Nič netušiaca matka rodiny otvára dvere svojho domu, pred ktorými bezmocne stojí nejaký vysoký chlap s nápadnou dierou v bruchu. Padá na zem a je okamžite prevezený do nemocnice. Tam sa na počudovanie všetkých lekárov jeho zdravotný stav rapídne zlepšuje. Pokojne leží na posteli, keď cez okienko na dverách miestnosti zbadá v čakárni nejakého muža, ako sa naňho díva. Začne zúriť a pokúša sa vstať z postele, čo mu našťastie prekazí doktor zo sestričkou. Úplne sa upokojí, až keď je jeho záhadný návštevník odvedený ochrankou a dostáva sa pred miestneho šerifa. Tomu po hodinách naťahovania povie, čo je zač a čo robí v meste. Tvrdí, že ten pacient je Mikos Stenopolis, krvilačný a zdanlivo nezraniteľný kanibal, a že je potrebné zbaviť sa ho čo najskôr. V priebehu pár sekúnd je v nemocnici brutálne zavraždená jedna sestrička. Lov sa môže začať... (oli.G)

SOLOM.

O něco lepší než minule. Rosso sangue na mě zapůsobil především svým zajímavějším dějem než tomu bylo u Antropophaguse. Moc ovšem nechápu proč je tento film označován za jeho pokračování, když oba filmy spolu mají společného jen opravdu velmi málo. Snad jen fakt, že démonický George Eastman je největším tahounem obou filmů a jeho téměř nsmrtelná postava pochází z Řecka. Tentokrát se Joe D'Amato konečně odvázal a dal mnohem větší prostor svému zabijákovi, který se rovněž s nikým nepáral a krvavé orgie mě bavily od začátku až do konce. Nejvíc mi zde však vadil ten malý spratek, kterého bych narval místo té ženské do trouby a upekl si ho jako dezert. ()

Lima

"A teď jí majznu krumpáčem do hlavy! A tomuhle zase přeříznu hlavu pilou!" Věřím, že se George Eastman, představitel krvežíznivé bestie asi hodně bavil při psaní scenáře a to co vyplodil a spolu s béčkařem D.Amatem natočil, je "čistokrevný" trash. Scenář a herecké výkony adekvátní, tedy obojí nula, napětí se nekoná a lekačky tady jaksi nefungují. Ovšem ve srovnání s ubožáckou "jedničkou" se tady žádná bezbřehá nuda nekoná, gore je tu častější a propracovanější a konec se docela povedl. D´Amato tedy překvapil, takže za tři*, což je na něho až moc :o) ()

J*A*S*M

Tak u téhle videonasties kultovky dost dobře nechápu, proč se na ten seznam vůbec dostala. Brutální scény jsou tu asi tak čtyři, přičemž ani v jedné toho není moc vidět, scény zobrazující nahotu a sex tu pro změnu nejsou žádné. To už i moderní komerčnější záležitosti jako Hostel nebo Frontieres by se na nějaký podobný seznam hodily lépe. Prvních patnáct minut diváka možná zabaví syrová atmosféra (tak typická pro sedmdesátkový eurohoror), no následující víc než hodinu spasit nedokáže. Absurd je nezáživně natočený trash, jehož kultovnost je naprosto absurdní. Takže asi tak. Dvě hvězdy za atmosféru, dobrého záporáka (do jiného filmu s ním) a scénu s opékáním hlavy v troubě. ()

eraserhead666

Je to bezmála (pár měsíců) dvacet let, co jsem tento VHS kult viděl naposled. Již to, že mě tehdy neskutečně děsil a dodnes si z něj pamatuji spoustu zásadních scén (pečení v troubě, vypichování očí, napíchnutí na vstupní bránu) svědčí o tom, že to byl opravdu povedený kousek. Dnes jsem se k němu tedy z radostí po dvaceti letech vrátil. A? Sice to ztratilo to kouzlo třináctiletého natěšeného diváka, který podobných filmů ještě neviděl desítky, ale i tak to má po těch letech stále kouzlo a závěrečných 25-20 minut opravdu stojí za to. K tomu vynikající hudba a mrazivě děsivý nemluvný šílenec George Eastmana. ()

Tsunami_X

Extrémně slabá honička na nezničitelného zabijáka v níž se kloubí nuda se špatnými efekty a diletantskou režií. Film postrádá jakékoliv tempo či děj a v podstatě se jedná jen o tupé přeskakování mezi scénami s brutálními výjevy, které jsou spojeny chatrným dějem. Paradoxně jsou však tak otřesně natočené, že se stávají hlavním kamenem úrazu. Gore absolutně nefunguje a snímek se pyšní tak amatérskými triky a efekty, že jsem v některých pasážích pochyboval o tom, zda sleduji skutečně neamatérské a plnohodnotné dílo. Nula od nuly pojde a jediné co stojí za zmínku, je herecký představitel Faráře, který roztomile paroduje legendární ikonu Belu Lugosiho. ()

• George Eastman, hlavná postava a scenárista filmu, v rozhovore spomenul, že režisér a producent Joe D´Amato chcel, aby film bol pokračovaním filmu Anthropophagus (1980), zatiaľ čo samotný Eastman bol proti. D'Amato ho potom iba požiadal, aby v ňom účinkoval, ale keď si Eastman prečítal pôvodný scenár, rozhodol sa ho sám prepísať „od nuly, aby film pripomínal skôr jeden z tých amerických hororov v štýle Halloweenu. (westerns)
  • Film byl umístěn v UK na počátku 80. let na seznam tzv. "videonasties" filmů, tedy filmů zakázaných promítat a produkovat z důvodu zobrazování násilí, brutality, nahoty, sexu apod. Film je v UK stále zakázán a téměř bez šance dostat se někdy na pulty dvd půjčoven či prodejen ... (Flipnic)
  • Film bol v Spojenom kráľovstve do roku 1984 úplne zakázaný. V roku 2017 bol vydaný nezostrihaný na Bluray vo Veľkej Británii. (westerns)