Vidiecka farma

• Slovensko Opatrovateľka (viac)
všetky plagáty

Zdanie často klame. A niekedy smrteľne!  Angie Albrightová je študentkou histórie umenia. Ako väčšina študentov si potrebuje privyrobiť, a tak sleduje vývesku s inzerátmi, aby si našla prácu, ktorá by jej pomohla vylepšiť zlú finančnú situáciu. Odpovie na inzerát, ktorý hľadá dievča na stráženie. Dostane sa tak na odľahlú vidiecku farmu, kde má robiť opatrovateľku malého Sama , syna manželov Stantonovcov. Všetko je v poriadku, to však len do chvíle, kým nepadne tma. Potom sa začnú diať čudesné veci a namiesto stráženia malého chlapca bude musieť Angie bojovať o holý život... (oficiálny text distribútora)

Slasher

Věřící vzorná mladá holka Angie přijede na kolej a rozhodne se přivydělat si hlídáním jednoho malýho nenažranýho špunta. Co se ale nestane? No věci se poserou, jak jinak. Hned první noci přijde na návštěvu neznámý zjizvený plešoun. Ten ale nebude zdaleka tím nejhorším.... A teď hádejte, je tenhle film slasher, exploitation, nebo snad nadpřirozený horor? To je právě ten problém, takový nakonec trochu přepísknutý hybrid toho všeho. Rychle jsem se dostal do děje, prvních 45 minut stačí k vybudování velmi slušný atmosféry, jenže pak se to prostě ne úplně ideálně vyvrbí. Ale pořád, celkově, se jedná o zajímavý horor, na který nevidím důvod proč se nekouknout. I na řezničinu dojde. ()

J*A*S*M

Ve velmi dobře fungujícím úvodu je nám představena hrdinka filmu - studentka historie umění Angie, která odpoví na inzerát shánějící dívku na hlídání, pár jejích spolužáků, kteří divákovi ukazují, že zrovna Angie si bolestivou smrt nezaslouží, a tajemný muž v tmavém obleku, jehož chování je přinejmenším znepokojivé. Dále se děj přesune na odlehlou farmu Stantonových, kde bude naše hrdinka sympatickému manželskému páru hlídat jejich zakřiknutého syna Sama. Jen co padne tma začne do domu někdo opakovaně telefonovat a divákovi je ukázán onen zlověstný muž, stojící opodál. Moc originálně to nezní, že? To je sice pravda, ale alespoň to funguje! V tuto chvíli jsem opravdu začal pociťovat strach a napětí a v duchu jsem jásal, že se po delší době zase objevil povedený horor. A pak se asi v padesáté minutě stalo něco, přes co jsem se nebyl schopen až do konce přenést. Ten zvrat mě sice fakt překvapil, ale osobně bych byl raději, kdyby byl Babysitter Wanted obyčejou naháněčkou s degenerovaným psychopatem, než takovouto pochybnou směskou subžánrů. Navíc je to celé docela prabídně odehráno, chvílemi jsem z toho měl dokonce pocit nechtěné parodie. Už dlouho jsem neviděl film, který by si to u mně svou druhou polovinou takhle zkazil. Do zvratu 7/10, po zvratu 3/10 -> celkově 5/10. ()

Kadas97

Počas nudnej septembrovej noci niekedy medzi rokmi 2011 a 2013 sa mi nechcelo spať, keď som pozeral jednu z našich "super" komerčných TV sa to stalo. Začal horor a nebol to len taký hocijaký horor, bol to celkom dobrý horor (na TV pomery). Celkom slušne vybudovaná atmosféra a nadpriemerný záverečný zvrat umlčala moje ufrflané ja a so zatajeným dychom ho donútila dopozerať toto hororové prekvapko. 6 z 10 P.S. Ako môže nejaký zdravo uvažujúci človek preložiť "Babysitter Wanted" ako "Vidiecka farma"...hm? ()

Bloody13

Mish mash hned několika subžánrů, který funguje nejlépe v přímočaré první polovině, kdežto v té druhé, po odhalení všech karet, paradoxně ztrácí. Na hlavní hrdinku se hezky kouká, hudba je nečekaně průrazná a potěší i slušná dávka brutality. Za pozornost taky stojí účast hororového veterána Billa Moseleyho, tentokrát však v netypické roli policejního důstojníka, a Scotta Spiegela, jenž se tu na vteřinku mihne v závěru coby doktor. Správně, toho Spiegela, co dlouhá léta spolupracoval s Raimim, účinkoval v jeho trilogii, a natočil třeba kultovního Narušitele. ()

rollman1

Je to škoda a velká, protože ten film měl velký potenciál. Jenže se stalo něco, co jsme nechtěli. První polovina filmu je výtečná. Barák, v něm něco divného a pak zajímavý zvrat, sice ne překvapivý, ale dobrý. Od zvratu se film stává myšmašem žánrů a prostě už mě to nebralo. Kdyby se to drželo konceptu první poloviny, klidně bych hvězdu přidal, ale takhle ne. ()