Alyce Kills

Alyce si užívá večer se svojí kamarádkou, alkoholem a drogami. Poté, co ji shodí ze střechy domu, začne Alyce sžírat pocit viny a ponoří se do děsivé noční můry plné sexu, násilí a drog. Její mysl se trhá na kusy a stejně dopadne každý, kdo se jí postaví do cesty. (Mr.nachos)

peiton

Nie som si istá čo presne chcel autor týmto snímkom povedať.Myslím,že sa nevyjadrím až tak špatne ked zhodnotím, že sa tu vystriedalo viacero žánrov.Ak by sme to hlbšie rozobrali a išli do detailu mohli sme tu vidieť psychologickú drámu,cez krimi zápletku,postrehla som tam aj mierny náznak duchariny a malo to aj špecifický prvok hororu a to krv.Ale ako horor mi to rozhodne neprišlo ako je uvedené v popise.Celý čas sa tam nič podstatné vlastne nedeje,hraničiace s nudou,až s nutkaním posunúť dej dopredu.Celé mi to prišlo ako keby autor potreboval všetko podstatné vtesnať do posledných 20 minút.Ak sa vám podarí prelúskať celým filmom za vašu trpezlivosť budete náležite odmenení v podobe krvavých orgií.Ja som vydržala a tam sa teda diali veci.Jednoznačne pre mňa nečakaný záver.Ale aj napriek tomu toto celé hodnotím ako jednu globálnu kravinu,i ked nie až tak nezmyselnú a nereálnu. ()

Flipnic

Parááádníí kousek!!! Celá hodina je takové velmi povedené drama-thriller, kde sledujeme celkový úpadek Alyce. Úpadek morální, osobnostní, úpadek do drog, deviací apod. Proč to všechno? To všechno kvůli tragické smrti jediné kamarádky, kterou Alyce měla. Nedokáže se s ní vyrovnat, což je díky okolnostem úmrtí zcela pochopitelné, a tak jí začne slušně hrabat. Zejména se pak zvyšuje její agrese a absolutní emocionální chlad (všimněte si věty, kterou říká týpek v klubu na začátku filmu ...). Alyci se všechno sere, je to jak ze života, prostě všechno jde do hajzlu a pěkně rychle... Není divu, že ve finále vše skončí jako krvavá úchylná jatka... Film tak nějak ze života, tohle se děje běžně, to se mi na něm líbilo. Závěrečný exploitační masakr mi hrozně připomínal japonskou a hongkongskou (cat III) tvorbu. Na USA tvorbu to svým ztvárněním vůbec nesedělo. A to je asi jediná chyba filmu a důvod, proč mu nedám plný počet. Protože ten přechod je fakt dost nevyvážený oproti té první hodině ... na závěr si připravte prostě silné podvázané žaludky ... 4,5*, pecka!!! ()

IceQueen

Posledných zopár sekúnd bolo, v porovnaní so zvyškom filmu, rozhodne najlepších a nie výlučne preto, že už sa milosrdne blížili titulky. Ani spomínaný záverečný dobrý fór (nejde ale o nejaký brutálny trhák, kvôli ktorému treba Alycku vidieť), súvisiaci s predošlým jednaním hlavnej postavy, ma neovplyvnil natoľko, aby som zvýšila hodnotenie (podľa toho, čo som sa dočítala v niekoľkých komentároch, mnohí mali chúťky film vypnúť a napriek tomu hodnotili dosť vysoko). Mäsiarske scény vo finále na mňa tiež nijako špeciálne nezapôsobili. ()

castor

Těžko zařaditelná Alyce dokáže umně přitáhnout pozornost. Začíná jako trip dvou znuděných kamarádek a prapodivná užvaněná báchorka o nepovedených vztazích. Končí jako krvavá jatka. Do toho trocha duchařiny, trocha dramatu, hodně skepse a ironie. Rychlost, emoce i gradace jsou do značné míry určené technickým ztvárněním snímku, které může připomenout Aronofského Requiem za sen. A taky že připomíná. Po tragické nehodě sledujeme hrdinčin morální úpadek do světa drog, halucinací a prostituce, její emoční vyprahlost a absolutní lhostejnost ke všemu, co předtím považovala za alespoň trochu důležité. Závěr pak potěší i trochu jiné diváctvo, které si potrpí na exploatačních momentech, které nám Alyce se zarputilostí rozvášněného rotvajlera nabídne. Depresivní sondě výrazně pomáhá herecké obsazení, absolutně neznámá Jade Dornfeld předvedla slušnou odvahu pro ponoření se do postavy, která rozhodně není nezajímavá. Režisér Jay Lee vnáší do žánru zase něco trochu jiného, a dokázal to, čemu se mnozí ani trochu nepřiblíží – vyvolat zájem. Černohumorná tečka je pak exkluzivní!! Spíš tři *, ale tentokrát chci jít nahoru!! ()

SOLOM.

Tak vám teda řeknu, že Lee se vůbec nezměnil a furt je to pěkně ujetý parchant. Zpočátku jsem jeho film moc nepobral (tím nemyslím, že bych ho nechápal), doslova jsem se nudil při sledování dvou sjetých a ožralých buchet, které si k mému zklamání ani nezalaškovaly, ale potom se to rozjelo do zajímavých parametrů. Je pravda, že na pořádnou akci (krvavou) si počkáme docela dlouho, ale po psycho stránce to byla jízda – hlavně díky pomatené hlavní hrdince. Tady ty erotické chvilky a hrátky celkem bodly. Potom jsem měl zase dojem, že sleduju černou komedii, díky zajímavému zbavování se mrtvol (mrtvolu je opravdu potřeba nejprve pořádně naklepat „bejsbolkou“, ale jako zlepšení jsem vážně cítil. Nebudu tu tvrdit, že je to nezapomenutelná podívaná, ale díky některým momentům se k filmu určitě ještě vrátím. 50% ()