Jedné noci v jednom městě

• USA One Night in City

Víte, co se stane, když si člověk přišije cizí ucho? Můžete v noci na Žižkově potkat džina, který splní všemožná přání? Myslíte si, že jsou ještě místa, kde se zastaví čas? Víte, co může narušit vystoupení hmyzího cirkusu, jaké má cíle městský myslivec a co vzrušuje jeho sousedy? Může se přátelit kapr se stromem? Může! (oficiálny text distribútora)

Douglas

Dvě hvězdičky dávám jen za vynikající povídku o Ploutvičkovi a Větvičkovi, která ve mně vyvolala vzpomínky na milovanou dětskou knihu Kvak a Žbluňk jsou kamarádi. Zbytek filmu je ale jen nesourodá směska podivných nápadů, které postrádají pointy a prostě jen tak nějak plynou... Bytostně nemám rád filmy, u kterých VŮBEC nemusím přemýšlet a které skrývají zoufalou nepromyšlenost za bizarnost a extravaganci. Jedné noci v jednom městě je pro mě prostě jen pozérská záležitost s rozloženým formálním systémem. ()

FoxMulder odpad!

Zhruba po 15 minutách se na obrazovce objeví dvě děvčiny a koukají jak tele na nové vrata. První povídku jsem koukal úplně stejně. Pak už jen v povídce Jedné noci v jednom městě hraje Jigsaw na housle a tím to hasne. Chtělo by se napsat, to se musí vidět, ale... Snad jedině na halucinogenních látkách. Otřes, děs a nuda, delší asi tak o 67 minut, než by to mělo být. ()

honajz

Vynikající animace, hororová atmosféra, skvělá hudba i ruchy. Možná u těch prvních příběhů (Ulity) mohly být pointy než jen pocitová sdělení, možná ta směs nepůsobí sourodě díky Větvičkovi a Ploutvičce (i když jde o geniální povídku), ale povídka(-y) Jedné noci... s kavárnou, s opilci, skutečně kouzlo imaginace a nápadů. --- Český animovaný film je stále ve světě velký pojem, i když u nás se k němu chováme poněkud macešsky. A přitom zde (případně čeští tvůrci tvoří v zahraničí) vznikají zajímavé bijáky. Jedním z nich – a vřele jej doporučuji – je právě Balejův Jedné noci v jednom městě. Sestává ze tří samostatných filmů – Ulity vyprávějí o seznamování se mravenců s lidmi v jednom neobvyklém domě, Větvička a Ploutvička je skoro totální dada s mnoha zajímavými prvky, a konečně Jedné noci v jednom městě je sled vizí, co vše se skutečně v jednom městě v noci může stát. A všechny tři příběhy svědčí o autorově velké fantazii, kterou dokáže bavit a hrát si. Na DVD však najdeme jen málo věcí navíc. Zvuk je v pouhém DD 2.0, titulky samozřejmě žádné, protože ve filmu se příliš nemluví, a jako bonusy pouze ukázky originálních výtvarných návrhů (2:00) a trailer (2:01). Nějaký rozhovor s režisérem nebo pár záběrů z natáčení by určitě byly rovněž zajímavé. ()

depony

Vlastně celkem velké zklamání. Věřím, že kdybych to viděl v televizi po dílech, bral bych to třeba jako Večerníček. Takhle to vypadalo jako směska mnohdy nenápaditých, jindy nápaditých [i já se bavil i Větvičky a Ploutvičky:))] příběhů, které mají společné asi jen to, že se to odehrává v noci [v tom případě zmiňovaný Větvička a Ploutvička nezapadá]. Chybělo tomu dějové propracování. S Douglasem nesouhlas v jediném - já u toho filmu hodně přemýšlel, co tím chtěl autor říct a proč se to tam děje ... :)) ()

majo25

Ťažko povedať, čo prevažuje, či to pozitívne alebo to negatívne. Stop-motion animáciu mám rád, česká sa vyznačuje detailami, ktoré si rád všímam (rozne drobné veci či iné drobnosti). So sympatičnostou postáv je to už horšie...ak to bol zámer, tak to bol zlý zámer. Aj poviedky sú kvalitatívne rôzne. Najviac sa mi pozdávala tá o odrezanom uchu, najmenej tá o živote v kaviarni. Škoda, že príbehy na seba nenadväzovali viac. Bolo by to zaujímavejšie. Hodnotenie: 55% ()

• V první povídce si čte muž pražský deník Metro. (Yoshimitsu)
  • Některé dekorace byly vysoké i dva metry, a tak animátor s kameramanem museli lézt po štaflích. (Cherish)
  • Některé loutky dosahovaly výšky až 75 cm, oproti běžným 25 cm. Animátoři pro ně proto mohli používat reálné předměty. Nakupovali pro ně oblečení po second handech a ručičky postav byly odlitky dětských rukou. (Cherish)