Je policajtom, ktorý pevne verí, že nič a nik nemôže stáť nad zákonom – no on sám je viac než zákon! Nico Toscani (Steven Seagal) sa narodil v Palerme na Sicílii. Keď mal sedem rokov, jeho rodina emigrovala do Chicaga. Nico a jeho súrodenci boli vychovávaní tak, aby milovali svoju krajinu. Raz zobral otec malého Nica na bejzbal, kde boli počas prestávky uvedené aj ukážky bojových umení. Vtedy Nico po prvý raz začal snívať o ceste na ďaleký východ. Keď mal sedemnásť, jeho sen sa splnil. Začal študovať bojové umenie u starých majstrov. V roku 1969, keď žil v Tokiu, pozval Nica jeden z jeho priateľov na večierok na Americké veľvyslanectvo. Tu sa zoznámil s opilcom menom Nelson Fox (Chelcie Ross), vďaka ktorému dostal Nico jedinečnú šancu vstúpiť do služieb CIA. Nico mal vtedy iba dvadsať rokov... (TV Markíza)

kingik

Typický film z počátku devadesátek s tehdy vycházející hvězdou bijce, který nenalezne soupeře. Vědět od začátku, jak celý příběh dopadne, je děs, zvláště když film, vydávající se za akční thriller, moc akčních scén nenabídne. Seagal ještě vypadal k světu, a v té době nepříliš známá Sharon Stone se teprve chystala dát pocítit Michaelu Douglasovi, co je to ten základní instinkt. Smůla, že v tomhle filmu nepřehodila nožku přes nožku, a tak jsem nezjistil, jak to bylo tentokrát s jejím spodním prádlem. Příběh celkem snesitelný, ale jak jsem se zmínil dost předvídatelný, hlavně víc akce by film více rozpohybovalo. Příznivci Seagala na tenhle film nedají dopustit, ale mně se přece jen líbily více jeho následující filmy, kdy byl ještě ve formě a dalo se mu věřit, že ty chlápky fakt vybouchá. 40% ()

Joe321

Když zkouknu Nica a pak cokoliv po roce 2000, tak tam hraje asi uplně někdo jinej. Je to až k pláči. Tady je Seagal sekáč, hlásí, vymetá s hajzlama podlahu a dneska se už prostě jenom valí. Asi nejlepší start akčího herce a k tomu ještě začal ve svém jedinečném akčním subžánru. Nico má pár hodně slabých míst, kdy se člověk nudí (jde to moc do slabší detektivky). Přestřelky a bitky jsou ovšem prvotřídní a správně syrové. -"If I find out you're lying, I'll come back and kill you in your own kitchen." ()

Tommassi3

"Co je to, sakra, za zelenáče ??" To je, krucifix, přece Steven "po sádle ani stopy" Seagal ve svém filmovém debutu a bohužel zároveň i v svém snímku vůbec nejlepším, který vlastně nastavuje zrcadlo celé jeho kariéře !! Výborný biják Andrewa Davise, znovu variující jeho oblíbený motiv spiknutí, jasně ukazuje, proč mnozí Seagalovi prorokovali velkou budoucnost akční hvězdy.. Dvoumetrový bitkař, skutečný bojovník, působil ve svých prvních filmech nesmírně upřímným dojmem, což jej dost odlišovalo, a zároveň se však bral nesmírně vážně, což mu v důsledku později nejvíce ublížilo, na což nakonec v zásadě v souvislosti s dalšími filmy a dalšími kilogramy dojel.. Ovšem sledovat právě zde to jeho účelné a precizní aikido působí jednomu obrovské potěšení.. Stejně jako dnes jeho braky obrovské utrpení.. ()

Roman.Ticka

Tradiční standardní velmi povedená žánrovka s charismatickým nepřehlédnutelným dlouhánem Seagalem, jež nastartovala jeho nepopiratelnou hvězdnou kariéru. Zajímavě nasnímané dobové scenérie pořád neztrácejí své kouzlo, doprovodná hudba zrovna tak. Nadčasový příběh měl rozhodně co říct a vlastně platí dodnes. Až na finální prohlášení, že mezi hyenami se pokaždé objeví NĚKDO, kdo je víc než zákon, o čemž začínám silně pochybovat. Tím sice snímek získává na hodnotě, ale zároveň vyznívá tak nějak smutně beznadějně. ()

mchnk

Na tohle nedám dopustit. Seagal a jeho aikidó, je zde vskutku mistrovské. V dalších snímcích spíš vytahoval bouchačku. Děj taky není nejhorší, při zamyšlení je docela reálný. Není to klasický americký "hero", což také dodává snímku na kvalitě. Nico si to s nima prostě vyřídí po svým. I proti zkorumpované CIA a policii. Opravdu výborné bojové scény. ()

• Seagal sa na filme podieľal aj ako spoluautor scenára a koproducent. (m.a.t.o.)
  • Henry Silva (Kurt Zagon) zlomil nos Stevenovi Seagalovi (Nico Toscani) pri nakrúcaní záverečnej scény. Seagal, po návrate z nemocnice, musel celú noc stráviť s ľadovými obkladmi, aby na druhý deň nenatáčal s monoklom. (juditik)
  • Potom čo je Jackson (Pam Grier) postrelená, Nico ide do jej bitu a prezerá si jej fotky. V skutočnosti sú to reálne rodinné fotky Pam Grier z detstva. (Seag)

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (viac)