Únos

• USA Lifted
Krátkometrážny / Animovaný / Sci-Fi / Komédia
USA, 2006, 5 min

Když se přehnaně sebejistý mladý mimozemšťan nachomýtne k řízení vesmírné lodi, musí se pod přísným dohledem kritického mentora pokusit unést podřimujícího farmáře. Únosy lidí však vyžadují preciznost a zručnost. Po několika chybných úkonech je nadmíru jasné, proč každoročně nezmizí mnohem více lidí. (HBO Europe)

genetique

Naozaj asi najslabší kraťas, ktorý ma vôbec nenavnadil. Týmpádom som sa aj zľakol, že film nebude mať potrebné grády. Ide o to, že čím lepší kraťas, tým lepší film. A ani tu som sa nemýlil. Ratatouille bol geniálnou náhradou za týchto pár minút skoro nevypointovaného záveru. Nebyť zapípania budíka, idem ešte nižšie. 65%. ()

LeoH

Design ovládání létajícího talíře i nápadně vysoké množství akcí odehraných mimo obraz (včetně finální pointy) prozrazuje, že tenhle filmeček režíroval původem zvukař, takže z kolegiality zapudím myšlenky na strhávání hvězdiček za jednostrunnost humoru a pro Pixary netypický cynismus a budu se radši kochat animací zrníček prachu. ()

sona123

To, co prožíval ten Marťánek, jsme asi sami taky - a nejspíš nejen jednou - zažili. Jaké měl štěstí, že měl nejen přísného, ale i milujícího a laskavého (otce?) učitele/zkoušejícího. Na druhou stranu - v závěru - možná, že příliš tolerance škodí :-) Krásná animace (ale Pixar to jinak neumí) a notná dávka vtipu a humoru. ()

Deimos

YouTube/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +tak tohle tu ještě nebylo -až tolik se u toho asi nenasmějete/// Tak to je mazec, to je fakt hustý. Určitě nebude smíchy padat po zemi. Z takových forků jaké tady uvidíte jste myslím už vyrostli, ale jako sci-fi je to brutální, tohle jsem fakt v žádném scífku neviděl. Kam se na tohle hrabe autoškola. Potěší to./// Celkem 80%/// ()

Phobia

Nějaké 4 minuty chechtání a salv smíchu, kdy jsem si marně ucpávala držku oběma rukama, abych si nepoprskala monitor a taky aby kolegové v práci nepoznali, že nemám do čeho píchnout, tak si šťourám v zubech a koukám na krátká videa. Tahle "Akta X" se Pixaru náramně povedla a já nemám co vytknout, možná na grafice by se ještě dalo zapracovat... ale sakra, já jsem se prostě výborně bavila! 99,9% http://nepalivideo.meroclub.com.np/video/2033/PIXAR-Short-Film-lifted2006 ()

• Když unášený muž v pokoji spadne na zem, stojí vedle něj postavička "muzikanta" z pixarovského minifilmu Tin Toy. (T-enter)
  • Zvuk, který se ozve v kosmické lodi pokaždé, když tělo spícího muže do něčeho narazí, můžete také slyšet v operačním systému Apple OS X. Je to výstražný zvuk s názvem "Hero". (HappySmile)
  • V tomto krátkometrážnom filme môžeme počuť skladbu "Pump It" od skupiny The Black Eyed Peas i pieseň "The Final Countdown" od kapely Europe. (ludovit14)