Mount Rose, Minessota. Malé městečko ztracené uprostřed Ameriky je ale něčím vyjímečné. Každý rok se zde pořádá soutěž o nejkrásnější "náctiletou" slečnu. A právě letos to bude obzvlášť napínavé, největší šance mají Amber Atkinsová (Kirsten Dunst) a proti ní, dcera samotné pořadatelky Becky Ann Leemanová (Denise Richards). A to by bylo, aby maminka (Kirstie Alley) své dceři kapku nepomohla.... Film ze zákulisí soutěže krásy, kde intriky, podvody i pokusy o vraždu jsou na denním pořádku. V hlavních rolích 8 krásných dívek, porota a televizní štáb, který celou taškařici filmuje. (oficiálny text distribútora)

Roman.Ticka odpad!

Tohle trapné balancování na hraně trapnosti a marnosti že je komedie nebo americká satira? Leda tak mistrovství světa v kategorii klišovitý brak, by zaručil korunku úspěchu a vítězství. Takhle tupou snahu o vtip, pod vedením retardované tlupy dementů v čele se stejně unylou Kirsten Dunst jako její zákazníci, jsem vážně nestrávila. Jsou mnohem lepší satiry a není jich málo, ale tohle fiasko nezachránila ani hustá Kirstie Alley. ()

Arsenal83

Už Aristoteles správne hovoril, že len matka je istá svojim výrokom "Matky milujú svoje deti viac ako otcovia, pretože si môžu byť isté, že sú ich vlastné." Avšak tu by aj on svoj zadumaný pohľad zahĺbil do pestovanej brady, pretože tomu, že by Kirstie Alley mohla byť matkou Denise Richards by uveril len málokto. Ja by som neuveril ani po teste dna. Film sa inak snaží byť paródiou, ale veľa vtipu nepriniesol, miestami sa stáva patetickejší než samotné súťaže miss. ()

Renton

Scénář: Lona Williams .. Zatraceně trefný scénář, který se otírá o jedny z nejzásadnějších maloměstských stereotypů - zejména středoškolské soutěže krásy a komplexní důsledky pro celou komunitu. Kirsten Dunst ve své první výraznější roli a třeba říct, že z mého pohledu mi to byla nejsympatičtější role. Neméně kvalitně, v roli naivní husičky, září začínající Amy Adams. ()

Le_Chuck

Satirická pecka, ktorá bere ho huby všetko od církvi, cez prisťahovalcov, postihnutých, mŕtvych až po samotnú súťaž krásy, ktorá je konečne(!) vykreslená v celej svojej vyumelkovanej nahote. Mount Rose, je malé mestečko, do ktorého prichádza tým reportérov natočit túto celospoločenskú (sa mi žiadna použit slovíčko folklórnu) udalosť a dokumentárnym štýlom postupne prechádza figurku po figurke jednotlivými zainteresovanými v súťaži American Teen Princess. A figurky gagujú s takou fazónou, že až. Za všetko snáď len témy súťaže: Myslím, že mě napadlo téma. "Jsem hrdá, že jsem Američanka." Jaké bylo téma loňské přehlídky? "Ó, kupuj pouze americké výrobky." A předloni bylo co? "V Americe, tam je sladce!" A vzpomenete si na vaše nejmilejší téma? "Má zem, nám všem!" Lidé se mě ptají, kam na to chodím. Já nevím, možná je to dar Boží. Aleluja! Kupujte a pozerajte!!! Amen... ()

eraserhead666

Ten film má občas tak černý humor, že by se dostal i do letáku Lidlu. Komediální esence hnusu. Možná vás to bude bavit, možná se vám z toho bude zvedat kufr. Ten film je ve své parodičnosti a "sociální kritice" stejně zábavný jako nechutný. Zajímavá ukázka dívčího rozletu dnešních slavnějších jmen (klasická Kirsten Dunst, právem zapomenutá Denise Richards, skvělá Amy Adams, taky někdy zábavná Alexandra Holden a hrozně milá vzpomínka na skvělou Brittany Murphy - v každém komentáři u filmu, kde hraje píšu, že je jí fakt škoda, ale když je to pravda?) doplněná o výborné výkony až nechutné Kirstie Alley a boží Ellen Barkin. Chlapi jsou zde jen bezvýznamní, dementi nebo úchylové. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 9. července 1999 na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. (BMW12)
  • Allison Janney tvrdí, že ju jej fanúšikovia uznávajú pre tento film viac ako pre akýkoľvek iný v jej kariére. (fandafilmov)
  • Lona Williams, scénáristka filmu, ztvárnila postavu nemluvící porotkyně Jean. (zajda404)