Hrozba z temnoty

• Česko Lovci duchů (viac)
Horor / Dráma / Mysteriózny / Thriller / Fantasy / Komédia
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvorcovia:

Eric Kripke

Réžia:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (viac)

Predloha:

John Shiban (kniha)

Jared Padalecki, Jensen Ackles, Jim Beaver, Jeffrey Dean Morgan, Katie Cassidy, Sterling K. Brown, Misha Collins, Genevieve Padalecki, Chris Gauthier (viac)

B!shop

No videl jsem jen par dilu, ale docela me to zaujalo. Takze jsem nakonec skouknul celou serii. Na jednu stranu tu neni atmosfera jak u Akt X, ale zase na druhou stranu jde v kazdy epizode o jinej pripad a monstrum vzdy vidime. A ten pribeh, co spojuje jednotlivy dily, je taky vice nez dobrej, jen je v prvni serii blbe ukoncenej. Co se tyce triku, tak nadprumer a hlavni hrdinove hrajou taky docela slusne, jen me obcas stvalo to postuchovani mezi nima, protoze to rusilo hororovou atmosferu a taky mi vadila prilisna tmavost. Vetsina dilu je fakt hodne husta a nektery, i kdyz vyjimecne, trumfnou i nejaky slusny horory. Spatnejch dilu tu je skutecne jen par, zhruba 3. Mezi mysterioznima serialama se jedna o velice peknej nadprumer a je to muj oblibenej serial. ()

Khalesi odpad!

Ani jeden z hlavných hrdinov mi nie len, že nepríde sympatický, ale ani ničím zaujímavým nevyniká.Dej je tak fádny, nezáživný, neoriginálny a klišovitý, že sledovať tých pár epizód (asi polovicu prvej série- no áno, nádej umiera posledná), bolo pre mňa nefalšovaným utrpením ! Vážne 80% ? Tak to je ľudstvo vo vačších sračkách než som si povodne myslela... ()

Frajer42 odpad!

Totálně debilní seriál a když píšu totálně, tak to tak i myslím. Dva nepředstavitelně debilní idioti jezdí svým fárem po státech a loví ,,duchy". Děj je k nasrání. Postavy k posrání. Lovení duši nejsou vidět. A celková debilita filmu je k pochcání. Nedovedu si představit, jaká drzost vedla k tvůrce k zařazení seriálu mezi hororové. Až příliš to připomíná Akta X, když si ovšem odmyslíte veškeré napětí, zajímavost, rozmanitost tamějších dílů a dobré hlavní herce. Po třech dílech se nobojím poslat seriál tam, kde je jeho místo - do koše. ()

paulieM

Na Supernatural bych našel opravdu hodně chyb. Děj jednotlivých epizod je rozvržen vždy téměř identicky: vražda, vyšetřování, zjištění kdo to udělal, zjištění, že to bylo něco jinýho a v poslední možné vteřině zabití monstra zezadu. Mám problém s tím, že příšery, vědomy si s kým mají tu čest, místo rychlé akce s Winchesterama mrští o zeď a pak je spoutají na půl uzlu a mají potřebu jim vykládat jejich životní story. Sam a Dean jsou pořád nad věcí, jsou jako mistři světa, ale téměř v každým díle by někdo z nich zemřel, kdyby ho druhej nezachránil, hlavně, že spousta jejich známých lovců pracuje sama. V pozdních sériích je dost nelogičností a celkem mi vadí, to jak jsou klaďásci deus ex machina oživováni a narušují nějakej ten systém fungování světa živých,duchů, mrtvých, pekla, očistce, nebe atd..Ještě bych podotknul, že by seriálu vážně pomohlo, to, kdyby se občas příšery ukázaly ve skutečné podobě, ne jen vtěleny do lidí, to je taky ten důvod, proč se od cca druhé série téměř ani neleknu. Ale ani to mi nezabrání dát 5*, neboť seriál je natolik originální, že si na něm dokonale smlsnu. Herecký obsazení, včetně jednoepizoďáků funguje skvěle, humor totéž. Oblíbenci: Jo,Crowley, Dick Roman ()

Dharter

Absolutně vůbec nechápu, jak je možné, že seriál v šesté sérii kvalitou značně poklesl. Tohle poklesnutí bylo způsobené určitě ekonomickou krizí, a dále i tím, že pátá série měla vlastně plně postačující zakončení - jenže znáte to, televize CW chce vydělávat. Nyní tedy seriál slouží jako reklama na True Blood, Vampire Diaries, zvonilky (!!!!!), UAF, skřítky (!!!!!), a trpaslíky (!!!!!). _ _ _ V seriálu, kde se vyskytovaly pouze různé nestvůry, strigy, duchové, démoni, andělé, a biblické bytosti (leviatáni), něco takového je zkrátka neakceptovatelné. Ještě jednou: Neakceptovatelné. _ _ _ Naštěstí se však stalo, že tvůrci z téhle problematiky vyšli s čistým štítem do o poznání lepší série. Ta však ale zas obsahovala určité nežádoucí elementy: Klauny, jednorožce, zabíjející na základě kouzla z grimoáru, které zhmotňovalo dětské obrázky do skutečnosti. Šestá série měla sice zajímavý příběh s Luciferem, ale tu pokleslou kvalitu šesté i sedmé série nemohu přehlížet. _ _ _ Seriál ale každopádně je kult, prvních pět sérií je top, a nyní současné série (>s08) jsou již snesitelné. Díky za návrat k normálnosti! ✔ ()

Galéria (3 819)

Zaujímavosti (2 237)

• V seriálu jsou leviatani vyobrazeni jako Bohem první stvořená monstra, starší a mnohem silnější než lidé, monstra i andělé. Jejich hlavní charakteristiky jsou obří čelisti, nezničitelnost a schopnost měnit podobu na jakéhokoli člověka. V tradicích je však popisován úplně jinak. Konkrétně ve Starém zákoně a Tanachu je popisován jako obrovská mořská příšera, která je ztotožňována se strachem a chaosem. Především je třeba zdůraznit, že to není žádná rasa, ale jedinečný bájný tvor. Někdy je ztotožňován se samotným Satanem, jindy se o něm mluví jako o individuálním démonovi či jako mocné pekelné bytosti. Někdy se o něm říká, že je to archanděl Rafael, který jej má porazit. [Zdroj: Wikipedia.cz] (GreatestFan)
  • V 15. epizodě 1. série "Benderova rodina" zazní, že Dean (Jensen Ackles) je stejný vysoký jako  Sam (Jared Padalecki), tedy 6 stop, 4 palce (tedy přibližně 193 cm). Jenže Sam je zcela očividně vyšší než Dean. (GreatestFan)
  • Před začátkem 10. série si Jared Padalecki (Sam) při souboji s Osricem Chau (Kevin Tran) vymknul rameno, tak proto museli tvůrci do příběhu zakomponovat důvod, proč měl Sam na začátku 10. série nosit popruh. (GreatestFan)

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu

25.06.2021

Populární seriál Lovci duchů v originále pojmenovaný Supernatural se dočká prequelové série s názvem The Winchesters. Herec Jensen Ackles, jedna z hvězd původního seriálu, pak nový projekt zastřeší… (viac)

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

24.09.2019

Po rebootech Čarodějek, MacGyvera a Magnuma došla konečně řada i na legendárního Walkera, Texas Rangera. Hrdina, jenž pro kop z otočky nikdy nešel příliš daleko a z Chucka Norrise učinil kultovní… (viac)