Eddie Schneider (Til Schweiger) je úspešný šéf kreatívneho tímu vo významnej newyorskej reklamnej agentúre a práve požiadal o ruku Judy (Stefanie von Pfettenová), dcéru svojho zamestnávateľa Russela Birka (Art Hindle). Zároveň má ešte utajenú milenku. Jeho bezstarostným životom v luxuse a absolútnym sebavedomím otrasie udalosť na večierku, kde jeho kolegyňu a dlhoročnú kamarátku Angelinu Sableovú (Lauren Lee Smithová) znásilní sadistický Anthony Birk (Sebastien Roberts), spolumajiteľ firmy a nastávajúci švagor. Anthony priloží nôž na krk rozhnevanému Eddiemu a začne ho vydierať - ak nezmení svoju výpoveď v prípade znasilnenia v jeho prospech, vyzradí svojej sestre jeho neveru. A Eddie príde o všetko, čo v svojom úspešnom živote doteraz dosiahol - luxus, bohatstvo, budúce skvelé manželstvo aj kariéru. Ako sa rozhodne? (TV JOJ)

Arsenal83

Dve tretiny filmu ide o špičkový trhiller, ktorý bavil svojou zápletkou a nechával diváka v napätí, ako to celé dopadne. Škoda len, že tá krutá pomsta nebola až taká krutá, tam si mohli nechať viac záležať. Rovnako tak koniec prináša zvraty, ktoré sú dosť očakávané. Za mňa 70% a zaokrúhlim nahor najmä pre špičkový výkon Sebastiena Robertsa. Pre mňa neznámy herec, ktorý zahral slizkého hnusáka na úrovni Commoda z Gladiátora (J. Phoenix). ()

Jamal

Po nepříliš vhodném začátku z úvodu filmu, který se mi do snímku až tak nehodil se začalo klubat pěkné drama, u kterého jsem se rozhodně nenudil. Til v roli Eddieho společně s Lauren Lee Smith v roli znásilňované Angeliny zahráli naprosto přesvědčivě. Ostatní herci mě tolik nenadchli a Michaela Clarka Duncana v roli Generála jsem absolutně nepochopil. Přesto se zde emoce a zápletky míchají tak rychle jak jen můžou a vůbec to není na škodu, jak v jiných filmech. Opravdu slušný snímek, který se vydal dobrým směrem jen škoda těch pár drobností co tu nemusely vůbec kazit dobrou podívanou. ()

MickeyStuma

Hodně silný příběh plný zvratů a nečekaných až šokujících konání hlavních představitelů. Příběh o velké korporaci, nadvládě a moci, o těžkém rozhodování a pomstě. Příběh tak honosný, že více snad už ani být nemohl. Vyprávění je klidové a srozumitelné, aby divák vše pochytil a dokázal se vcítit do dané situace. Německým tvůrcům se podařilo obsadit i několik Hollywoodských hvězd, což snímku velice přidává. Je sice krapet delší, ale určitě to není na závadu. Každé dějství má čas se v klidu rozvinout a dojít do nejmenších podrobností. Nijak napínavé to není, ale přeci jen je divák, který tomu porozuměl, držen ve zvědavosti, jak to celé všechno dopadne. Němci hodně překvapili. Takových snímku mají hodně málo. ()

DruidKarel

1037. hodnocený film: Nebudu zastírat, že jsem si tenhle film nevybral náhodně. Mám rád filmy s Tilem Schweigerem a to nejen proto, že je to sympaťák, ale taky proto, že umí fakt dobře hrát. Od dramatické role, kde ztvární sviňáka, přes romantiskou duši až po blázna. Film má určitě zajímavý příběh, kde se snaží Eddie (T.S.) hrát hodnýho na všechny strany, ale jednoznačně se mu to vymstí. Když mu hrozí ale 25 let vězení za zabití společníka, nedokáže u soudu říct, že jej zabila jeho sekretářka, kterou jeho společník a zároveň budoucí švagr znásilnil. Ten však vydíral Eddieho, protože na něj měl kompromitující fotografie s jinými ženami a to by jej mohlo stát místo v rodinné firmě jeho nastávající, kterou vede její otec. Pak se to ale až příliš zamotává a vy jen žasnete, jak je patrná snaha tvůrců tohoto filmu vykličkovat ke zdárnému závěru, až zapomíná trochu na kvalitu samotného snímku. 3* jsou proto maximem, který film ode mě dostane, i když si vedl více než dobře. Rozhodně měl navíc a věřím, že kdyby se tématu chopil někdo schopnější, měl by film s klidem o 20% lepší hodnocení. 3* ()

lu-cinka

Co člověk neudělá pro kariéru? Dokáže podvést svého nejlepšího přítele. Vzpomínám, když jsem film viděla poprvé asi před 3 lety. Koukala jsem a nevěřila - německý film a mě se líbil. Pro mě to průměr není. Angelina mě svou povahou a vším okolo dostala. Její msta mě ani moc nepřekvapila - udělala bych to samé, ale nedodělala ho. I když to byla pak msta i proti Eddiemu, který pak vlastě pikal za to, že ji zklamal. ()

• Při scéně, kde Eddieho (Til Schweiger) vyzve manželka, aby se šli proběhnout, hraje píseň kapely Placebo "Song To Say Goodbye". (lskala)