Federální agent (R.Gere) před odchodem na odpočinek zaučuje svou nástupkyni (C. Danes) a přitom hledá nezvěstnou dívku. Je přesvědčen, že za její zmizení je odpovědný propuštěný sexuální násilník, kterého vyšetřuje. Přestože ho tlačí čas, rozmotá klubko stop vedoucí k potencionálnímu vrahovi. (oficiálny text distribútora)

Trisis

Predstavte si film ktorý režírujú dvaja ľudia. Prvý si myslí, že je Fincher, druhý zas Greengrass. Ten prvý dostal od producenta hlavné husle a do toho mu ten druhý neprestajne vrieska: „Teraz by sa to malo triasť, fuj tento záber je statický, ešte aspoň dvakrát to strihni...atď.“. Asi podobný boj musel mať v hlave Andrew Lau Wai-Keung, keď točil The Flock. Už si len pridajte scenár zo slabšieho dielu komisára Rexa a dostanete ďalší filmový potrat roku 2007. ()

Piškotka

Ten začátek byl hodně zmatený, vše probíhalo letem světem a nebyly jasné kompetence Gerea. Co vlastně dělá a proč? I ta trhanost záběrů mi vadila. Téma však silné se snahou chytit divákovu zvědavost. Rozuzlení nebylo až takovým překvapením. A ta hláška "pojď do mě, protože i my jsme v tobě", to na Richarda sedělo. Stal se z něho vyhořelý pošuk, co chce vyléčit rány své a obětí. Role mu neseděla, navždy ho mám v paměti jako boháče z Pretty Woman. ()

Fallen_One

Uvěřitelný Richard Gere, nepřesvědčivě "občas" hysterická Claire Danes a Avril Lavigne v pozici, v jaké ji asi v žádném klipu neuvidíte, pokud nezačne zpívat death metal. Film ubíhá rychle, svižně, jakoby sám chtěl být co nejdřív skončený. Filmy o úchylácích má asi rádo široké spektrum lidí, takže by to možná chtělo víc rozvést - to málo, co tady ukáží, je...opravdu málo. Zlatých 8 mm. Ale beztak je to průměrný, možná lehce, lehce nadprůměrný film, který nezamrzí. ()

Ridick

eroll je zamestnancom verejnej spravy a zaobera sa sex. delikventami. je vsak trosku nad limit investigativny a nosi pri sebe minirevolverik, co sa nepatri na statneho zamestnanca takej nizkej sarze...avsak dostava do opatery bazantku, ktora ho svojim sposobom kroti a zabranuje, aby sa nakoniec on sam nestal bestiou...viete co? mna tento thriller miestami riadne vystrasil, ale dostali ma (negativne) zrychlene sceny a tych tam bolo neurekom a zaverecne rozhresenie:D....o jojoooj, ale co cakat od film rovno vedeneho na dvd...40% ()

fraktal

I přes neuvěřitelně stavěnou zápletku (přestárlý a lehce obtloustlý ouředník jednající spíše coby kříženec batmana a FBI agenta) nelze filmu upřít (pochmurnou) atmosféru a hlavně (smutné) poselství. Čtvrtá hvězda přidána za absenci romance mezi hlavními postavami a vcelku slušné vykreslení "power games" na všech frontách. Navíc oceňuji proměny zaostření - nejen vizuál, ale i vlastní moto odkazuje k nejednoznačnosti, kdože je tu vlastně obětí a kdo původcem.... "Ve Spojených státech je registrováno více než půl milionu sexuálních deviantů. Na každý tisíc z nich je pouze jeden pracovník, který je monitoruje. Každé dvě minuty je v Americe sexuálně zneužita žena. Kdysi někdo řekl, že ten, kdo bojuje s netvory, by si měl dát velký pozor, aby se sám netvorem nestal. A když někdo nahlédne do pekla, peklo uvidí do něho." ()