Víkend, pivo, pohoda. Kamaráti Larry (Larry the Cable Guy), Bill Little (Bill Engvall) a Everett (DJ Qualls) mali jasný plán. Namiesto toho sa však dali zo žartu naverbovať do armády a nakoniec sa ocitli niekde v Mexiku. Miestni obyvatelia majú práve problém s bandou lúpežníkov a traja statoční vojaci ich majú ochrániť. Keďže sa jedná o trio smoliarov a nie hrdinov, ich záchranná akcia sa nemôže obísť bez šialených akcií a bláznivých situácií. Pohroma armády sa púšťa do svojej akcie, čaká nás poriadna fraška. (TV JOJ)

Kryton

Lehce prumerná komedie o trech smolarích co jako zalozaky povolaly do akce. Celkem se divím jak takové do zalozních rad vzali. Vstupní testy (fyzické a o IQ radsi nemluve) by stezi splnily. Kdo z celého ansámblu hercu bije do ocí a cely film potápí je DJ Qualls! Jeho postava ani nemusela byt v celem filmu. Kazdý jeji vystup je jen smesice provarenych gagu o nesicích, retardech a podobnych kašparech. Tento film se ho měl vyhnout obloukem. Kdo mě , ale pokažde bavil byl Dany Trejo (očividně se rolí bavící mexický gangster). Už první scéna v doupěti s komikem a dovršená karaoke show. Zbytek standartně v komedialním žanru proplouvá celým filmem. Ono scenár mel asi cca 10 stranek , jelikož se porád jen strílí , utíká a do toho hraje mexická hudba. No škoda, začatek začal slibně. Představovaní postav není spatný, ale okamžitý skok do armady je až na muj vkus moc nepovedeny (vlastně ani netušíme , že založníkama jsou dokud najednou nemají z ničeho nic maskáče). Nebojte se lidi ono to tak hrozné není. Film proběhne rychle , takže vyložene nenudí , ale přeci jen se dalo vykopat více. "Jmenuji se Carlos Santana! Ten zpěvák? Ne, já jsem pravý Carlos Santana , on jen blbě hraje na kytaru!" "Co uděláš zastřelíš nás všechny? Ne, jen tebe. Tak s tím jsem nepočítal!" ()

genetique

Ja sa teda čudujem, že sa táto amry-somarina nepáčila aspoň Amíkom. Paródie na vojenské misie tu určite boli aj v lešpom prevedení, ale keď som po recenziách čakal totálny filmový vákal, nemôžem sa zbaviť nadšenia z tejto humornej a vkusnej haluze. Narážky a odkazy nielen na vojenské filmy a ich termológiu, ale mnoho iných a hlavne neprešvihnutých gagov, ktoré sa statočne držia aspoň v priemere a hlavne v inteligencii, keď to porovnáme s nietorými splaškami. A k tomu Danny Trejo. 65%. ()

arcticsky

Trojice mírně řečeno podivných maníků je se svým velitelem omylem vysazena v Mexiku namísto v Iráku. A střetne se shodou bláznivých okolností v "Operaci Sombrero" s extrémně drsným banditou Carlosem Santanou v klasickém podání Dannyho Treja a jeho malebnou bandou. To "extrémně drsný" je v tomto případě myšleno silně ironicky....Jsou zde odkazy na jiné filmy - např. Sedm statečných a Trejo v těžce zparodované roli Calvery, který bere vesničanům potravu a ženy je bezvadný. Ucházející zábava - u mě jistých 60%. ()

Brano

Béčková komédia, ktorá sa snaží parodovať rôzne scény, ktoré sú prebraté z iných filmov. Humor lacný. Je tam zopár scén, ktoré pobavia, ale je celkovo je ich málo a väčšinou prevládajú tie stupídne. Herecké obsadenie je tiež hrozné a ústredná trojka vyznie trápne. Tak maximálne na jedno pozrieť a dosť. ()

plsek45

Spousta klišé a zparodovaných scén přebraných z jiných filmů . Zápletka jako ze starého westernu , jen s tím rozdílem že si dlouho myslí že jsou v Iráku . Což ukazuje na absolutní hloupost postav kteří jsou jako záložáci povolání do Iráku a naprostým omylem se probudí v Mexiku a ještě větším nedopatřením zachrání vesnici. Hereckém obsazení není nic zázračného . Ale co čekat od béčkového filmu s béčkovým scénářem . Nic originálního , nic co by jste museli nutně vidět ale účel pobavit při nudném večeru to splnilo ;) ()

• Režisér C.B. Harding si zahral malú úlohu poštára. (m.a.t.o.)
  • Keith David (Sgt. Kilgore) počas natáčania nešťastnou náhodou spadol a zlomil si dve rebrá a dva stavce chrbtice. Scénu v kasárňach, ktorá sa práve vtedy točila, napriek tomu s bolesťami dokončil, a až potom odišiel do nemocnice. (m.a.t.o.)
  • Vo filme si mal zahrať aj Jeff Foxworthy, ale kvôli nabitému programu musel svoju účasť odrieknuť. (m.a.t.o.)