Chrobák

Náhodné setkání servírky Agnes s narušeným válečným veteránem Peterem se mění v horor, když jsou atakováni hordami brouků! Je to však skutečnost, nebo se stali oběťmi halucinací? Další snímek mistra hrůzy W. Friedkina, režiséra filmu Vymítač ďábla. (oficiálny text distribútora)

kery-

Rozjezd je zbytečně dlouhý (téměř unavující) a když napětí konečně vyvrcholí, stejně máte chuť dát hlavním hrdinům přes hubu..Jediné východisko z toho je tlačítko MUTE. Co jsem naopak ocenil byla ,,tajemnost“ brouků, ale ani to z filmu nemůže udělat film, který bych si rád pustil znova..Pro mě téměř odpad! ()

Filmárik

Nádherná sonda do chorej mysle narušeného človeka zobrazujúca taktiež neuveriteľnú silu sugescie voči okoliu aj sebe samému. Až do záverečného rozuzlenia filmu nemá divák úplne jasno či je blázon on alebo je skutočné to o čom dve hlavné postavy viac ako hodinu a pol zapálene diskutujú. Nedať tomuto filmu šancu môže byť pre mnohých vykúpenie z nudy ale pre fanúšikov komorných dusných temnôt taktiež veľká strata. ()

dezorz

Indie filmy su obsahovo v opozici s kostantelym hollywoodom, technciky vsak nemaju prostriedky a casto ani schopnosti filmovej posadky, preto su nuteni indie tvorcovia hladat zaujimavu ´znudzecnost´. vacsinou sa nepodari, sem tam sa zadari natolko, ze vznikne divny b-ckovy hybrid a sem tam motyka vystreli. tentoraz nestrielala ani motyka, ani kladivo, ale divny b-ckovy film prijemne mrazil. ()

eraserhead666

"Já jsem z Bobra." "Z bobra jsme všichni, ne?" Fíha, tenhle konspiračně paranoidní psychologický thriller kolidující na hraně psychologického horroru je docela náklep. Člověk neví, co se z toho vyvrbí a pak nestačí jen koukat. Přemýšlí, zda je závěrečný herecký výkon obou hlavních představitelů k smíchu nebo skvělým vystižením role v gradujícím příběhu. Zvláštní. Čekal jsem prakticky cokoliv, ale z tohohle jsem docela vedle. ()

Rob Roy

Pozoruhodné. Ať čekáte cokoli, dostanete něco jiného. Škoda, že film někde kolem poloviny radikálně přehazuje na jinou žánrovou kolej. Palce nahoru za odvahu vydupat si tenhle projekt, Friedkinovi ještě něco z jeho bývalé kontroverznosti zůstalo. Fandům divných věcí doporučuju. 70%. A Michaela Shannona si začnu hlídat, velký talent. ()

• Film měl premiéru na filmovém festivalu v Cannes v květnu 2006. Režisér William Friedkin získal Cenu kritiků. (Terva)
  • Během natáčení mělo utržilo mnoho členů štábu kousance od hotelových štěnic. Při natáčení se totiž spalo v šesti hotelech. (Terva)