Vincent Mandel (Yvan Attal) je fotograf a otec rodiny. Právě se rozvádí a celý jeho život se hroutí, protože se nechal řídit svým kamarádem Josephem Plenderem (Clovis Cornillac). Vražda a vydírání táhnou Vincenta ke dnu... Jeho jedinou nadějí je porazit Plendera jeho vlastní hrou. (oficiálny text distribútora)

gudaulin

Problém Zmije nespočívá v tom, že by pracovala s opotřebovanou, stokrát použitou zápletkou, vždyť motiv nenávisti a pomsty je věčný, jde spíš o to, že ve snaze docílit náležitých efektů moc tlačí na pilu, zapomíná na logiku a topí se v žánrových klišé. Od útěku z justičního paláce se ze slibně rozehrané hry stává čím dál tím větší křeč, která pohřbívá slušné obsazení (v některých případech jdoucí proti zaběhnutým typům rolí - viz sympatický výkon Pierra Richarda). Celkový dojem: 40 %. ()

bloom

Už ze začátku musím napsat, že největší problém Zmije je v její zápletce. Historii o klaďasovi, který musí odolávat starému známému mstícímu se za staré křivdy a ohrožujícímu jeho rodinu, najdeme téměř v každém třetím americkém thrilleru. Přesto však Zmije stojí za zkouknutí a to kvůli hercům. Hlavní hrdina díky Yvanu Attalovi naštěstí nepůsobí jako úplný Mirek Dušín a možná právě proto si získal mé sympatie. Vůbec jsem ale nečekal, jakého hajzla dokáže zahrát Clovis Cornillac. Jeho postava působí trochu schematicky, ovšem může se klidně zařadit k těm největším slizounům francouzských kriminálek. Jejich staré dobré (ale bohužel již zašlé) časy snímek chvílemi připomíná. A samozřejmě nesmím zapomenout ani na Pierra Richarda, v jehož postavě právníka tentokrát roztržitého blondýna opravdu nehledejte. ()

MickeyStuma

Temný thriller ve francouzské režii dle jejich uvážení. Silný příběh plný napětí a nejistoty zapůsobí už svým rozmachem nad zoufalstvím a nejistému řešení. Těžký rozvod za pomoci nepříjemné advokátky z protistrany ještě přitíží obvinění z vraždy, k tomu vydírání a depresivní bezmoc. Jeho život se hbitě hroutí až na samé dno a jediný člověk, který mu může pomoci, vřele odmítá. Silný příběh napětím do sedačky sice nikoho nepřibije, ale přeci jen svojí atmosférou a švihem dokáže upoutat pozornost. Vincent Mandel v hlavní roli hraje přesvědčivé a chvílemi jsem s ním dokázal soucítit. Za zmínku stojí i menší nevýrazná role právníka, jehož se vydírání taktéž týká a odmítá pomoc aby se nakonec s plnou vervou pustil do boje, kterou ztvárnil komediálně zaškatulkovaný Pierre Richard. Vážná role v jeho podání je naprosto uvědomělá a hlavně uvěřitelná. Je vidět, že úmysl hrát tyto role vzal setsakramensky vážně. Celkově je tedy snímek žánrově velice příznačný, typicky francouzský a podmanivý. Pořád se něco děje a nijak nenudí. ()

Dallas

Všetci (dvaja) tu píšu o tej Olge a tak teda sa pozriem aj ja. Nakoniec sa z toho vykľul celkom slušný francúsky thriller. Záporák bol dosť dobre vyšinutý hajzel a hlavného hrdinu dostal do veľmi tažkej situácie, z ktorej sa on nakoniec trošku smiešne ľahko vyhrabal. Napätie je tu asi tak priemerné ako aj všetko ostatné. Teda až na tú Olgu, tá je rozhodne nadpriemerná :) 60% ()

DHDV

Pokud nebudete u filmu přemýšlet vaše hondocení bude určitě nízké, možná doporučuju více zlédhnutí, tak jako sem to udělal já. Scenárista si perfektně pohrál s postavami a musí uznat, že málokterý film má tak propracované postavy. Příběh je docela propracovaný možná moc překombinovaný- ale prostě musíte pozorně sledovat! Docela netypická kriminálka (s charismatickými herci), která by dala na frak i nějaké dražší americké tvorbě… Za překvapení , které sem vůbec nečekal dávám 5 hvězd. ()

• Natáčení probíhalo ve francouzských lokalitách Asniéres-sur-Seine a Hauts-de-Seine. (Terva)