Pětice mužů se jednoho rána vzbudí v chemické továrně a zjistí, že si toho kromě svých jmen nepamatují téměř nic. Stoprocentně však vědí jednu věc: Chtějí odtud pryč, a to rychle. Pří útěku ven a pátrání, co se u všech svatých vlastně stalo, se však vyplatí být obezřetný – ani jeden z nich nezná ty druhé a je více než pravděpodobné, že někdo tady nehraje zrovna čistou hru… (4daPeace)

mysiak

Hmm...žeby pozerám pokračovanie Saw???...ale nie to je niečo iné...dobrá kriminálka, ktorá sa snaží budovať atmosféru tajomnom, ale skôr ako budovanie atmosféry a dobrého tempa zachraňujú tento film herci, ktorých je tu dosť a sú hlavne známy...a záverečný "zvrat" nie je nič mimoriadne, ale udrží diváka v strehu...dobrý priemer.. ()

Chrustyn

Tajemný thriller o skupince mužů, kteří si nic nepamatují, ale z nějakého důvodu jsou uzavřeni v rozpadlé továrně a očividně se nevidí poprvé. Tyto typy thrillerů stojí vždy na scénáři, hercích a neuškodí ani zkušený režisér, ale tento snímek je po všech směrech průměrný a nedokáže vůbec ničím překvapit ani vyloženě zaujmout. Naštěstí nenudí a neurazí. ()

sedm.1

Poměrně milé překvapení,kdy tento malý,téměř až komorní thriller dokáže skutečně zaujmout po celou svou délku,dokáže být značně napínavý a i pointa není vůbec zlá,ikdyž je onen závěr až moc nastavován.K dobru lze určitě přičíst výrazné herecké obsazení plné charismatických aktérů,neustále panující nejistotu v ději,v chování postav a jejich činů a i pár skvělých zvratů v průběhu celého filmu.Záporem bych zmínil skutečně snad jen již ten zmiňovaný přeplácaný závěr,ale nutno i připomenout,že je skutečně překvapivý a alespoň pro mě i dobře vyšperkovaný.A jelikož se zde po celou dobu vyskytuje i to správné thrillerové koření,jako napětí a atmosféra,mohu Neznámý v klidu fanouškům tohoto žánru určitě doporučit.Jde o thriller,který sice neškokuje,ale pobavit a napnout dokáže 100%. ()

zdenny

Filmy typu „lidé v místnosti“ mám ve veliké oblibě. A to díky psychologické rovině. Tento film byl spíše krimithrillerem. Každopádně námět byl velmi dobrý. Premisa totiž spočívala ve snaze zjistit - po probuzení se z bezvědomí - kdo jsem, proč zde jsem, a na čí straně stojím. Tedy kdo je ve staré tovární hale můj spojenec a kdo naopak nepřítel. Vzhledem k tomu, že všichni zúčastnění trpěli dočasnou ztrátou paměti, nemohl si být nikdo ničím jist. Vtip je v tom, že po probuzení se uzavírala nová spojenectví a to čistě na základě intuice a vzájemných sympatií či vzájemné důvěře. Což znamená, že lidé, kteří před upadnutím do bezvědomí stáli proti sobě ve dvou jasně stanovených táborech, nyní své postavení pozměnili. Prostě jako by se znovu narodili. Což nám dává alespoň částečnou odpověď na jistý sociální postoj, který pronesl např. E. M. Remarque ve své knize „Na západní frontě klid“, kdy německý voják říká smrtelně zraněnému francouzskému vojákovi, se kterým byl nucen přežít nějakou dobu v díře způsobené výbuchem granátu: „nebýt této války, mohli jsme být třeba přátelé“. ()

Holina

Můj šálek kávy. Komorní thriller o partě chlapíků uzamčených kdesi ve skladu, kteří ztratili paměť a v průběhu filmu rozkrývají své úlohy, je prostě zábavný. Režisér nechá diváka hodinu přemýšlet, aby mu na konci naservíroval několik zajímavých zvratů. Žádná extra pecka to není, to zas ne, ale jako relax na vytuhnutí výborný. A nic nevadí, že tu hraje mistr jednoho ksichtu Caviezel. Naopak zase Stormare jako vždy exceluje. ()

• Film se natáčel v americkém státě Kalifornie, a to v lokalitách Desert Center, Eagle Mountain, Indio, Los Angeles a San Bernardino v březnu 2005. (GASTON73)