Zlatokopka

• Česko Lov na boháče (viac)

Vždycky randila s muži, co měli peníze... pak potkala jednoho, co měl srdce. V nové euforické komedii, režisér Pierre Salvadori představuje paradoxní vztah mezi polomondénní ženou a zaměstnancem hotelu. Audrey Tautou a Gad Elmaleh, herci v plné formě, se obcházejí, uchvacují, manipulují se sebou a... milují se. (oficiálny text distribútora)

vesper001

Postava Audrey Tautou si sice s názvem protiřečí, ale zato jí večerní šaty a paraplíčka ve vlasech sluší nejvíc ze všech – a to počítám i jejího hereckého partnera s očima a charismatem akvarijní rybičky. Nijak zvlášť hlubokomyslná, ale příjemná komedie plná luxusu, francouzského šarmu a pozlátka, která sice místy pobaví, ale po skončení vyprchá z paměti rychleji než bublinky z šampaňského. ()

neo93

Příjemná francouzská komedie s Audrey Tautou v hlavní roli. Ta hraje svůdnou Iren, jenž zajímají pouze bohatí a movití muži postaršího věku, kteří by ji stále zahrnovali svými penězi, jezdili by s ní po celém světě, navštěvovali luxusní restaurace a kupovali jí všechno, na co pomyslí. To se jí docela dobře daří, až do okamžiku, kdy se čirou náhodou potká s číšníkem a barmanem Jeanem, který se do ní bezhlavě zamiluje. A ačkoli Jean nemá miliony na svém účtu, rozhodne se pro jedinou věc a to získat srdce Iren, za každé euro, které má. Snad poprvé jsem viděl Audrey Tautou v takové to roli. Její postava je opravdu nepříjemná, nesnesitelná a chamtivá, ale také neskutečně přitažlivá. Na druhé straně vidíme Gad Elmaleh, který hraje nevýrazného, naivního muže, jenž se postupně učí taktiky Iren, čímž se paradoxně dostává blíže právě k ní. Sledovat tuto dvojici bylo velmi zvláštní až neuvěřitelné, jelikož Iren ho v jednu chvíli vyždímá natolik, že Jeanovi málem nic nezbude, v druhém okamžiku už zase Jean pomáhá Iren znovu získat boháče, kterého nedávno ztratila. Rozhodně to není typický romantický film, o to ale zábavnější byl. ()

dogma97

Téma vlastně docela zajímavé, ale z mého pohledu pojaté úplně zcestně. Rozehrávka měla dokonce i pár vtipných momentů, zbytek filmu ve mně zanechal dost odpornou pachuť. Nemívám sklon k moralizování, ale zde buď chybí katarze, nebo dostatek humorných situací (abych film mohl považovat za čistou komedii). Hvězdičku navíc za Tautou, která svoji povrchní kurvičku sehrála výborně. // Vynikající komentář, který naprosto přesně vystihuje můj pocit: Subjektiv ()

Smok

Konečne som z francúzskych novodobých komédií kvapol na niečo, čomu sa bez výčitiek svedomia dajú šlahnúť aspoň 3 hviezdy. Príjemny pohodový komediálny zážitok miestami s trpkou príchuťou pohľadu na lásku skrz peniaze. Ovšem, čo by to bolo za romantiku, keby všetko neskončilo (***Pozor Spoiler*** ) dobre. ()

Pascale

Svižná, milá, skoro by se až chtělo říct "chic" komedie o dívce, která vlastně vůbec nepatří do škatulky prostitutek, nýbrž pouze spojuje příjemné (někdy méně příjemné) s užitečnýim a zdrojem její obživy se stalo obratné balení milionářů v luxusních hotelech na francouzské riviéře a snahou vytřískat z nich co nejvíc a to klidně i dlouhodobě a třeba i za účelem sňatku! Audrey Tautou skvěle sekunduje (nebo, že by ona jemu?) výborný francouzský bavič, marockého původu Gad Elmaleh, krerý ve Francii proslul svými "one man show" (...když jsem byl v Americe, všichni kolem mě pokřikovali: "Oh my Gad, oh my Gad!!? Ptal jsem se co na mě všichni mají...??) a dohromady se jim podařilo vytvořit film, který troufnu si říct stojí za vidění! ()

• Film bol natočený v meste Biarritz v Hôtel du Palais. (Arsenal83)
  • V jednej francúzskej TV šou herečka a speváčka Marie Laforêt oznámila, že bude účinkovať v tomto filme. Nakoniec sa v ňom však vôbec neobjavila. (U_S_O)
  • Jean (Gad Elmaleh) sa vydáva za arcivojvodu z Edinburghu, aby pomohol Irene (Audrey Tautou). Neexistuje však žiadny arcivojvoda z Edinburghu a ani nikdy neexistoval. Existoval iba vojvoda z Edinburghu. Posledným vojvodom z Edinburghu bol princ Charles. Pri jeho nástupe na trón v roku 2023 sa titul spojil s korunou. (Arsenal83)