Takto to už ďalej nejde. Obaja to cítia rovnako. Ale ľahko sa to povie, pokiaľ sa ani jeden nemieni vzdať bytu, ktorý si spoločne kúpili. Realizácia rozchodu v takom prípade začína byť zložitejšia. Z dvoch predtým zamilovaných ľudí sa tak stávajú spolubývajúci. Ich rozchod sprevádza séria vtipných a zároveň silno emotívnych situácii, v ktorých obaja účastníci pripomínajú skôr vojnových stratégov. Hviezdne obsadená komédia s Jennifer Aniston a Vincom Vaughnom je skvelým príbehom o konci jedného vzťahu. (TV Markíza)

Enšpígl

Když se dostane k sobě mužský a ženský svět vzniká dimenze co nemá na této planetě obdoby. Ta dimenze totiž obsahuje snad všechny doposud objevené emoce. Proto taky miluji tak moc ten ženský svět. Bez něj bych totiž nikdy nezažil tak silnou a tak obrovskou paletu emocí. Bez těchto dvou světů by nikdy nemohli vznikat romantické komedie, které se někdy povedou a někdy ne. V tomhle případě se romantická komedie spíše povedla. Díky nádherné Jennifer Aniston jsem viděl i pořádnou porci ženské krásy. Závěrečný rozchod s tímto filmem však proběhne bez větších emocí a to je škoda. ()

Morholt

U podobných filmů mám pocit, že jsou zbytečné, protože všechno už bylo ve Válce Roseových. Rozchod je ale přeci jenom trošku jiný v tom, že pojmenovává zcela reálné problémy nadpoloviční většiny partnerských, a do určité míry i rodinných, vztahů a stavů. Žel Bohu jsem se v mnohých věcech našel a teď nevím, jestli je to z hlediska hodnocení filmu pozitivní či negativní. 60% ()

Faye

Pokud mám být upřímná, tak z celého „Break Up“ mě nejvíc potěšil nezaměnitelný hlas Joey Lauren Adams, tenhle křaplák zbožňuji od „Hledám Amy“. A jestli role Vince Vaughna měla být protivný Gary, zaslouží pochvalu, protože dlouho mě někdo tak neštval. Brooke tu jsem zase naprosto chápala v citrónovém konfliktu. Ono se to pánové těžko vysvětluje, ale pokud máte jediný úkol a to koupit 12 citronů a přinesete pouze 3 s tím, že si myslíte, že to bude stačit, tak .... v takových a podobných situacích i já zapomínám na své dobré vychování :- ). Ale jako celek nic moc. Kdepak neopakovatelné a nezapomenutelné naschvály jsou jen ve Válce Roseových. ()

Malarkey

Jak jsem se toho obával už kvůli různým recenzím a názorů řady lidí, tak jsem byl velmi příjemně překvapen. Vince Vaughn a Jennifer Aniston jsou perfektní dvojka a já doufal, že jim to nakonec vyjde. I když nejsem daleko od pravdy a oni se do sebe zahleděli více než dost a možná že se budou i brát. Film by se mohl srovnávat s Válkou Roseových, ale to by byla velká škoda, protože tento film je tak trochu něco jiného i když na stejné téma. Celkem dobře se na to koukalo a film příjemně a svižně ubíhal. Jsem rád, že se občas urodí celkem slušná komedie od skupiny Frat Pack a je dobře že si Vince k sobě přibrali. I když na to nevypadá je to komediální typ. ()

Dever

Soundtrack Jon Brion: 1. Crazy Little Thing Called Love - Dwight Yoakam ,2. Who Loves You Baby - Telly Savalas ,3. Story of My Life - Social Distortion ,4. The Break-Up Theme - Jon Brion ,5. Timebomb - Old 97's ,6. Boogie Nights - John Michal Higgins/Sumphony of Guys ,7. Ay Cosita Linda - Perez Prado ,8. 26 - Shawn Lee ,9. It's Only a Paper Moon - Ella Fitzgerald ,10. Mirror - Jon Brion ,11. Time - Rich Jacques ,12. La Vem a Baiana - Jussara Silviera ,13. I Can See Clearly Now - Johnny Nash ,14. Rainbow Connection - John Michal Higgins/Sumphony of Guys, ()

• Rozchodová komedie stála Universal 52 milionů, a už během prvních třech dnů promítání (2. – 4. 7. 2006) vydělala na první příčce neočekávaných 39,1 mil. dolarů. Celkový obrat se v USA vyšplhal na 118,7 milionu. (imro)
  • Ve filmu se objeví rodiče Vince Vaugha, maminka ztvárnila turistku a tatínek otce postavy Jennifer Aniston. (imro)
  • Vince Vaughn musel kvůli roli zhubnout 13 kilogramů. (imro)