Letecká katastrofa

Terapeutka Claire se stará o pasažéry, kteří přežili letecké neštěstí, a s jedním z nich se sblíží. Pak však začnou cestující tajemně mizet a Eric by o tom mohl leccos vědět.  Po leteckém neštěstí dostane mladá terapeutka Claire Summersová (Anne Hathaway) od svého učitele (Andre Braugher) úkol pohovořit si s pasažéry, kteří tragédii přežili. Cestující se s ní dělí o vzpomínky na děsivou nehodu a někteří se zmiňují o výbuchu, který však aerolinie popírají. Claire věnuje největší zájem uzavřenému Ericovi (Patrick Wilson) a i když ví, že to není profesionální, pracovní vztah přeroste v milostný poměr. Poté však cestující začínají jeden po druhém tajemně mizet a v Claire sílí podezření, že právě Eric by mohl znát odpovědi na všechny otázky. Rozhodne se proto, že odhalí pravdu za jakoukoliv cenu. (oficiálny text distribútora)

dopitak

Passengers je typický mysteriózní thriller (žánry horor a drama bych vymazal) podle šablony, kdy scénář slibuje v rozuzlení velké překvapení (Ti druzí), jemnou decentní dobře pasující hudbu jsme slyšeli už nejmíň tisíckrát (proto ale není špatná), s rutinní kamerou a dobře napsanou postavou "stoprocentně nejisté" terapeutky Claire (Anne Hathaway tím zahraným nízkým sebevědomím hodně připomíná svojí Andy Sachs z Devil wears Prada). Vypustil bych závěr s pádem letadla (ukončení mohlo přijít už ve scéně na člunu, kdy se Claire dozví pravdu) a některá drobná klišé. Z těchto dvou důvodů nedávám plný počet.____ Passengers je mým prvním filmem, jehož dialogům jsem rozuměl z více než 70%, možná snad z 90% (na alespoň anglické titulky se totiž stále čeká .-) ()

T2

Rozpočet $25miliónovTržby USA $292,437Tržby Celosvetovo $5,775,956Tržby za predaj DVD v USA $4,863,076 //počet predaných kusov 275,315║ Napätie a dusná atmosféra v komorne skľučujúcom príbehu staviacom na výborných výkonoch hercoch(Hathaway, Wilson, Morse), kde nie je žiadne záchytné miesto pre diváka aby si mohol zrovnať čo je realita a čo nie, takže do samotného záveru je človek na vážkach, slušná práca. /70%/ ()

castor

Přiznám se, že několikrát jsem měl pocit, že se ztrácím (pochopitelně hlavně v posledních desítkách minut).. Jinak z toho ale vyplavala poměrně slušná záležitost, srážená dost odfláknutými dialogy i místy zbytečně řídkým dějem, ale postupem času získávající solidní rytmus. Takže je hlavně škoda, že se s odhalováním trumfů docela dlouho vyčkává. Vypadá to, že kolumbijský režisér Rodrigo García si vzal až příliš velké sousto, ale i tak dokázal leccos divákovi pokousat, aby si nemyslel, že sleduje hned několik žánrů dohromady. Závěrečné vyústění, na kterém se všechno tak nějak staví, mi přišlo zajímavé, ba dokonce šokující (nebudu jako řada jiných za všeználka, že už jsem po deseti minutách věděl, jak to dopadne.. nevěděl). A jasně, párkrát už tu něco podobného bylo, ale vezměme si, co tady ještě nebylo?!? Nakonec navíc leccos rozzáří opět výborná Anne Hathaway (teď ještě lapit silnou roli v komplexně silném filmu), která s místy lehce průměrným Patrickem Wilsonem tvoří slušnou dvojici. Jsem rád, že jsem si tenhle materiál osahal, nelituju.. ()

Enšpígl

S filmem se vůbec nehodlám zabejvat. Hlavní hrdinka mě připomínala kytku diviznu, pořád se totiž něčemu divila. Některé nosnější okamžiky, případně myšlenku o air a jejich zájmech ohledně katastrof pohřbil naprosto trapný konec. Vážení filmoví scénáristi, vemte si svojí jednu jedinou šokující pointu, kterou jste v posledních deseti letech vymysleli, nalepte si jí na mávátko a vyražte na setkání hnutí neoriginálních lidí, budete tam za hvězdy. Jediný čím má smysl se detailně zabývat je herečka Anne Hathaway, ta je tak proměnlivě hezká až nevím jestli jse s ní chci spíš vyspat nebo jí ignorovat. ()

Shaqualyck

První polovina docela ujde, ale pak?! Rutinní, obehrané, nudné aneb tak dlouho se chodí s Shyamalanem do kina, až se pointa utrhne. Moc by mě zajímalo, jak dlouho ještě hodlají páni producenti zkoušet naši trpělivost. Krom „vypůjčeného“ KNOW HOW jsou Passengers víceméně jen předpisově unylá habaďůra… Anne Hathaway je kočka, o tom žádná. A je každopádně moc fajn vědět, že na onom světě můžeme v poklidu usrkávat kávičku Starbucks a souložit dle libosti, ale myslím, že o tomhle ten film až tak moc nebyl a méně tolerantnímu divákovi by to mohlo docela vadit. ()

• Když Claire (Anne Hathaway) poprvé navštíví Erika (Patrick Wilson), řekne jí, že pracuje v makléřské firmě Kahane-Drake. Kahane a Drake jsou výkonní producenti tohoto filmu. (HappySmile)