Reportérka amerického denníka Chicago Sentinel prichádza do pohraničného mexického mesta Juarez, aby priamo na mieste napísala článok o sérii tajomných vrážd, ktorých obeťami sú mladé robotníčky. Keď objaví stovky obetí, získa si síce dôveru miestnych robotníčok, ale sama sa dostane do ohrozenia. (STV)

Prochy38

Hodně mě zaujala tato problematika. Je dobré točit filmy a problémech, které jsou hlavně těmi, kteří jsou schopni s tím něco dělat, přehlíženy. J. Lopez je kus ženské, ale jinak mi film absolutně nesedl. A. Banderas měl minimum prostoru a ostatní bylo už zlé. Začátek super, ale když byla J.Lo na místě, šlo vše do kytek. Řekl bych, že je to celkem škoda. Potenciál na velmi temný thriller to mělo. A trochu by mě teda zajímalo, proč to v Thajsku zakázali. Zase tak moc brutálních scén tam nebylo... ()

spiritus

Z tohoto filmu jsem místy pociťoval nepříjemné mrazení. Vykreslená Mexická realita, je pro našince celkem šoková záležitost. Tento druh kriminality (sexuálně motivované trestné činny), je pouze jedním z mnoha kriminálních problémů současného Mexika. Je dobře, že má někdo odvahu na to upozorňovat a to i prostřednictvím kontroverzního filmu. Za to by si film určitě zasloužil vysoké hodnocení. Bohužel ale výsledek není až tak dokonalý. Je to tím, že J.Lopez není extra dobrá herečka? Možná. Možná to bude i tím, že scénář není žádný zázrak a bohužel se tu setkáváme s klasickým žánrovým klišé (docela provařené slovo na ČSFD ne?). Co naplat. Více než 3 tomu dát nemůžu. Přesto doporučuji každému, kdo si chce udělat konkrétnější obrázek o Latinské Americe. Je to přece jen blíže pravdy, než např. Od soumraku do úsvitu :-) ()

Skip

Téma filmu velmi vážné, avšak zpracování hodně na pováženou. Zejména Jennifer Lopez je velkým mínusem kvůli své neschopnosti zahrát vážnou roli. On je ale problém i se scénářem, kdy to celé moc nedrží pohromadě, a režie také dost hapruje. Námět by to byl velice silný, ale jeho potenciál byl přetaven do spíše jen průměrného filmu. ()

Enšpígl

Film se na začátku jeví jako solidní kriminálka, ale postupně graduje v perfektní obžalobu mocipánů. Už dlouho jsme neviděl tak napínavej film ve kterým ve mě nevzbuzovala emoce hlavní dějová linka tolik, jako ta skvěle zapracovaná ukázka arogance mocipánů vůči životům druhých "je levnější vraždy žen ignorovat než ty ženy chránit" "tohle není volný obchod, ale obchod s otroky" "v každý zemi platí dva druhy zákonů, jedny pro mocný a druhý pro ty ostatní", zejména poslední větě my v česku hodně rozumíme. Fakt výborný i když mě třeba poslední scéna přišla až příliš filmová s ohledem na obsahový koncept celýho filmu a J.Lo, herecky taky nekope první ligu i tak mě tenhel film dostal, protože ani na chvíli nepochybuju, že ženy tam skutečně žerou chleba s pěkně drsnou kůrkou a taky věřím tomu, že si kdejakej politik a mocipán napochoduje k šéfovi medií a řekne co je dobré psát a co ne. Tohle je prostě celosvětová špína, která se bohužel nikdy a nikde neumeje. ()

RomanHyde

Tvůrci vsází na dvě známé tváře, kteří ovšem chatrný a rozvláčný děj neutáhnou. Režisér se snaží vsadit taky na kartu jakési vizuální autenticity, používá filtry, delší nájezdy,reálie , ovšem to vše má ve finále záporný efekt, jelikož každé filmové políčko navíc stojí diváka spoustu sil a energie. Film je natahován jako na skřipci a divák má podobné pocity... ať už je konec. ()

• Natáčelo se v Albuquergue a v mexických lokalitách Nogales, Sonora, Chihuahua nebo Baja California. (Terva)
  • Lauren (Jennifer Lopez) spolu s Evou (Maya Zapata) poslouchají v autorádiu píseň "La Camisa Negra" kolumbijského zpěváka Juanese. S tímto zpěvákem se setkají, když s tou samou písní vystoupí na oslavě narozenin, Evy se zeptá na jméno a věnuje jí autogram. (Prochy38)