W.I.T.C.H.

Seriál o magickém dobrodružství pěti dívčích čarodějek, natočený na motivy stejnojmenného světově oblíbeného komiksu. (oficiálny text distribútora)

Suzie1

Byla jsem pevně rozhodnutá pro odpad! (ano, televizní zpracování si nic jiného nezaslouží), ale jakmile jsem sem najela a uviděla ten obrázek časopisu W.I.T.C.H a vzpoměla si, jak jsem jako mladší lítala pořád do trafiky, se ptát, jestli už vyšlo další číslo a když jo, utíkala jsem s ním rychle domu, fakt mě to dojalo. Fakt. ()

le poulet

Nemůžu tomu dát odpad, protože jako mladší jsem na tom komoixu uplně ulítávala a nejradši jsem měla ty slizouny a darebáky, ze kterých tady udělali něco děsivýho, co se vzhledu týče (třeba princ Fobos...odkdy má bílý vlasy?). Perfektní to ani zdaleka není a nejspíš ani nebude,a le taky to není úplná katastrofa...dá se na to koukat a vzpomínat na roky nedávno minulé... ()

gudaulin odpad!

Zatím jsem se nikdy nevěnoval hodnocení animovného titulu, kterému bych udělil odpad, ačkoliv takové jistě existují...Na Witch je odpudivá absence byť i jen minimálního nadhledu a nápaditosti, snahy o jakékoli sdělení,o nějakou kreativitu...Jde o tu nejtvrdší komerci, přímo o ztělesnění průmyslu masové kultury - naprosto se nejedná o nevinnou zábavu určenou dětem - jde o obdobu kýčovitých dospěláckých telenovel a akčních seriálů upravenou pro příslušnou věkovou kategorii, barevnou a náležitě zdynamizovanou. Celkový dojem 10 %. Příznačné je, že se nikdo nenamáhá s překladem titulu - vzhledem k napojení na rozsáhlý doplňkový obchod tretek spojených se seriálem to není žádoucí a v mezinárodním měřítku to výrazně snižuje náklady na reklamu... ()

Nautila

Ať si říká kdo co chce, mě se to líbí. I v 18ti letech. Ano, je to jednoduché, bez nějakého suprvážného a výchovného sdělení, příběh primitivní stejně jako charaktery atd. No a co? Rozhodně budu raději, když se moje děti (nedej bože) budou dívat na tohle, než na Hannu Montanu, H2O- Stačí přidat vodu, nebo na Pokémony. Pěkně animované, svět Meridianu je magický a plný dobrodružství a hlavní hrdinky nejsou žádné nafintěné bárbínky, jako ve většině nynějších dětských seriálech. PS: Phobos a Cedrik jsou nejkrásnější animovaní zloduši :P ()

mai

Když mi bylo 8, 9 let, seriál jsem sledovala na Jetixu. Měla jsem ho strašně ráda, na chvíli mi dal možnost uniknout pryč z mojeho světa a opravdu přemýšlet, jestli se povede porazit hlavního záporáka. Vždycky jsem toužila mít aspoň jednu ze sil, kterou čarodějky ovládaly. Anebo jsem vymýšlela, jaká ze sil týmu chybí, a kterou bych mohla obstarat já. Mnohokrát se mi taky zdávalo, že jsem jedna z čarodějek...Vždycky jsem milovala Cornelii, protože měla stejně dlouhé a blonďaté vlasy jako já. Ve snech jsem měla její oblek čarodějky a byla jsem tím posedlá. Postupně jsem začala odebírat i časopis (ano u mě to bylo naopak, první seriál, potom časopis). Vždycky v něm byla nějaká cetka, která se mi líbila. Později přišly nové série, nové příběhy, zamotanější zápletky a já seriál neustále hltala, nicméně jsem pak už začala dospívat, seriál mě přestal bavit a navíc ho na Jetixu už skoro přestali vysílat. Tak jako spoustu jiných skvělých seriálů na můj tehdejší věk... Teď když se na to dívám znovu z jiného úhlu, chápu, že to ani nebylo tak zajímavé, znovu okoukané téma několika holek, co jsou nějakým způsobem odlišné. Pochopila jsem i to, že byl seriál stvořen převážně z komerčních důvodů. ....ale i přesto si znovu říkám, že když jsem byla malá, seriál splnil svůj účel a dokázal mě zaujmout (jako jeden z mála seriálů té doby...). Měla jsem ho ráda se vším všudy. Proto musím dát víc než pouhé 2*, které by si z jiného pohledu dnes nejspíš ode mě zasloužil. :) ()

• Ve druhém díle první série strážkyně zničí ruku kamenné příšery tak, že zavřou portál a ulomená ruka tak zůstane na druhé straně sítě. V epizodě 23, když probíhá bitva na pláních Meridianu, však kamenná příšera ruku má a v prvním díle druhé série, když Nerissa sjednocuje rytíře pomsty, ji kamenná příšera zase nemá a Nerissa mu teprve tady daruje novou. (Zdroj: ČSFD)
  • Greg Weisman, jeden z tvorcov druhej série potvrdil, že strážkyne Nerissa a Cassidy mali milenecký pomer a v čase, keď Nerissa Cassidy zabila, dokonca vážny vzťah. Keďže šlo o seriál najmä pre detského diváka, táto skutočnosť nemohla v seriáli nikdy odznieť v plnej miere, ale na konci jedenástej epizódy druhej série môžeme vidieť, ako bývalé strážkyne konfrontujú Nerissu a pýtajú sa jej, či ich v má v pláne zabiť tak ako to spravila s Cassidy a ona im s hnevom odpovie: "Vy nemáte tušenie, čo pre mňa Cassidy znamenala." (matthew.17)
  • Kvůli klesající sledovanosti nakonec nedošlo k natočení původně plánované třetí série – vznikla dokonce petice za obnovení seriálu. (fiLLthe3DD)