak se s přibyvajicími šedinami nezhoršil. Michael Peña ukazuje, že se vyvíji ve filmovou stalici. No a Rachel McAdams zde zahrála tak dobře a roztomile, že jsem byl prostě nadšen. Jen mě štve, že k absolutnímu vrcholu tu něco chybělo... ()

jenik71

Zvláštní film, který se mi hodnotí docela těžko. Do chvíle, kdy se Tim Robbins vrátí ke své ženě, jsem si myslel, že to nebude nic moc. Od tohoto momentu je to ale zajímavější pokoukání. I tak jsem měl pocit, že se skvělé chvilky střídají s těmi nudnějšími. Hlavním postavám není po herecké stránce co vytýkat. Je to taková správňácká trojka. Dost překvapila sympatická Rachel McAdams, od níž bych takovou roli nečekal. V tuto chvíli dávám za tři, ale je možné, že se mi to v hlavě ještě rozloží a hodnocení změním. ()

anderson

Základom dobrého filmového príbehu je nepravdepodobná náhoda, ktorú vám tvorcovia naservírujú s chladnou tvárou ako holý fakt a na nej rozvíjajú všetko to, čo vás prinúti ísť do kina, zapnúť domáce kino alebo si to kino jednoducho stiahnuť. :-) Aj tzv. nezávislé a festivalové snímky s touto premisou operujú, ale málokedy ju dokážu posunúť z fikčnej roviny do reálu. Burger mal našťastie oporu v scenári, aký dnes tak veľmi chýba v tzv. mainstreamovej kinematografii. Scenár s reálnymi charaktermi, reálnymi vzťahmi medzi nimi a zápletkou, ktorú by tak zúfalo radi chceli spracovávať naši (tým myslím aj českí) "umelci" a tak ZÚFALO sa im to nedarí ! Nepoviem vám stručný obsah filmu, ani nebudem písať pokus o recenziu, ktorá by vás nalákala. Mne stačí, že pri filme som sa nenudil, že na mňa z neho dýchla človečina, a že v ňom nebolo nič úchylné ani amorálne. A herecké výkony ? Civilné ergo skvelé ! Vrátane dialógov. (6.7.2012) ()