11. septembra 2001. Teroristi uniesli štyri lietadlá. Tri zasiahli svoj cieľ. Toto je príbeh štvrtého z nich. Štyria teroristi chceli použiť let číslo 93 ako zbraň proti USA a zasiahnuť Biely dom vo Washingtone. Štyridsiati statoční cestujúci s posádkou im v tom zabránili - aj za cenu vlastných životov. Televízny film režiséra Petra Marklea s dokumentárnou presnosťou rekonštruuje osudné udalosti spojené s letom číslo 93 z Newarku do San Francisca. Vychádza z autentických záznamov komunikácie posádky a telefonátov pasažierov z paluby lietadla spoločnosti United Airlines, ktoré ako jediné zo štyroch strojov unesených moslimskými teroristami nezasiahlo svoj cieľ. Keď sa pasažieri dozvedeli o náraze dvoch unesených lietadiel do budov Svetového obchodného centra WTC v New Yorku, podnikli zúfalý pokus o odzbrojenie štyroch teroristov a záchranu nielen svojich životov, ale aj Bieleho domu, ktorý bol cieľom útoku. (oficiálny text distribútora)

Bauer

Tak už sem viděl i United 93 a mužů srovnávat!! Tyto dva filmy mi nadělaly v hlavě pořádnej bordel!!!! Věřili bys te , že jsem tomuto filmu dal 5*?? A kdybych neviděl United 93 , tak bych klidně s čistým svědomím 5* dal.Ale nemůžu!!Tento film se mi taky hodně líbil ale je staven spíše na telefonních rozhovorech s rodinou.Ovšem líbil se mi hodně konec , kdy letadlo spadne do pole , je tam díra a k němu míři záchranáři.Dále pěkná hudba , dobré herecké výkony!!Pro mně je to spíše 3,5*. ()

genetique

Greengrassov snímok som síce ešte nevidel, nemám s čím porovnávať, no ak by toto malo reálne ukázať na situáciu okolo 11teho septembra a dôkladne vykresliť pocity, strach a hrôzu v lietadle, tak potom myslím, že to nebolo až také hrozné. Aj keď je pravda, že väčšiu hrôzu a súcit som pociťoval v ten deň doma pripútaný ku kreslu ako počas sledovania tohto filmu. Dialógy telefonátov rodín sú hrozné, nepomáhajú tomu ani herci, tobôž nie scenár. Nevyužiť takýto námet je obrovská škoda. 55%. ()

Svihadlo

Zpočátku jsem si řikala,že na TV film je to docela dobré a dokonce jsem uvažovala dat tomu i za 4 *...dokud nezačaly ty uplakané rodinné tragické scény,neustále opakované "Miluju tě!" a ten hloupě protahovaný konec s dírou v zemi s střídání ročních období při pohledu na ni. zezačátku kvalitní,pak už jen hloupé,nudné a přehnaně "emotivní". ()

corpsy

Televízia mala stále tendenciu parazitovať na úspechu kde akého kino snímku, či už to bolo pred, alebo po jeho premiére ( napr. TITANIC, alebo ROBIN HOOD z roku 1991 ). Tento je jeden z nich, ale musím uznať, že síce nedosahuje úrovne Greengrassovho UNITED 93 má určité kvality, ktoré nemožno prehliadnuť. Má spád a určite nenudí. ()

berg.12

Jsem vážně zvědavý, kolik zmatku v hodnocení způsobí tenhle film, protože jeho podobnost s Greengrassovým "United 93" je obrovská (viděl jsem ho jako první). Film má datum DVD distribuce 4.4.'06, předně jmenovaný měl kinopremiéru 28.4.'06, ale k nám se dostane až v září. Zvláště při stahování z netu se tak může stát, že leckdo bude nevědomky koukat na úplně jiný film. Vše je navíc komplikováno tím, že "United 93" má webovou stránku www.flight93.net. Kdo od koho opisoval, proč byly vypuštěny ve stejný měsíc dva stejné filmy, které jsou i podle traileru od sebe naprosto k nerozeznání, netuším, tipnul bych si, že tenhle se asi chtěl na očekávaném filmu nějak přiživit, ale kdo ví. Každopádně je vidět, že s tím pietním vyčkáváním to nebylo nijak žhavé a s příchodem Stoneova "World Trade Center" se leckdo i na téhle tragédii pokusí trhnout, co se dá. // Ale k filmu. Už od první scény loučení se kapitána letadla se spící manželkou a dítětem je jasné, o co půjde. O lidi. Respektive o lidský rozměr téhle tragédie. Bohužel tak lidský, že někde při pátém telefonátu s dítětem v ruce a při patnáctém "I love You so much" mi zrovna tuhle rovinu poněkud otupil. Tam, kde má Greengrass prostřihy do řídících a vojenských center servíruje Markle obrazy šťastně žijící spokojené rodiny a tyto momenty po čase spolehlivě bortí efekt, jaký se, podobně jako u Greengrasse, daří pomocí ruční kamery, střihu a osudově tikající hudby vytvořit. Jako TV projekt to možná obstojí, ve srovnání s Greengrassem už méně. ()