Lekcia umierania

• Česko Lekce umírání (viac)

Ian Stone je mladý muž, ktorý má problém. Nevie totiž, kým je. Každý deň sa prebúdza do novej skutočnosti, v priebehu ktorej ho vždy niekto zavraždí dosť brutálnym spôsobom. Jeho jedinou nádejou sú spomienky na vlastnú minulosť. (Mordenroth)

Sysel_CZ

I když je to film na max. 2 hvězdičky, jednu musím přidat za pěkné zpracování. Jinak, co tu máme? Tři třetiny, první videoklipová, kde se toho děje tak moc a přitom stále to samé, že je vám to za chvíli fuk. Druhá, kde se neděje nic, a tedy je vám to fuk. A třetí - rozuzlení - které je nezajímavé a divné, a tedy je všem fuk. Jako horor nula, ještě jsem se to pokoušel brát jako temnou fantasy, ale ani tak to moc nefunguje. Ale obrazově je to super, to se musí nechat, a zase až taková nuda to taky nebyla. Jen je mi ten film jako tak... fuk. ()

Guzo

Originální myšlenka je vykoupená trošku horším zpracováním (vzhledem k rozpočtu - nemyslím si, že byl nějak extra veliký - je ale i to dost obstojné). Celkově tomu ale něco chybí, hlavní hrdina není žádný velký sympaťák a bohužel jsem mu celou dobu vůbec nefandil. Možná za to mohla krátká stopáž, ale kdyby film trval o něco dýl, asi by se dostavila jen nuda.. 5/10 ()

SOLOM.

Na tento film jsem slyšel dost rozdílných názorů, kdy jej jedni vychvalují do nebes a ti druzí zase zatracují. Já jsem někde uprostřed, protože nemůžu říct, že by mě film nezaujal svým pojetím či speciálními efekty, ale jeho celkový potenciál zůstal rozhodně nevyužitý. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc. Místy jsem se totiž docela nudil. Čím víc se totiž film blížil ke svému závěru, tím je jeho sledování bavilo čím dál méně, protože kamsi vymizelo ono napětí a mysteriózno ze začátku. 6/10 ()

Dinsberg

I přes řadu negativních reakcí musím uznat, že šlo o zdařilou hororovou adaptaci Města andělů. Jen lásku tentokrát nezažívá anděl, ale démon. Démon, pro kterého, na rozdíl od jeho "kolegů", je drogou nikoli strach a bolest, ale láska a lidství. K této hororové romanci pak jaksi nejde mysteriózní nástřel Iana Stona jako člověka. To ale byl pravděpodobně úmysl tvůrců. Aby démon byl lidštější než lidé sami. A proto ho vyobrazili jako člověka s krizí identity. Vzhledem k omezenému rozpočtu se na trikové sekvence dá dívat bez pocitu odfláknuté počítačové grafiky a lá filmu Uweho Bolla. Mnoho jsem nečekal a dostalo se mi fantasy hororu, který překonává i mnohé hororové rádobypecky typu Nenávisti. ()

wray

Podla popisu to znie zaujimavo - chlapik zomrie a zakazdym sa zobudi ako niekto iny, v inej realite. V skutocnosti je to vsak strasny nezmysel. A cim dalej, tym je to nezmyselnejsie. Na konci - uz ani netusim ako to vlastne skoncilo, ale urcite nic vynimocne. Proste slabe, asi by som to neodporucal. ()