„Jeffa Reigerta (Paul Rudd) by si s Mojžíšem nebo dokonce s Charltonem Hestonem nikdo nespletl, přesto ale mají tihle tři něco společného. Jeff má totiž stejně jako Mojžíš a Heston za úkol představit světu desatero přikázání. Jenomže on v praštěné komedii Davida Waina „Desatero“ není právě vzorem ctnosti… Geniální moderátor téhle speciální prezentace, obklopený gigantickými replikami slavných kamenných desek, má totiž tolik práce s podváděním manželky Gretchen (Famke Janssen) a přítelkyně Liz (Jessica Alba), že se stěží dokáže vypořádat s jediným přikázáním, aniž by ho sám neporušil. Taková prodejnost je ovšem součástí šarmu téhle roztomilé, urážlivé a mnohdy rozpustilé biblické parodie. (oficiálny text distribútora)

Shit

No fakt trapárna, vůbec sem v některých příbězích nepochopil čim se tvůrci snažili zesměšňovat některý z 10 přikázaní, naprostá dementóza a ty vsuvky Paula Rudda mezi příběhy byly příšerný. Nicméně musim se přiznat, že mě dva příběhy fakt pobavily a to ten s názvem nezabiješ, to bylo fakt strašně vostrý a v roli doktůrka byl super Ken Marino, kterej se snažil u soudu všechny přesvědčit, že to zabití myslel jen jako vtípek a druhej příběh Nepožádáš manželku bližního svého opět s výborným Kenem Marinem a s drsným příběhem z vězení, kde jaksi nejsou žádný manželky, tak se to muselo vyřešit nějak jinak. Ale víc to fakt nemá co nabídnout a u většiny času v ostatních příbězích sem se akorát nudil a řikal si že horší to být už nemůže, jenže bohužel mě každej další příběh ukázal, že může... ()

kaylin

Američtí herci si hrají, blbnou a není to vtipné. To že je celkem obvyklé, ale takhle špatnou povídkovou komedii jsem snad ještě neviděl. To i "Mládeži nepřístupno" mi přišlo zajímavější a sem tam i zábavnější. Tady jsou nějaké zajímavé nápady, ale jako celek to nestojí opravdu za nic. Tohle prostě není humor, to je jen špatná improvizace. ()

octopuska

Rozverná taškařice, nemůžu si pomoct, hodně jsem se nasmála. Některé příběhy hodně dobrý a povedený. Doktor šprýmař, který si po jednom nepovedeném forku, už zřejmě na zadek do smrti nesed mě bavil asi nejvíc a Winona prznící dřevěného panáčka je hned v závěsu, i když ti naháči o nedělích větrající kulky místo kostela taky pecka a Ant-man jako průvodce? to chce prostě vidět. ()

Andre3000

Na jednu stranu mají pravdu ti, kdo říkají, že snímek nebyl zase tak moc vtipný. Na druhou stranu mě ale snad každý z těch 10 snímků něčím zaujal, někdy absurditou, jindy dobrým nápadem, poté zase zajímavým ztvárněním. Shrnul bych to tak, že jsem nevěděl co si myslet pořádně a občas sem vylétával od počítače a křičel, že to není možné...a není tohle to co skutečně tvůrci zamýšleli? Rozhodně mě to přinutilo zajímat se o ty příběhy a to je známkou alespoň něčeho. ()

Ashukamun

Desatero bozich prikazani a deset naprosto trapnych pribehu. Rozhodla jsem se podivat na tento film, protoze me zaujalo herecke obsazeni. Bohuzel to bylo vsechno, co film nabidl. Nebyt toho, ze jsem zila v nadeji, ze tam hraje Jonathan Davis, vypla bych to po 20 minutach. Dej mizerny, sceny trapne a co hur Jonathan Davis tam nehraje. Verim, ze kdyby tyto herce a namet dostal nekdo jiny, urcite by se z toho dal natocit skvely film. Kazdopadne...na tento film se podivat jedine v extremni nude. ()

• Winona Ryder (Kelly La Fondová) se upsala filmu, aniž by četla scénář. Je totiž fanynkou Davida Waina a jeho filmu Léto k nepřežití (2001). (HappySmile)
  • Celosvětová premiéra proběhla 19. ledna 2007 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)
  • H. Jon Benjamin, který dělal vypravěče během animované části, měl nadabovat také ulhaného nosorožce. Nakonec se ale Benjamin ten den na natáčení vůbec neukázal, a tak role připadla Peterovi Salettovi. (HappySmile)