Jericho

USA, (2006–2008), 20 h 39 min (Minutáž: 40–44 min)

Skeet Ulrich, Lennie James, Ashley Scott, Kenneth Mitchell, Brad Beyer, April Parker-Jones, Alicia Coppola, Pamela Reed, Bob Stephenson, Shoshannah Stern (viac)

Dramatický seriál vypráví o tom, co se stane, když se na obzoru náhle objeví atomový hřib a uvede poklidné městečko v Kansasu v chaos. Jeho obyvatelé se ocitnou v naprosté izolaci a mohou se jen dohadovat, zda jsou jediní Američané, kteří zůstali na živu. Když jsou vyřazeny z provozu veškeré zdroje energie a možnosti komunikace, strach z neznámého uvrhne Jericho do všeobecného zmatku. Město se začne hroutit pod náporem teroru a strach i pocit zkázy probouzí v některých obyvatelích města jen to nejhorší. Ale v této době krize, kdy se citlivých jedinců zmocňuje šílenství, a na povrch vyplouvají i ta nejskrytější tajemství, v sobě někteří lidé najdou vnitřní sílu, jíž si dosud nebyli vědomi. A z těch, u nichž je to nejméně pravděpodobné, vzejdou hrdinové. V průběhu děje seriálu se objeví spiklenecké teorie. Jsou obyvatelé malého města pod palbou útoků? Nastal snad konec světa? A pokud byste přežili armagedon, jak by Váš život nejspíš pokračoval? Stálo by vůbec za to dál žit? (oficiálny text distribútora)

BMAJTZ

Ja se u toho povetsinou nenudil jenom je velka skoda ze z 90% to upadlo do zanru socialniho dramatu ackoli si myslim ze namet mel na vic. ()

Mr.Floyd

Námet skvelý a seriál sa snaží smelo konkurovať tzv. seriálom novej generácie (pokiaľ sa tak dajú nazvať) typu: The Lost, Prison Break a iné. Bohužiaľ sa mi herecké výkony až na nejaké výnimky zdajú prinajlepšom priemerné a ani hlavný hrdina vo mne nevzbudzuje patričné sympatie. Zatiaľ som videl len začiatočné časti takže svoj ortieľ môžem zmeniť. ()

NeosinneR

Koho by nezaujal seriál, v ktorom hneď v pilotnej epizóde vybuchne zopár jadrových bômb? Že sa takí nájdu? A čo keď dodám, že priamo v USA, zemi slobodnej? Takto nejako začína seriál, ktorý chcel ťažiť z dobrého nápadu, no už časom zistil, že ono tam ani nie je moc čo vymýšľať. No a nakoniec to tak aj dopadlo, seriál bol zrušený, fanúšikmi znovu obnovený a po chvíli, keď boli tvorcovia nútení zhustiť 20 dielov do len 7, čo seriálu samozrejme prospelo, lebo mal grády, bol opäť zrušený. Tentoraz už natrvalo. Každopádne seriál to bol dobrý, herci trošku slabí a predvídateľní ale tie bomby, to bola bomba. ()

Golltes

Snáď najväčšie seriálové sklamanie. Prvých 15 dielov veľmi nepochopiteľne venuje priestor riešeniu vzťahov medzi jednotlivými skupinami postáv, napätie sa buduje za pomoci absolútne zbytočných deadlineov, ďalej sa neustále zdôrazňujú tradičné americké hodnoty a patriotizmus a na záver samozrejme happy end. Prvé 3-4 diely svojím scenárom ani nevypadajú, že sa jedná o postapokalyptický seriál, ale skôr romantický s niekoľkominútovými akčnými vložkami. Až po 15 epizóde vidieť určité pokusy o realistický náhľad a trochu syrovejšie vyznenie. Záverečných 7 epizód druhej série sa už dal pozerať bez problémov, škoda že už bolo neskoro a seriál musel skončiť. Zdá sa, že na poriadny apokalyptický seriál si budeme musieť ešte nejaký čas počkať. ()

Dohaja

Myslím si, že je to dobrý seriál niektorým sa síce nezdá ale postupom času sa to rozbehne a je z toho poriadna dráma. Keďže na USA boli zhodené jadrové zbrane a ľudia z mestečka Jericho no vlastne celé štáty si skúsili ako sa žilo v minulosti bez spojenia, energie. Dúfam, že podobná situácia nikdy v skutočnosti nebude aktuálna. Verím, že budeme žiť stále v mieri. ()

kwoky

Zajimava zapletka me po trech dilech docela nadchla. Ja bych sice asi nektere veci resil uplne jinak, ale i tak me dokaze tento serial napnout a nabizi mi to, co bych od podobneho serialu chtel. Bohuzel ma na muj vkus az moc lidskou tvar a vsichni drzi spolu. Trochu vice deprese a bylo by to za 5*. Update po sestem dilu: Nektere dejove linky jsou super, jine jsou hodne trapne (pesticidy). Vsichni jsou hrozni hrdinove a zaporak je proste zaporny... Prilis cernobile. Update po dvanactce: Misto, aby se to rozmotavalo, se to jeste vic zamotava. Jestli se do tri dilu neco nedozvim, tak mi uz hrabne. Uroven serialu zustava dostatecna na 4* ()

dormouse

V Americe dojde k několika atomovým výbuchům, městečko Jericho jako jedno z mála není zasaženo a jeho obyvatelé musí začít bojovat o přežití a pátrat po původu a rozsahu pohromy. U takovýchto seriálů samozřejmě nečekám nejakou logiku, podobně jako v pohádkách toleruji mnohé. Vadí mi ale roztříštěnost děje, průměrné herecké výkony a především strašné "americké" hlášky typu: Lidi, věřil jsem vám třicet let, teď věřte vy mně a všechno bude v pořádku. Ale oceňuji, že v celém, jinak průněrném seriálu, byla přesně počítáno tři místa, kdy jsem se zasmála. Jedním z nich je chvíle, kdy chce Mimi zabít slepici a má k ní dlouhý proslov objasňující její pohnutky k tak hnusnému činu. Samozřejmě slepice protentokrát přežije. ()

Figy

Slušný seriál, který si rozhodně zasloužil další pokračování. Téma post-apokalyptického světa je zde podáno z více lidského hlediska (včetně těch nejdůležitějších hodnot) a ve spojení se spiknutím je podívanou, která udrží vaši pozornost a mnohdy i překvapí. ()

Prochy38

Myslím si, že jde o velmi povedené dílo. Dobrý nápad. Seriál popisuje osudy lidí, které vnitřně spojuje pro ně neznámá katastrofa. Nebo alespoň katastrofa, o které nejsou schopni kvůli situaci nic bližšího zjistit. Odříznuti od okolního světa jsou nuceni se spoléhat sami na sebe a své blízké. Kvalitní výkony hlavních protagonistů. Samé příjemné obličeje. Krátký, ale dobrý seriál. ()

Dallas

Amerika s prehladom seriálovo valcuje všetky ostatné krajiny na svete a asi aj všetky planéty vo vesmíre. Práve som dopozeral posledný diel prvej série a dokonale som sa utvrdil v tom čo som povedal v prvej vete tohto komentáru. Tématicky mi Jericho sadlo ako supermanovi pláštenka. Je pravda, že to začína trochu pomaly ale to vôbec nevadí. Naopak záver je bomba. Seriál ma výbornú gradáciu a nenudí v žiadnom diely. Hlavný hrdinovia sú OK a hrajú výborne (na seriál) a hlavne je ich konanie dokonale uveritelné ako aj oni sami. Jednoducho doporučujem a teším sa na druhú sériu. Druhá séria začína tam kde prvá končí. Keďže seriál bol stopnutý, tak sa to veľmi rýchlo (v siedmych dieloch) ženie ku koncu. Tých sedem dielov je teda doplna naprataných parádnou seriálovou zábavou. Preto ma mrzí, že je tomu koniec. Onedlho víde Fallout 3 a aj vďaka tomuto seríalu si ho ešte viacej užijem. 85% ()

Laku

Už dlouho mi u amerického seriálu tak strašně nevadily dialogy, tak jako u Jericha. Navíc kombinace postapokaliptického a rodiného drama je velmi zvláštní... minimálně v podání, které předvádí Jericho. Stále doufám, že alespoň dojde k nějakému nakopnutí hlavní příběhové linie. Obávám se totiž , že pokud se Jericho bude držet sebestředného pohledu, který nastolují poslední epizody, tak nás nečeká nic dobrého. ()

Luukec

Zajimavý seriál s hodně dobrým námětem, škoda že ho natáčela nízkorozpočtová televize, sice se to vůbec neprojevilo na kvalitě seriálu, ale po první sérii jim došly prachy a museli skončit.. opravdu škoda, mělo to velký potenciál.. ()

kukentipla

O čem to je: Rodinný seriál o lásce a pochopení po výbuchu jaderné pumy. Co já Nato: možnostmi seriál předčí bez sebemenšího problému potenciál seriálu Ztraceni. Bohužel zákládní dějová linie se rozplynula ve slaboduchosti jednotlivých dílů (hlavních postav), moralizování a touze vychovávat. Divák není schopen si získat oblibu ani jednoho hrdiny. Naopak většině z nich přeje smrt. Po 16 dílech jsem si nezapamatoval jediné jméno (a na seriál se vybodnul). V lostech jsem znal celou posádku po třetím díle. Fuckoff Jericho. Go LOST ()

klokyn

Slabá réžia, slabý, až priblblý scenár (naozaj si v Amerike všetci neustále hovoria ľúbim ťa ocko, mami, synček..?) a nelogické situácie (blíži sa rádioaktívny dážď, ľudia sa schovajú do jaskyne, ktorej vchod nechajú odpáliť a riskujú tak svoje život, zatiaľ čo niektorí ľudia sa v pohode schovajú do svojich obrovských pivníc, kde by sa skrylo ešte tucet ďalších ľudí) Kamera sa mi zdá taktiež príšerná a veľmi televízno "lacná". Čo však oceňujem je soundtrack. Skladby sú super, len občas mi prídu zle načasované - scéna vrcholí, skladba nie; skladba vrcholí, scéna nie (aj tak ma zrejme nechápete). A okrem hudby sa mi samozrejme páči silný námet, ktorý je však veľmi podpriemerne spracovaný, teda aspoň u mňa. A to som od toho seriálu tak veľa očakával... ()

chalp

Nemám to srdce zotrieť to priemerom, už len za ten výborný námet a keď si uvedomím, že v rovnakej farbe sa nachádzaju aj sračky ako Beverly Hills, alebo Pobrežná hliadka...toto je minimálne o dve triedy vyššie, prvá séria ma vobec nesklamala a určite stojí za tú námahu zohnať si ju.Viac takýchto seriálov! ()

tomashrabek

Prvý post-apokalyptický seriál, ktorý som zaregistroval. Bohužiaľ, je pre mňa veľkým sklamaním - jednoducho sa nedokážem preniesť cez prílišnú prkennosť hlavných hrdinov, cez prehnanú americkú nadržanosť a všetky možné klišé, aké si viete predstaviť (outsiderský chalan zbalí princeznú atď). Seriál mal rozhodne väčší potenciál a takto ostal zbytočne nevyužitý, všetko dvakrát podčiarkol otrasný záver v podobe druhej minisezóny. Snáď sa raz dočkáme seriálového nářezu v podobe Mad Maxa či Falloutu. V tomto prípade nepomohli ani tony orieškov. ()

strangercz

Poslední díl maže všechno co ste viděly tak od 11 dílu se z Jericha stává prvotřídní drama malého městečka o přežitý postupně se měnící v občanskou válku. Když peřijete tak 5 hodně špatnejch dílů tak se vám dostane jedno z nejlepších zakončení seriálů. Dávám za 5* Halvně za konec série už se těšim na druhou ()