Vo filme Hostel 2 sledujeme tri mladé Američanky, ktoré sa pod vedením exotickej a okúzľujúcej známej z Európy vydávajú z Ríma na spoločný víkendový výlet do kúpeľov s vyhliadkou na odpočinok, zotavenie a posilnenie svojich priateľských pút. Nájdu dievčatá to, čo hľadajú? Alebo sa stali obeťou klamu, následkom ktorého sa z nich stanú iba bábky v rukách úchylných a privilegovaných ľudí z celého sveta, ktorí na toto miesto cestujú potajme za účelom ukojenia svojich príšerných potrieb a túžob? Snímkou Hostel Eli Roth potvrdil reputáciu, ktorú získal svojim filmovým debutom Cabin Fever. (HBO Max)

johnys

Na můj vkus moc krvavé a málo psychologické. Jedna hvězdička u mne je za výtečnýho Kňažka, druhá za pěkně nasvícený Český Krumlov, díky čemuž jsem tam udělal velmi pěkné fotografie. Potěšila i scéna na náměstí v Českých Budějovicích. Doufám, že americká produkce si přístě jižní Čechy (jednoznačně nejkrásnější kraj v ČR) zvolí pro kvalitnější dílo. ()

Le_Chuck

Neuveriteľne rozplzlá sračka, s prepálene dlhou a nudnou expozíciou plnou nezaujímavých a hlavne zbytočných osudov. To čo v jednotke ešte ako tak fungovalo (vďaka neznalosťi pozadia Hostelovského "biznisu"), je dvojke úmorným čakaním na avizovaný masaker. Dva krát indentická stavba jendoducho nemôže fungovať a to nemusím byť režisér, aby som to pochopil. Žial samotné slabučké finále len podtrhuje bezradnosť tohoto nakoniec prekvapivo sterilného pokračovania. To je podpásovka, ktorú som nečakal (a to som toho veľa nečakal) a Tarantino by si mal včas rozmyslieť, pod čo sa podpíše. 10% ()

Psema

De facto stejná hovadina jako jednička, akorát s tím rozdílem, že tentokrát jsou bruskou opečovávány tři ucházející slečny. Roth režijně povyrostl asi tak jako za léta Jirka Krytinář a scénáristicky se smrknul do velikosti zahradního trpaslíka, který asi neudrží tužku v ruce, poněvadž takhle film zabít v poslední desetiminutovce, na to už musí být člověk po výplachu mozku, nebo po obrně. Komediální kouzlo, vycházející ze Slovenských zvěrstev, se rozplynulo do mlžných oparů lázeňského prostředí, kde není k nálezu nic jiného než hromada vyumělkované vaty a všudypřítomné nudy. Roth potvrdil svou pověst týpka s hlavou v Quentinově zadnici, který se od svého učitele naučil výborně máchat papulou, ale skutek utek. Místo krvavých orgií Eli servíruje jednu poměrně sugestivní scénu s kosou, ke které dokázal přibalit pouze dvě nijak zvlášť zajímavé expozice s bruskou a nůžkami. Není to ani horší, ani lepší. Tam, kde jednička působila amatérsky, tady působí profesionálněji, ve výsledku je to ale pořád stejná hovadina, která navíc v závěru nedává ani trochu smysl. ()

pornogrind

Dvojka už se podle mě povedla daleko víc. Trapáky vystřídaly buchty což bylo určitě ku prospěchu věci. I samotný příběh mi přišel daleko poutavější. A finále? Oproti trapné naháněčce v jedničce je dvojka o dva levely výš. Podle mě je druhej díl nejlepším dílem téhle série. I tak se pro mě ale jedná o průměrnej kousek. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Efekty 4/10/// +úvodní vysvětlení a základní pointa proč se to vlastně děje -zpracování snímku/// Tak tohle se moc nevyvedlo. Elimu fandím, o tom není pochyb. Žel, jediné co potěší je herecké obsazení. Tedy v tomto případě Milan Kňažko a Richard Burgi. Jinak vše stojí za starou belu. Tak řeba: dívčiny nejsou žádné sexbomby, nejsou to ani žádné extra herečky a tak se vlastně není ani na co koukat. Co mě nejvíce sra*o, tak to že, spousta scén bela dobře rozehraná, ale pěkně rychle zase ukončená. Kde skončili ty ostatní dívky co tam byly zavřené? Proč tedy tam byl záběr jak jednu potrápili tím, že mohla utéct a přesto se jí to nepovedlo? Kde skončil ten kluk, který ujížděl autem a přitom chtěl pomoct hlavní hrdince? A je tam mohem více nedodělků a nedokončených scén. I závěr je rychle ustřižen a tak teprve to nejlepší tam není. Nebo to bude ve trojce? To snad ani raději ne. Do příště pryč se střední Evropou, pryč s těma malejma cigánama a konečně nám taky Eli něco ukaž, tohle bylo slabé (Zvlášť po novém Halloweenu). Opravdu je zajímavý z části jen příběh a někteří herci a to věru nestačí i pro takového fandu hororů jako jsem já.../// Celkem 40%/// ()

• Krátké cameo si ve snímku střihl režisér Ruggero Deodato, který má na kontě legendární řezničinu Kanibalové (1980), známou též jako Cannibal Holocaust. Příznačně si tu zahrál italského kanibala. (imro)
  • Když během scény mučení řekne Stuart (Roger Bart): „ Já jsem Herkules“, je to odkaz na animovanou disneyovku Hercules (1997). Herec v ní nazpíval part mladého Herkula. (imro)

Mission: Impossible trochu jinak

Mission: Impossible trochu jinak

01.09.2010

Film se především nebude jmenovat Mission: Impossible 4 ani M:I:IV. A Ethan Hunt nebude suverénním hlavním hrdinou. O velení se totiž podělí s dalším agentem v podání Jeremyho Rennera. Studio… (viac)

Cesta časem, rozvod, zombies a Hobit

Cesta časem, rozvod, zombies a Hobit

29.11.2006

Tak jako minulý týden, i tato středa je mimořádně plodná. Filmových novinek se urodilo tolik, že je prakticky nemožné vybrat mezi nimi tu nejlepší a nejzajímavější - a mě tedy nezbývá nic jiného, než… (viac)