Rodinná vojna

• Česko Rodinná válka (viac)
USA, (2005–2007), 16 h 8 min (Minutáž: 22 min)

Tvorcovia:

Rob Lotterstein

Réžia:

Andy Cadiff

Michael Rapaport, Anita Barone, Kaylee DeFer, Kyle Sullivan, Dean Collins, Maggie Wheeler, Rami Malek, Julia Sweeney, Pat Crawford Brown, Anita Gillette (viac)

Americký komediální seriál vypráví o rodině se třemi teenagery, kde neustále zuří domácí válka. Když Dave a Vicky vyrůstali, jejich rodiče to měli snazší... Teď mají sami tři dospívající děti a každé z nich vyvádí, až se z toho dělají mžitky před očima. (HBO Europe)

milanko8

Super oddychovka, cynický humor "otce" mě bere nejvíc. Jen bych rád viděl takovou rodinu ve skutečnosti... rodiče jsou vůči svým dětem spíš jako starší sourozenci, ale to člověk až zas tolik řešit nemusí, protože se dobře baví. Původní hodnocení za 4 hvězdy... po zhlédnutí posledních dílů první série a 2. série musím jednu hvězdu ubrat ;) ()

genetique

Rodinný americký sitcom, ktorý neprináša síce nič nové, ale problémy dospievajúcich detí a zároveň problémy dospelých sú tu vždy a tieto sú navyše na skvelej novodobej úrovni, konečne nie len starosvetská klasika v podaní Billa Cosbyho (ktorého show ale napriek tomu milujem). Navyše podvedomé prestrihové postrehy a hlášky sú na skvelej úrovni, nebyť toho neznesiteľného nanucujúceho smiechu, bol by som absolútne spokojný. Seriál má presne toľko častí, koľko jeho nápaditosť utiahne a nevlečie sa do prázdna, ako to poväčšine býva, takže aj v tomto je veľké plus. V rodine si každý nájde svojho malého favorita, ale parchantský otec Dave ostane asi pre všetkých pán hulvát a aj keď je jasné, že väčšina situácií (aspoň teda takto nakopená v jednej rodine) má od bežného rodinného života riešenia problémov ďaleko, rád ostanem vďaka podobným seriálom v domnení, že v americkej rodine je toto všetko možné. 85%. ()

DaViD´82

Pokud vám sedne typicky americký sitcomový "nic-proti-ničemu" styl humoru, tak by vás to mohlo bavit. Mě bohužel nesedne. A zde navíc je pouhá recyklace vtipů z jiných, i u nás dobře známých, rodinných seriálů. Pouze v horším balení. Pravda, je zde jeden skvostný nápad, kdy jednotlivé postavy ve svém "jakoby nitru" říkají co si opravdu myslí. Jednoduchý nápad, který koketuje s geniální myšlenkou, kterou šlo v rámci sitcomu rozvést do netušených rozměrů. Bohužel jeho využití je tristní a až trapně nevtipné. A jako bonus navíc Michael Rapaport. Ten člověk nemá špetku komediálního talentu a dostane roli tahouna v sitcomu. Tomu říkám odvaha. ()

čolek

U komedií vám může stačit, jenom když dokáže rozesmát, a tenhle seriál to umí perfektně. Především Rapaportovi sedla role úplně dokonale, na jeho hlášky, například když má letět v jednom letadle s arabem nebo se snaží zachránit svět, nelze zepomenout. 261 a stále stoupá - to je mimochodem počet dní, kdy už mě mají moji teď už šťastní rodiče pryč z domu :) ()

FIBO

Střet dvou generací a nikdy nekončící soupeření s tou "druhou" stranou. Další důkaz o tom, že lidé znají Michaela Rapaporta nejen z Prison Breaku. K tomuhle projektu jsem se dostal spíš jako slepý k houslím, ale o to jsem pak byl víc příjemně prekvapen. Příjemná oddychovka, která na sobě nemá nic speciálního a která se v dnešní době nepokouší vykrádat starší zdánlivě podobné projekty. Co si budeme povídat, některé díly jsou slabší, většinou je však s naprostou noblesou splněn účel - divák se baví. ()