Keď si rodičia nevedia rady s problémovými tínedžermi, pošlú ich do nápravného zariadenia na Fidži. Výchovný tábor je však v skutočnosti väzením, z ktorého sa nedá utiecť. Steny, ktoré by deti oddeľovali od okolitého sveta, nie sú potrebné, keďže ostrov sa nachádza uprostred Pacifiku. Väzni sú neustále monitorovaní pomocou senzorov a prežívajú krutý teror v rajskej prírode. Dr. Norman Hail, ktorý je vedúcim tábora, spolu so svojimi pomocníkmi vypracovali dokonalý systém šikanovania, v ktorom nechýba brutálne násilie, vymývanie mozgov, ba dokonca ani sexuálne zneužívanie. (TV JOJ)

playboxguest

Po čtyřech dnech od zkouknutí si pamatuju už jen to, že Stormare hraje skvěle záporáky, že Gregory Smith je naprosto nevýraznej herec a že Milu Kunis chci vídat na plátně častěji. Takže nic, co bych nevěděla už z dřívějška. Nebyl to špatný film, jen nepřinesl vůbec nic nového, prostě průměr, který ve člověku po chvíli moc nezanechá. ()

kritiklon

Sice film s psychologickými aspekty ale stále jen oddechový thriller. Špatné obsazení herců kteří nedovedli vytěžit maximum, tudíž atmosféra která by měla u podobných snímků být tím zásadním a nejlepším hlediskem, je zde pouze průměrná a bez většího napětí. Zdálo se mi malinko, že se to snaží hrát i na něco víc! Což je škoda protože ten námět, ať už je to podle skutečné události či nikoliv, je velice nadějný a perspektivní! Za mě 3* za 63% ()

zdenny

Zde se jedná o zneužití moci a naprosté fyzické, ale především psychické ovládnutí chovanců. Samozřejmě že hnacím motorem byly finance z programu plynoucí. Jednalo se ale také o zneuznaného vědce, který chtěl svou filosofií o předělaní osobnosti přesvědčit hlavně sám sebe, že jeho závěry jsou správné. Jinak mezi námi: Dost z ve filmu viděných výchovných prvků bych pro ty parchanty, co máme u nás ve věznici, realizoval. Věřte, prospělo by to. ()

Spike23

Tak Mila Kunis v thrilleru, hned jsem na to musel kouknout. Nevím jak se tohle někomu může povést, ale tenhle film je střídání snad až nepopsatelného napětí a totální nudy. Potom dále jsem nepochopil, jak někdo může udělat psychologický thriller s hlavními postavami, o kterých se dozvíte jen téměř základní informace, tudíž žádný vztah k nim snad nikdo ani mít nemůže a tím pádem mně teda vůbec nevadilo, když tam náhodou někdo umřel. Připadalo mi, že tyhle celkem kritické chyby dost brzdily skvěle se rozvíjející příběh. Celkově lehký nadprůměr( za hlavní roli :-) ) ()

Mrkvič

Reálnému základu je Výchovný tábor hodně vzdálený. Ale když zapomene na tu absurdnost, jde o zajímavý námět s velkým potenciálem. Bohužel chování, o které tu jd upředevším, je absurdní stejně jako příběh samotný. Až v posledních 15ti minutách dokážu něčemu z toho uvěřit. Do té doby je chování těch ovcí fakt k smíchu. ()

• Zkratka "ASAP", kterou nosí "účastníci tábora" na tričkách ve filmu, znamená Advanced Serenity Achievement Program, tedy Moderní program pro dosažení klidu. Ve skutečnosti ji můžeme přeložit i jako "Jakmile to bude možné", což ukazuje touhu tábor co nejrychleji opustit. (Cheeker)
  • Na jednom snímku prezentace Dr. Haila (Peter Stormare) na semináři v L. A. je možné vidět slovo "Responsability". Takové slovo ale neexistuje, jeho správné znění je "Responsibility", v překladu "Zodpovědnost". (Cheeker)