Dean a Sam Winchesterovi - bratři, kteří jsou předurčeni k velkým věcem. Když byli malí, tak jim zemřela matka. Od té doby chce jejich otec John najít démona, který ji zabil. Jednoho dne se u Sama objeví Dean a řekne mu, že jejich otec zmizel a chce od něj pomoc. Sam souhlasí, a tak vyrážejí najít otce. V městečku, kde byl otec viděn naposledy, se objeví démon a otcův deník. Úkol je jednoduchý - zlikvidovat démona. (Varan)

helraiser

Úvodní díl jednoho z nejlepších horrorových seriálu který kdy vzniknul. Má to akci, nápad, skvělou ústřední dvojici, každý prostě musí drsňáka Deana s drzím úšklebkem 6milovat, Sam je v jeho stínu, ale pro základní kostru seriálu je právě on důležitý. Hlavní dějová linka je jen tak lehce naznačená a tak divák je v očekávání. Navíc celým dílem prostupuje parádní rocková hudba a vizuální podoba je výborná. Spokojenost maximální. ()

Stanislaff

Začal jsem sledovat první sérii. Vydržel jsem čtyři díly a nevím, nevím, jestli budu pokračovat dál. Celkem průměrná televizní zábava. Hlavní postavy jsou mi úplně šumák. Démoni, kde nic tu nic. Wendigo hlavně ve tmě, aby se ušetřilo. Tajuplnější je moje prázdná lednička. Ale zase pořád lepší, než mnohokrát omílané filmy v televizi, stupidní monology našich politiků a této vládě stranící husa v kotli. Pořád je to lepší, než si pustit plyn nebo si koupit něco teplého u provazníka na krk. ()

Sany33

Príbeh: Dvaja bratia po tragickej smrti matky a otcovej vojenskej výchove začínajú loviť paranormálne bytosti a hľadajú svojho nezvestného otca. Prevedenie: Hneď v prvej časti sa stretávame s "Kvíliacou ženou" čo je celkom ikonická duchárska postava. Škoda tých efektov z prelomu tisícročia ak by sa to natáčalo niekedy teraz, tak by sme sa dostali na o dosť lepšie efekty. Ale Dilanove hlášky boli mega dosť som sa bavil. 88% ()

WScully

Znovu si pripominam vynikajici serial, ktery je s Akty X muj nejoblibenejsi. Pilot srsi poradnou temnou atmosferou, eroticky hororove ladenou zapletkou a predevsim otazkami, kterymi serial bude rozvijet svou mytologickou stranku. Pokud mluvim o hercich, musim adorovat vyber hlavnich predstavitelu a jejich role, se kterymi se ztotoznili. Jako bratri funguji vyborne a se svymi dialogy se snad narodili... 100 procent!!! ()

PetrPan

Aneb jak v pilotu zaujmout a nastartovat parádní, dnes už 15 sérií dlouhý, seriál! Kdysi dávno, když jsem s Lovci duchů začínal, mne první případy bratrů Winchesterových až tak nezaujaly a málem jsem od nich utekl.  A teď po letech se zatím zdá, že svůj tehdejší názor si hodně poopravím. První díl hned na začátku rozdá karty osudu a ač divák ještě  netuší, kam jej plameny zavedou, je jasné, že to nebude žádná procházka růžovou zahradou.  Dean a Sam přichází!  Po krátkém představení jejich naturelů (supernaturelů) se vrháme do prvního případu inspirovaného legendou La Llorona.  A tady by možná měli od obrazovek navždy odejít všichni ti, kteří nikdy neholdovali trafikovým paperbackům nebo je pro ně deus ex machina sprostým slovním spojením.  První střetnutí s tajemnými silami bratří spíš přežijí,  i když vzhledem k jejich protivníkovi vlastně i užijí, než vyřeší  a finále se střetnutím zmučených duchů příjemně překvapilo.  Na startu visí čtyři hvězdy. ()

• Dej tejto epizódy je založený podľa mexickej legendy La Llorona.

(Pat.Ko)
  • Hasičské vozy v meste Lawrence v Kansase počas 80. rokov boli natreté vápnovo-zelenou farbou, nie červenou farbou.

(Pat.Ko)