Nadaný iluzionista Eisenheim (Edward Norton) ohromuje vídeňské publikum a o jeho výjimečnosti se dozvídá také princ Leopold (Rufus Sewell). Krutý následník trůnu se rozhodne navštívit Eisenheimovo vystoupení se svou krásnou snoubenkou Sofií (Jessica Biel). Ta si brzy uvědomuje, že zná mága z dětství. Téměř zapomenutý vztah znovu ožívá a tajní milenci se rozhodnou spolu uprchnout. Následujícího dne je však Sofie nalezena mrtvá. Zdrcený Eisenheim nedbá vyšetřujícího inspektora Uhla (Paul Giamatti) a bere spravedlnost do svých rukou. Musí dokázat Leopoldovu vinu na Sofiině smrti dříve, než bude sám zničen. Nikdo netuší, že se tajemný mág teprve chystá předvést největší iluzi své kariéry... (oficiálny text distribútora)

Lima

Tak mdlý herecký projev bych od Nortona nečekal (že by další "Italian Job"?) a ani on možná netušil, jaké za uši tahající repliky ho scenář přinutí vypouštět z úst. Nad vodou tuhle podprůměrnou báchorku, s vizáží trochu dražší televizní produkce, drží jenom skvělý (a film od filmu čím dál lepší) Giammatti, závěrečná "shyamalanovská" pointa pak stojí na velmi vratkých nohách. A celý film bych možná přejmenoval na "Hologram Man" - Eisenheimovy kousky ve druhé půli měly, spíše než k iluzorním kejklím, blíže ke sci-fi (hnusný hnidopich Lima). ()

Jamal

Příběh odehrávající se především ve Vídni. Kouzelník v podání Edwarda Nortona se zamiluje už jako dítě do malé princezny s kterou se skrývá a slíbí ji, že ji nechá zmizet, aby mohli být spolu. Je však odhalen a vyhnán, že se nesmí do Vídně vrátit. Po letech opět přichází jako slavný kouzelník Eisenheim a Vídeň uchvátí tak, že se dostane až na dvůr, kde se opět setkává s princeznou, která je ovšem zasnoubená s korunním princem, který se chce stát budoucím císařem tím, že svrhne svého otce. To ovšem princ neunese a chce ho zničit a vyhnat. Jenže s pomocí důmyslných triků Eisenheima všechny, tudíž i nás diváky podvede a nechá je vidět to co chce aby viděli a my jsme přesvědčeni o pravdě, která není pravdivá. A Norton hraje opravdu přesvědčitelně, stejně jako Paul Giamatti, který je ze začátku na straně korunního prince. Čtyři hvězdy jen kvůli těm dvěma. ()

EvilPhoEniX

Za mě překvapivě mnohem záživnější než Dokonalý Trik. Edvard Norton si krade celý film pro sebe, je inteligentní,charismatický, bystrý a velmi talentovaný iluzionista. Období v jež se film odehrává mi velmi sedlo, romantika je trefná a neotravující a celkový průběh děje je velmi svižný a nenudící, za mě tedy spokojenost, ani nevím proč jsem film tak dlouho odkládal. Velmi dobré. 80% ()

hellstruck

Herecký koncert Edwarda Nortona a Paula Giamattiho. Edward, později zvaný jako Iluzionista Eisenheim, si podmaní svými kouzelnickými triky celé vídeňské publikum, včetně nadcházející nevěsty korunního prince Leopolda (až odpudivě dobrý Sewell). Sophie a mág si uvědomí, že se kdysi znali z dětství a tak se do sebe znovu zamilují. Mají to však těžké, když jim v cestě stojí sám princ Leopold a zkorumpovaný inspektor Uhl.Když se dvojice rozhodne uprchnout, následující ráno je Sophie nalezena mrtvá.. Nic však není jak se na první pohled zdá. Opěvovat Nortona je myslím zbytečné,role iluzionisty mu padla jako ušitá na míru a ani Biel nebyla špatná. Celkově výborná kamera, atmosféra, triky. U překvapivého vyvrcholení se člověk nestačí divit a to i po druhém shlédnutí!:) Všechno je jen iluze. ()

genetique

Niekto si na závery podobného typu ako bol tento potrpí, no u mňa s tým nepochodili a aj preto stráca hviezdičku. Ale nielen preto. Už z názvu plynie niečo, prečo ma film lákal a prečo som sa naň (okrem Nortona) tešil a tým aspektom je magickosť. Tá sa postupom ubiehajúcich minút vytráca, našťastie ju potom ale slušne zaskakuje a šikovne zakrýva niekedy až thrillerová zápletka a ostatní herci. Ostatní hovorím najmä preto, lebo Norton, aj keď hrá titulnú úlohu, tak jeho úloha kúzelníka si veľa herectva neodniesla, respektíve ani nemusela. Vďaka patrí určite viac Giamattimu. 80%. ()

• 17milionový snímek vydělal v USA po prvních třech dnech (18.-20. 8. 2006) 927 956 dolarů v padesáti kinech. Po expanzi se obrat nezávislého distributora Yari Film Group zastavil na 39,9 milionu. Celosvětové tržby pak došplhaly na 87,9 mil. (imro)
  • Za Vídeň konce 19. století zaskočila především města Praha a Tábor, dále se film natáčel třeba i v Českém Krumlově a na Konopišti nebo na romantickém místě u soutoku Sázavy a Želivky. (Mahalik)
  • Téměř dvě stovky trikových záběrů pro film vytvořilo české postprodukční studio UPP. Režisér si přál aby triky nevypadaly příliš počítačově, protože hrdina kouzlí pomocí mechanických a optických iluzí. (Pumiiix)

PF 2014

PF 2014