Vždy dokonalá Carolyn McDuffy a její sestry mají plán - chtějí vyhrát Charitativní cenu roku tím, že budou trénovat mentálně postižené atlety a připraví je na účast v regionálních sportovních hrách. Carolyn dostane na starost Pumpkina Romanoffa. Nejprve je z něho zděšená, ale záhy zjišťuje, že mladík v sobě má něco, co doposud u nikoho nepoznala: něhu, lidskost, poctivost a vnitřní čistotu, které ji hluboce citově zasáhnou. Ke zděšení svých přátel i Pumpkinovy matky, která svého syna úporně brání před celým světem, se Carolyn do svého chráněnce zamiluje. A zatímco dívčin dosavadní perfektní život se rozpadá, Pumpkin ji naučí, že to, co se zdá dokonalé, ve skutečnosti dokonalé být nemusí. (oficiálny text distribútora)

Vejrrr

Teenagerovská komedie, která nese všechny známé a tolik mnou nenáviděné prvky... A ještě v hlavní roli postiženej kluk... Vždyť to přeci nemůže fungovat! Postavy jsou sice naivní a k smíchu... Ale je to prostě zvláštním způsobem příjemný film a (ikdyž s tím mnozí nesouhlasi) nikterak neurazí. Navíc moc pěkná hudba. ()

Abiosis

*DVOJICA VS. SVET* Určite je ťažké k filmu zaujať jednoznačné stanovisko, pretože netuším, čo som to vlastne videl. Ak to bola sofistikovanejšia paródia na tínedžerské filmy (tento názor zaznel v mnohých komentároch), pôsobilo by to veľmi trápne, a preto si radšej film interpretujem po svojom. A ako zisťujem, k identickej interpretácii som sa nedopracoval len ja, ale celá skupina ľudí (stačí sa pohrabať v diskusnom fóre k filmu na IMDb). Mnohé vo filme sa zdá byť zveličené, stereotypné a klišovité, ale to, čo sa začne diať v druhej polovici filmu, je ako jazda pod vplyvom drog - rútite sa cez "neskutočnosť", kde prehnané správanie postáv a neuveriteľnosť situácií tu nadobúda takmer rozmery paródie, rozprávky a tej najtvrdšej formy romantického príbehu. Presne táto druhá polovica filmu je predmetom diskusií, možného nepochopenia a výsledného nízkeho hodnotenia. Ale ak som aj film náhodou pochopil správne, vnímam ho ako príliš silný úlet na to, aby som ho dokázal dostatočne oceniť. Verdikt v 1 vete: Nezvyčajný film o nezvyčajnom páre, s niekoľkými situáciami nabádajúcimi k viacerým interpretáciám. 14.02.11 ()

A_FISH

Kam se poděly tyhle.... jo nic, tohle už je zase jiná pohádka. Mno, vypadá to, že pánové Broder a Abrams mají buď značně zvrácený smysl pro humor nebo jsou sami retardi. ...mami, zjistila jsem, že život není tak jednoduchý jak jsem myslela :´( ... ale je, to víš, že je. Protože věřím, že to "chláma" byla, dávám za bradavky Christiny Ricci lepší 3 hvězdy. Teď ale vážně... retardi samozřejmě na obrazovky nepatří! ... ale ty bradavky.... ! ()

playboxguest

Největším problémem filmu je jeho neuvěřitelnost. Celkově mi to totiž připadalo, s vyjímkou Brendy Blethyn, naprosto nevhodně obsazené a přestože je Ricciovka mou oblíbenkyní, nedokázala svou proměnu z nafrňený vysokoškolandy do uvědomilé citlivky s velkým srdcem podat tak, abych jí to žrala. Takže film, který mi při daném tématu připadal zbytečně dlouhý (ačkoli né vyloženě zdlouhavý) a který je jen stěží uvěřitelně podaný. On bude asi problém i v tom, že se tvůrci do poslední chvíle nerozhodli, jestli je jim bližší černá komedie, nebo citlivé drama. PS: Do třetí hvězdy to dotáhl účes Dominique Swain, kterej byl tak příšernej, že jsem z něj nedokázala spustit oči. ()

Johny_fork

Úmyslně předimenzovaná pohádka, kde prakticky všichni kromě Christiny přehrávají (ta je opět dokonalá ve svém jedinečném, minimalistickém způsobu herectví). Myslím, že většina komentujících nepochopila smysl Pumpkina, kritika nesmyslnosti a nelogičnosti děje zde totiž není na místě, o něj tolik nejde, jelikož režisér uzpůsobil celé aranžmá filmu, včetně hudebního doprovodu tomu, aby zdůraznil kontrast mezi tím, co se od nás společnost očekává, a tím co je možná správné, ale nemáme koule do toho jít. Totální výsměch elitářství, výsměch rasismu, výsměch konzumu a neustálé honbě za dokonalostí. Skvělé přenesení pocitu tíže prvního kroku mimo vyšlapanou cestičku. ()