Co byste dělali, kdybyste se dozvěděli, že vám zbývá pouhý týden života? Změnili byste radikálně to, co na něm je špatné? Přehodnotili byste svůj žebříček životních priorit? Lanie Kerriganová, která pracuje jako televizní reportérka v Seattlu, si myslí, že její život je dokonalý. Má perfektní práci, nádherný byt, skvělou garderobu a fantastického přítele. Jenže pak potká bezdomovce, který jí předpoví, že za týden zemře. Lamie se začne zamýšlet nad svým dosavadním životem a klade si otázky, co je nejdůležitější. Láska nebo kariéra? Práce nebo rodina? (oficiálny text distribútora)

Lolita

A mně se to celkem líbilo. Co bylo na tomto filmu nejhorší, byl jednoznačně Angelinin kadeřník, tomu chlápkovi bych urazila ruce, Angie rozhodně není typ na perixodovou blondýnku (což jsme zjistili už ve filmu 60 sekund, kde jí to přeci jen ale slušelo o chlup (či blond vlas) víc). Některé scény zavání předvídatelným klišé a některé další jsou možná trochu zbytečné.. ale i tak to pro mě byla vcelku příjemná podívaná a nebráním se tomu, vidět to znovu. Ale bože Angie, opravdu doufám, že se od toho chlápka, co ti takhle zprznil vlasy, držíš dooost daleko, ta tvoje bílá natupírovaná hlava je prostě hrozná. Fakt puding. ()

Deimos

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +výborný hudební doprovod, skvělá dramatická část, zajímavý zážitek z filmu -pořád je to jen Angelina Jolie, která je v hlavní roli, romantická část nestojí za pozornost/// Tenhle film má pro mě své zvláštní kouzlo. Angeliny jsem se z počátku bál, ale k mému překvapení to celkem ustála, tady byla vyjímečně i sympatická. Když jsem ovšem četl námět, tak v jednu chvýli mě zaujal, ale v té druhé jsem se zhrozil, co si na mě scénaristé vymyslí. A naštěstí to nebylo něco nesmyslného, bláznivého, ale celkem realné duševní pochody hlavní hrdinky, u nichž bych se zachoval tak nějak podobně. Velice filmu dopomhl hudební doporov, který je na tento styl filmu dynamický a dobře rozvíjí atmosféru. Atmosféru dramatické části filmu u které jsem byl hlavně v posledních minutách napjatý a nevěděj jak to skončí. A skončilo, mohlo trošku jinak, ale za celkový film po delším uvážení přihazuji čtvrtou *. Tenhle film se mi líbil./// Celkem 70%/// ()

Reesam

Především už nechci vidět Angelinu v blonďaté paruce. A dále se mi vůbec nehodí do komedie. Hraje skvěle, bezpochyby, ale komedie není její parketa. Příběh docela slušný, ale nenadchnul mě. Celé mi to přišlo takové fádní. Možná nám chce Stephen říct, že bychom si měli užívat, dokud to jde, kdo ví. Za mě tak 25%. ()

SeanLSD

Vôbec tento typ filmov nevyhľadávam, pravdu povediac sa im priam vyhýbam, a práve preto, že tým nie sú natoľko otrepané, vždy, keď sa už prinútim alebo k ním nejakou náhodou dostanem, zistím, že ich mám vlastne celkom rád, a vždy prilepším radšej im, pretože ma tešia, ako nejakej omnoho populárnejšej sračke plnej krutosti a trápenia, ku ktorej ma to aj omnoho viac ťahá a dokonca ju priam vyhľadávam. Aj tento strašne nenápaditý film, kde som sa pri prepínaní zasekol len preto, že sa mi tá blondína vykladajúca ako o týždeň zomrie, zdala nejaká povedomá, som potom sledoval s potešením aj napriek tej príšernej šablónovitosti a predvídateľnosti, pretože túžim uveriť a verím tomu rád, že svet je dennodenne plný takýchto malých i veľkých zázrakov. Isteže je, aspoň čo sa romantiky týka, v tom je pre každého každý ( hlavne ten jeho ) príbeh výnimočný, na druhej strane pochybujem, že by sa tak výrazne hocikedy a jednorázovo mohla zmeniť taká postava, ktorá dosiahla v evidentne dokonale odľudštených amerických médiách takého úspechu ( pre názornosť si predstavujem niekoho konkrétneho, napríklad Eriku Judínyová alebo nejakú podobnú paródiu ženstva ) - a pravdaže bez nadprirodzeného zásahu - len kvôli nejakým "citom". .... "Miláčik, jediný pre koho ste výnimočná, ste Vy sama." ( a samozrejme ešte muž, ktorý Vás miluje, čo už ale tá stará krava zabudla doplniť...) ()

Mahalik

Definuj film Život nebo něco takového. Ehmm, měl bych asi říct, že je to nebezpečně předvídatelný film s občas trapnýma scénama??? Mnozí z vás by si to tak asi přáli, ale ne! Řeknu na rovinu, že když u tohoto filmu vypnete mozek dostane se vám fakt dobře strávených 100 minut. Můj problém je, že se mi líbí filmy (ale co to povídám já takové filmy zbožňuju) ve kterých hlavní hrdina změní sám sebe a dokáže vám přes obrazovku poslat nějaké poslání. Ať už to poslání bude v podobě přestavení bytu, protože ten v němž bydlí Lanie se vám neskutečně líbí a vy chcete taky podobný a nebo vám tenhle film otevře oči a vy zjistíte, že váš život přeci stojí za to žít. I když si to budete říkat jen pár dnů. Angelina (ano trvalo mi než jsem si zvykl na její blond sestřih) je jako vždy přesvědčivá a já mám takový pocit, že roli přijala taky proto, že je jí hodně podobná (myslím citově a tak...). Závěr: Přesně jak skončil film- Žij každý den jako kdyby byl poslední... ()

• Filmová televizní stanice nese názem KQMO, což je odkaz na skutečnou televizní stanici KOMO TV. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v americkém Washingtonu a kanadském Vancouveru. (Terva)
  • V 51. minutě začne Lanie (Angelina Jolie) s protestujími zpívat písničku „(I Can't Get No) Satisfaction“ od kapely Rolling Stones, kterou také ve stejné minutě zmiňuje. (Zix.)