Únos

• USA Lifted
Krátkometrážny / Animovaný / Sci-Fi / Komédia
USA, 2006, 5 min

Když se přehnaně sebejistý mladý mimozemšťan nachomýtne k řízení vesmírné lodi, musí se pod přísným dohledem kritického mentora pokusit unést podřimujícího farmáře. Únosy lidí však vyžadují preciznost a zručnost. Po několika chybných úkonech je nadmíru jasné, proč každoročně nezmizí mnohem více lidí. (HBO Europe)

SarumanKo

Autoškola pre Marťanov alebo demonštrácia toho, ako správne (ne)unášať ľudí a nestratiť pri tom nervy. Vôbec nie zlé, ale nemám dôvod byť nadšený. Animácia štandardná, príbeh úsmevný, pointa pomerne tuctová. Chalani z Pixaru majú na viac. (7/10) ()

ABLABLABLA

Neskutečně vtipné, takovou zkoušku bych asi nechtěla zažít. O animaci se ani nemusíme bavit, super, ale spíše mě tady dostávala ta hudba a neubránila jsem se výbuchu smíchu, kdy se mu to konečně povedlo a člověk stoupal ve světelném paprsku za hudby, jež znám, ale absolutně si nemůžu vzpomenout, co to bylo za písničku. Mám ale pocit, že nějaká od Queenu. Jinak ten úplný konec byl vcelku předvídatelný potom, ale i tak perfektní. ()

blackrain

Při tomhle krátkometrážním snímku jsem se smála tak, že jsem málem spadla ze židle. Nemělo to jedinou chybičku. Bylo to nápadité a mělo to spád. Hlavně to bylo vtipné. Nejen člověk se svými chybami učí, že? Zkoušky se dají dělat ze všeho. I z takové poněkud zvláštní disciplíny, jako byla právě tato. ()

kaylin

Opět jeden celkem originální nápad. V podstatě příběh o tom, jak se mezi mimozemšťany dělá řidičák na únosy lidí. Skvěle napsané postavy, ač celkem jednoduché, skvělý nápad, který je provedený v animaci, za kterou by se prostě žádné studio nemohlo stydět. I když je vám asi jasné, jaká bude pointa, stejně to pobaví, protože tohle je prostě další z kraťasů, které jsou tvořené s láskou. A samozřejmě také s přístupem k pořádnému balíku. ()

repe

Forma utekla obsahu o pár tříd. Technicky pěkné, ale příběh, co chce být za-každou-cenu-vtipný, mi přijde na Pixar slabý. ()

Dont

Jednoduchá, ale úsměvná lekce z unášení lidí, malý zelený ufonek byl fakt roztomilý. Zvolená doprovodná hudba obstarala slušivý podkres. ()

easaque

+3* docela příjemná jednohubka od Pixaru, která to má u mě vytáhla "skoro" k nebesům a můžete ji vidět třeba zde [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()