Prosíme pretočte

• Slovensko Láskavo pretáčaj (viac)

Prosíme přetočte je neuvěřitelný příběh o dvou kamarádech (Jack Black, Mos Def), jednom elektromagnetickém poli a všech vašich oblíbených filmech. Zmagnetizovaný mozek jednoho z nich totiž vymaže všechny kazety ve videopůjčovně a jim nezbude nic jiného, než smazané filmy znovu natočit. Vzniknou tak jedinečné verze filmů jako King Kong, Krotitelé duchů nebo Robocop. (oficiálny text distribútora)

kinej

Podle mého se jedná o jednu z nejlepších komedií roku 2008. Důvodem je, že přestože je postavená na vykrádání jiných filmů, je velice originální. Film přetéká kreativitou a vtipnými nápady Michela Gondryho. "Swedované" filmy nemají chybu. Krom toho se režisérovi všechno to šílení podařilo uchopit a dát mu řád v podobě děje a tak může film uspokojit nejen takové alternativně založené jedince, jako jsem já. Jack Black zde předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů, jeho ujetý Jerry dokazuje, že by s přehledem zvládnul i vážnější role. Mě tedy Gondry opět nezklamal a opět jsem dostal víc než jsem očekával. ()

Mertax

Tak některé pasáže bych přetočila pěkně rychle vpřed, konec vystříhla, FBI vyměnila (ta byla k ničemu). Celé to zachránil D. Glover, J. Black už byl trochu ohraný, M. Def mile překvapil, ale celkově se cítim ochuzena, trailer mě před několika měsíci značně navnadil...Pociťuju jakousi pachuť, asi jako zákazníci po zjištění, že jejich VHSka je prázdná. Potom sice plná, ale sledování tvorby dalších a dalších remakeů se stalo poněkud stereotypním. Ale Robocopa ošvédovali na výbornou! I will shoot you. And I know robot karate! ()

Rex Mundi

Vyhraneným fanúšikom Jacka Blacka nie som (radšej Mos Def a jeho infantilný výraz ;-), takže som do pozerania išla "načisto". Ale kult-nekult, nevedela som sa akosi vysomáriť z tých dvoch polôh, medzi ktorými film osciloval. Vyzeralo to, že tvorcovia chceli buddy komédiu o dvoch tupcoch (pričom jeden už je zrelý na diagnostikovanie), no zároveň dojímavú sondu do života chudobného predmestia a jeho obyvateľov... Lenže celý čas sa tieto dve polohy bez varovania preklápajú z jednej na druhú a dávajú divákovi znamenie, že sa nevedia rozhodnúť, o čo tu vlastne sakra ide. Samozrejme, nápad "švédovaných" filmov stojí za to, aby naň filmoví fanúšikovia nezabudli a oni určite nezabudnú. Ale celkovo mám z toho všetkého veľmi ambivalentný pocit. ()

Malarkey

Zajímavý nápad, na který se dá koukat jednou a dost. Jack Black a Mos Def natáčí "švédované" verze filmů, které kdybych neznal, tak bych na tento film jenom tupě čuměl, a že já taky ve většině případů čuměl. Každopádně když přišli se švédovanou verzí Krotitelů duchů nebo Křižovatky smrti musel jsem se smát. Škoda, že i během filmu samotného příšli vtipných scén není. Nápad je to opravdu skvělý, který ale skončí jako klasická dobrácká komedie, happyendem, na čem vlastně není nic špatného. Jenom to mohlo být o něco zábavnější i když samotné švédování je určitě velká zábava, což se ale o zbytku rozhodně říci nedá. ()

novoten

Osobitá komedie, která se rozjíždí překvapivě pomalu, aby velmi vtipně přešla do crazy žánru se zmagnetizovaným excentrikem a všechno zakončila v podobě originální variace na Bio Ráj. Takovou kombinaci už nikdy v životě neuvidím, ale za Krotitele, RoboCopa nebo Carrie jsou pochvaly opravdu na místě. Film dohromady nedrží ani náhodou, ale úsměvy či nostalgií nešetří. ()

• „Ošvédováním“ se od roku 2016 zabývají ruští nadšenci ze Studia 188. (Fenk)
  • "Zošvédované" - filmy, ktorá boli vymazané a natočené znovu. Režisér Michel Gondry "zošvédoval" trailer, v ktorom vystupuje on sám. (Mihail123)
  • Režisér trval na obsazení obyvatel městečka Passaic v New Jersey jako komparz. (Dreadd)