Velká akce. Dobrá zábava. Skvělý film! Malí válečníci je opravdu ohromné dobrodružství. Seznamte se s elitním komandem - postavičkami jako dělanými pro akci. Ze svých krabic utekly společně s Gorgonity, dobrosrdečnými, ale podivně vyhlížejícími bytostmi. Právě teď se jim teenager Alan Abernathy pokouší pomoci a také chce zachránit dívku svých snů. Podaří se mu to dříve, než bude celé město vzhůru nohama? (Universal)

D.Moore

Joe Dante v roce 1998 natočil film přesně ve stylu svých nejlepších snímků z let osmdesátých. Namísto Gremlinů ovšem tentokrát na obrazovce řádí členové Elitního komanda a Gorgonité, namísto jednoho potrhlého hypochondra z Vnitřního vesmíru jsou tady hned dva potrhlí (a velice trapní) vědátoři, a jedno typické americké předměstíčko dostane zabrat o dost více než ve finále "The 'burbs". Malí válečníci mohli být ještě lepší podívaná, kdyby scénáristé neodbyli lidské postavy a neudělali z většiny z nich nesympatické pitomce. Takhle film doslova a do písmene zachraňují špičkové triky ILM a studia Stana Winstona, Danteho cit pro nadsázku a schopnost proměnit i zdánlivě tak naivní situaci, jakou je útok armády hraček na obydlený dům, v naprosto strhující událost. Že mu s tím opět pomohl Jerry Goldsmith (a že se pánům jejich bohužel předposlední spolupráce opět vydařila), o tom snad psát nemusím. ()

Velemír

Spielberg umí tuhle infantilní 80's zábavičku, která si na nic víc nehraje, přecejenom líp, ale několik skvělých citací a především (na dětský film neuvěřitelně troufalá - totiž velmi nepodbízivě antidogmatická) skutečnost, že bílí vojáci jsou zde ti zlí, zatímco cizí rasa prezentuje dobro (!!!), je natolik pokroková, že si tříhvězdičkový film (příliš nefunkčních citovek a i těch okatějších poučení) zaslouží obrovskou pochvalu a celou hvězdu navrch! ()

corpsy

90. roky boli viac než vhodná doba na to, ako pokračovať v tradíciách detských fantastických dobrodružstiev. MALÍ BOJOVNÍCI sa pokúšali nadviazať na úspechy gremlinských, či iných podobných vzorov tej dekády, ale zabudli na jedno. A totiž, že všetko, aj to prvoplánovane komerčné, sa musí robiť s citom, so srdcom a pre ľudí, ktorý sú ochotný niečo takéto prijať. ()

Grimaldi

Při sledování akčních scén s překvapivou dávkou brutality jsem si říkal, že něco podobného jsem u filmu o dětech a primárně pro ně už viděl. Vše mi objasnilo jméno režiséra, který má za sebou stylem podobně laděné Gremliny. Ale zpět k té akci, akční scény jsou na možnosti cílové skupiny opravdu nápadité, brutální i vtipné. Boj vojáků s Gorgonity tak ani na okamžik nenudí a já si to velice užil. Ale nebylo to jenom díky postavičkám ale i hlavní herecké dvojici. Gregory Smith a Kirsten Dunst jsou autentičtí a máte chuť jim fandit. Navíc finální rozuzlení, kdy Denis Leary jako skutečný kapitalista všechno zachrání ve svůj prospěch, i na to, kromě akce, vzpomínám ještě teď. Ideální film pro děti i rodiče. ()

Little_Sawy

Na Small Soldiers jsem koukala jako malá a nemůžu říct že by mě to nebavilo, vtedy mi to přišlo dosť zábavné, normálně spracovaný film. A těd o pár let později, mi to pořád příjde jako dobrej film, kde si na sví příjdou i děti tak i dospělé. Koukat jak se generál snaží zničiť ostatný hračky je vcelku zajímavé a tak i samotný rodinný film. ()

• Jeden z tvůrců hraček má přezdívku Gizmo. Stejné jméno nesla i jedna z příšerek ve filmu Gremlins (1984), který rovněž režíroval Joe Dante. (Campbell)