Gynekologa Michala dostihne nevěra a musí řešit zapeklitou, téměř klasickou, situaci manželského trojúhelníku. V komedii Chyťte doktora! ji bude řešit hned několika různými způsoby. Poté, co jeho pokus o záchranu manželství nedopadne zcela podle představ, vrátí se na začátek filmu do místa jednoho rozhodnutí a začne znovu. Jinak. Celkem třikrát se diváci spolu s hlavním hrdinou vrátí na stejné místo jednoho dne a třikrát se spolu s ním nebudou stačit divit, co všechno se může stát. (oficiálny text distribútora)

geklon odpad!

...Komedie bez přívlastků? Tragická, zoufalá, pitomá, ubohá, levná, trapná....... Ano je řeč o té lehké oddychovce s vyhroceně imbecilní zápletkou, ještě horšími dialogy a neskutečně plochýma postavama. Malátný běží o život. Kéž by po cestě někdy zdechnul. Kolibřík je vážně je pecička na kupičce z hoven. ()

Karlos80

Po dlouhé době jsem se vydal do kina opět na nějakou tu českou komedi a musím říct že na české poměry to celkem ušlo a já se zas po delší době docela i zasmál..Ostatně tomu napovídala i atmosféra v kině, kde se lidé stále něčemu řehtali, no, spíše tedy ženy:-) Kdo poznal některé situace na vlastní kůži, tak nejspíš i ví, o čem je řeč, a v postavě Michala Malátného (gynekolog Michal Goldberg) se možná i tak trochu viděl. Snímek měl docela kvalitní herecké obsazení, zaujala mě zejména krásná Vilhemka ve své dvojroli nejprve jako manželka, ale jinak uťápnutá intelektuálka, Jana, podruhé jako krásná milenka imagí à la Kleopatra, jinak redaktorka časopisu, Klára, tak trochu stylizovaná jako žena vamp. Dále třeba Iva Janžurová (matka Jany), Kryštof Hádek (směšný tupý policajt, který je nakonec i lidský) nebo v menší roli Pavel Landovský s jeho "Co chcete, chlape:-)"!? Naopak zklamali Luděk Sobota (stále stejný exot, i když se snažil hrát přece jenom trochu civilněji), Michal Malátný (do filmu se prostě nehodí), bizarní kartářka (to byla fakt síla), televizní redaktor Pavel Weiss (co ten tady?) a Pavel Bém (no comment), ti všichni tam podle mého neměli co dělat. Komedie plná slovního a situační humoru ze života. Jinak až na těch pár hereckých výkonů je to spíš sotva průměrný a ve své podstatě i strašně jednoduchý film bez nějakého složitého děje (velký propletenec milostných vztahů). Špatný nápad film určitě nemá, ale převážně stále se opakujícími a chabě provázanými scénami a situacemi začne po chvilce nudit a ztrácet tak na zábavnosti. Některé scény byly opravdu přehnané až trapné, byla to vlastně taková směsice nebo spíše jakási návaznost na dnes už klasické české filmy jako Svatba jako řemen nebo třeba Básníky. Snímek tedy doporučuji spíše ženám. ()

claudel

Michal Malátný jako zpěvák a ústřední člen kapely Chinaski? Ano, rozhodně ano. Michal Malátný jako herec v hlavní roli celovečerního filmu? Ne, ne, ne a snad už nikdy více. Další česká komediální katastrofa, zasmál jsem se jen jednou, když naše přední česká herečka Janžurová zvolala "kurva", jinak je to děs a hrůza, od odpadu to zachraňuje jen hudba, Tatiana Vilhelmová coby tmavovlasá milenka Klára a sympatický Kryštof Hádek. Nechápu, jestli herci jako Janžurová, Javorský, Hubinská a Stivínová mají zapotřebí hrát v takových nehorázných pičovinách. A že v nich hraje prezidentův patolízal, trapný Sobota a ještě trapnější Landovský chápu velmi dobře. ()

triatlet

Jako jedna z epizod Soukromých pastí – to by příběh možná na slabší průměr stačil. Ale jako celovečerní nuda, kterou neosvěží ani Malátného neherectví a Vilhelmové dvojrole, je film skutečně téměř na odpad. Jediné, co se mi vybaví, je chování Vilhelmové – milenky – stejné jako chování Vilhelmové – manželky. ()

D.Moore odpad!

Michal Malátný sice umí hrát na kytaru, ale hrát neumí. Určitě se však nedá říct, že by za totální nepovedenost Chyťte doktora mohl jen on. Za to můžou víceméně všichni. A Luďka Soboty ani Ivy Janžurové ve filmu nebylo tolik, abych kvůli nim dal alespoň jednu hvězdu.__P.S. Marek Vašut se objeví v další z řady zbytečných a blbých miniroliček, jimiž je proslulý, ovšem tentokrát bohužel nezemře. Škoda. ()

• Role taxikáře pro Pavla Béma je narážka na akci MF Dnes v roce 2005, kdy jako pražský primátor v převleku italského turisty nachytával taxikáře podvádějící zákazníky. (BoredSeal)
  • Ve filmu zaznělo několik písní od kapely Chinaski. Klára, Strojvůdce, Tichý nájemník, Vakuum (česká i anglická verze), Shake it a Basama fousama. (Yardak)
  • Debut ve filmu pro Marii Štípkovou. (M.B)