Philip Sauvage (Jean-Claude Van Damme) bol počas operácie Púštna búrka vojakom špeciálnej jednotky. Teraz je najatý na ochranu bývalého svetového šampióna v ťažkej váhe Waynea Barclayho (Razaaq Adoti). Barclay, z ktorého sa medzičasom stal zámožný podnikateľ, sa i so svojou rodinou ocitol v nebezpečenstve. Z väzenia práve prepustili bývalého rapového kráľa a gangstra, ktorý sa chystá Barclaymu pomstiť za to, že ho pomohol dostať za mreže. Riziko je vysoké, a preto Sauvage starostlivo zostaví tím mladých bojovníkov a bývalých vojakov, aby mu pomohli. (TV Markíza)

genetique

Po dlhej, kur*vsky dlhej dobe som si konečne pri Van Dammeovi poriadne oddýchol. A som rád. Aj keď sa síce nevrátil v takom jasnom svetle ako Stallone. Nenáročný scenár, pekné strielačky, pár vychytených hlášok a scéniek, sexy babes a imho sa podľa mňa jedná o jeden z naj vandammeoviek vôbec. Neveril som, že sa mu to v novom tisícročí ešte vôbec podarí, ale svaly z Brusselu na to ešte rozhodne majú. Fightový súboj tiež vyzeral do budúcna nádejne. 80%. ()

Campbell

Dostal jsem chuť na nějaký béčko s Van dammem, a do ruky mi jako první přistála Elita armády. A dostal jsem přesně to co jsem chtěl. Van Damme zase nepředvádí herecké kreace, ale vynahrazuje si to akcí, kterou zvládá bravůrně. Lettich s Van dammem mají už pár filmů za sebou a vždy se jedná o kvalitnější Vandammovky. I když scénář je klišé a ne nějak dobře propracovaný, tak se na film dobře kouká a rozhodně nenudí, i když jedná se spíše o film pro fanoušky béček. Ostatní to asi neocení. ()

Gilmour93

Připomínalo mi to Osobního strážce, jen s tím rozdílem, že Frank Farmer měl tady bouli na čele, černošská zpěvačka, kterou hlídal, byla ve skutečnosti bývalý boxer s chlupatým hrudníkem a technická stránka byla na úrovni laciného západoněmeckého krimiseriálu.. Jean-Claude by měl ve svém pokročilém věku zauvažovat o wire-fu, protože pokud nebude přivázaný jak loutka, může si v budoucnu ošklivě natáhnout tříslo. Mimochodem, její výraz už v obličeji má.. Hláška hlavního zloducha: „Chceš kálet s velkým psem? Neochcávej štěňata..“ bezesporu patří mezi nejlepší stovku citátů v historii kinematografie. Přiznávám se, že nad ní přemýšlím již několik dní a dosud jsem ji nepobral.. ()

Hapretor

Hrozná kokotina. Ale Vivica A. Fox byla sexy. Takže díky jednu * přidávám. Ovšem ten její cicmák s Van Dammem na konci byl zase naopak nechutný. ... mohl by už někdo Van Dammeovi říct, aby si nechal odstranit tu bouli na čele !!! - je to totálně nevkusný a aspoň by tam měl jizvu a vypadal by drsně. A ještě jedna ... ten hlavní záporák měl hlavu z profilu jak alien. Kde vyhrabali obsazení tohoto filmu by mě fakt zajímalo. Ještě jeden ... ten hip hop styl je tady podanej strašně trapně. Rvalo mi to uši, když tam pouštěli ty h .... !? Na zabití času to ujde - jinak brak s velkym "B". ()

sedm.1

Elita armády je jednoznačně z těch nejhorších vandammových béček.A to kvůli všemu.Jako první mě do očí trefilo zpracování.Film s takovýmto "výrazem" prostě rovnou spadá do kategorie TV film.A dále.Van Dammovo herectví je tentokrát jedno z nejhorších,co snad vůbec předvedl.Vivica A.Fox je strašlivá tradičně.Akční scény sklouzli do "lepší nic neukázat,ať se divák radši nesměje a když už ukázat,tak si pomoci rychlým střihem ".Při dramatických scénách jako vandammovo psychické trauma z války se už ale divák smát musí.Záporáci jsou jedni z nejtrapnějších postaviček široko daleko.Dějově jedna velká kopie všeho možného.Prostě a jednoduše,já na Elitě armády nenašel skutečně nic dobrého a jde vážně o špatný film. ()