Chris Cole se narodil pro rock. Ve dne opravuje kopírky a v noci vystupuje na pódium jako frontman revivalové kapely, kopírující repertoár populární heavy-metalové skupiny Steel Dragon. Jednoho dne mu nečekaný telefonát změní celý život - dostává nabídku nahradit vedoucího zpěváka skutečných Steel Dragon. Z rockového fanouška se přes noc stává metalový Bůh. Spolu se svou manažerkou a přítelkyní Emily se dostává do světa, o kterém se dosud ani neodvažoval snít...

Mark Wahlberg (Tři králové, Dokonalá bouře) a Jennifer Aniston (Přátelé) v hlavních rolích filmu režiséra Stephena Hereka, který zasvěceně a úchvatně zobrazuje rockovou scénu 80. let a cenu slávy. (oficiálny text distribútora)

Morholt

Jako fanoušek Judas Priest mám tady tak trochu problém. Jasně, že film se příběhem kapely a Tima Owense jenom inspiruje, ale stejně. Každopádně povedlo se obsazení Marka Wahlberga, což je trošku ironie vzhledem k tomu, jakou nehudbou se Wahlberg po jistou dobu živil. Je tu parádní muzika a ztvárnění živáků a vůbec oceňuji, že film tak nějak v pohodě odsýpá, ačkoliv tu není nic, co by člověka vyloženě zaujalo. Co se naopak příliš nepovedlo je obsazení Jennifer Anistone, kýčovité ztvárnění hvězdného světa a také až příliš americký závěr, který měl nádech laciné deziluze. Čekal jsem trošku víc. 50% ()

Luk Skywalker

Sex, drogy a rock 'n' roll. To se traduje již dlouhá léta a tady je to zfilmováno. Ač se jedná o fiktivní kapelu, tak příběh je reálný (inspirovaný Robem Halfordem a Judas Priest), protože že je zpěvák vyhozen z kapely a nahrazen mladším, to se v hudebním průmyslu děje. Nemusela by to být rocková kapela, ale pak nevím, jestli bych se na tento snímek díval. K Marku Wahlbergovi nemám výhrady, filmů, kde byl obsazen jsem viděl dost. Anistonka taky není k zahození :-). Jediné co by se v reálu nejspíš nestalo by bylo opuštění koncertu a ten romantický konec. Jinak dobrý a soundtrack rockery potěší ;-). ()

Heroine odpad!

Nemůžu si pomoct, ale celý tenhle film mi přijde jak parodie. A nebo jako by si filmaři dali záměrně nesplnitelný úkol. Mark Wahlberg jako rocková hvězda, Timothy Spall jako velký producent, Jennifer Aniston jako sexy (?) rockerova holka? Tady se někdo musel zbláznit! A pokud ne, asi šlo o nějakou sázku typu "uvidíte, že dokážeme i nemožné". Pokud jste vyznavači hesla "proč to dělat jednoduše, když to jde i složitě!", možná se vám bude tenhle film líbit. Ale jinak je to ostuda. ()

V.Silver

Za vlasy příjemně přitažený film s prvky komedie, který dost zavádí svými plakáty :) Všichni vyznavači hair metalu si přijdou na své, je tu krásně zparodován svět velké hudební skupiny, hudebního byznysu, ale i posedlost vlastními sny a zbožňování vzorů, které by ve skutečnosti nikomu jako vzor sloužit neměly. Nicméně z mého hlediska tu máme Jennifer Aniston v jediné herecké poloze, kterou dobře umí, a to mírně ublížená a lehce odstrčená třicítka, krásně naivního Marky Marka a hromadu skvělých herců v epizodních roličkách :) Největší body za mě dostává soundtrack, který opravdu nemá chybu. Obří bonus dávám i za (většinou) skvělou synchronizaci playbacku a hraní muzikantů, na čemž třeba strašně trpěl The Rocker (neplést s tímto Rockerem:) 66,6%! ()

pakobylka

O splněném snu. A o závrati - při letu vzhůru ... s raketovým pohonem ... v rytmu rocku - když držíte dlaň na jeho srdci. Jak je ... tam nahoře ? A co zemská tíže ... co všichni ti, kdož zůstali dole ? Stojí alespoň za vzpomínku ? Opojný příběh, který vás s chápavým a jen maličko ironickým úsměvem provede světem showbusinessu - a jednou etapou ... jednoho života. ()

• Písnička "We All Die Young", kterou Steel Dragon ve filmu hrají, je cover verzí od Steelheart, kapely, ve které zpívá Michael Matijevic, který ve snímku zpíval místo Wahlberga. (liquido26)
  • Scény z koncertů Steel Dragon se natáčely na skutečném festivalu. Když Mark Wahlberg spadnul během koncertu ze schodů poprvé, publikum, které nevědělo, že to do filmu patří, ztuhlo hrůzou a na stadionu zavládlo hrobové ticho. Poté, co se scéna několikrát opakovala, diváci pochopili, že to není doopravdy a přestali si toho všímat. (liquido26)
  • Přestože jde o příběh inspirovaný skupinou Judas Priest, ve filmu nezazní ani jedna píseň Judas Priest. (liquido26)