Drsný špión Žralok sa vracia do Francúzska splniť tajné poslanie. Netuší, že aj jeho manželka, ktorá je tiež špiónka, plní svoju tajnú misiu. Cieľom je zabrániť obchod so zbraňami, ktorého aktéri sedia na najvyšších miestach. (STV)

dopitak

Reno s Clavierem v akční komedii, to nemůže dopadnout špatně. Ale po zhlédnutí těch 70 % chápu, na vině je scénář! Námět byl v pořádku, Reno jako žárlivec kterému všichni tají pravdu, ale od prozrazení šel film k šípku a akce se Zargasem je celá k ničemu. K dabingu asi jen tolik, že Soukup na Rena a Meduna na Claviera je mnohem lepší kombinace, ale to jsme poznali až po Návštěvnících. Na druhou stranu, díky hlasu Borise Rösnera je postava Žraloka komediálnější. ()

Enšpígl

Poslat svou ženu do postele k jinýmu, aniž bych věděl, že jsem jí tam poslal je báječná myšlenka. Tohle se může stát jen manželům špionům a je to přesně ten jedinej důvod proč nejsem špión. Ovšem zase z opačného konce, kdyby mě manželka posílala do postele jiných krásných dívek, tak to už má docela své kouzlo. No, ať tak nebo tak, určitě by pak byly zajímavé romantické večeře a ty zážitky z práce pak. "Miláčku dneska jsem šoustala s tím arabem, abych z něj vyyšoustala, kde se schovává Usáma bin Ladin. Asi za to dostanu státní vyznamenání a co ty lásko jak bylo u tebe v práci ?" "Nic moc miláčku, já zase šoustal z manželkou ministra iránský vlády, abych z ní dostal, kde manžel schovová jaderné zbraně." Tomu se říká vztah plnej romantiky a tomuhle filmu se říká film plnej bláznivýho humoru. ()

mikhail

Neskutočne vtipná pravá francúzska komédia. Jean Reno v úlohe kapitána francúzskej špionáže, spolu s Isabelle Renauld (v rozpuku svojej krásy :o) )alias poručíkom Fournierovou (jeho snúbenkyňou) a Christian Clavier, ako neverný manžel, rozvíjajú herecký koncert. Jednoduchá zápletka vystužená kopou gagov a výborne vybratými vedlajšími postavami (ministri, šéfovia špionáže, prekladateľka). A práve z nich musím spomenúť ašpirantku Garciovú, ktorú skvele stvárnila Mireille Rufel. Zo začiatku nenápadná postava, ktorú som si dokonca filmu veľmi obľúbil. Pôvodne som dával 4*, ale táto komédia ani po x-tom zhliadnutí a po 20-tich rokoch nestráca nič zo svojho šarmu. Zvyšujem teda na 5* Hodnotenie: 90% ()

M0rSalis

Tohle je bláznivá komedie v pravém slova smyslu, jedno se frantíkům musí nechat, mají úžasné a osobité komedie. Jean Reno a Christian Clavier už prostě tak nějak k sobě patří a jde jim to dobře, když připočteme krásnou Isabelle Renauld a svéráznou Valérii Lemencier, tak jde vskutku o hvězdné obsazení. Tuto komedii můžu vidět třeba tisíckrát ale část kdy Reno v amoku jede s Clavierem v autě je stále neuvěřitelně vtipná. ()

Georgex

První setkání Jeana Rena a Christiana Claviera na filmovém plátně a hned po první společné scéně je jasné, že tihle dva jsou parádní komická dvojka. Jeden jako drsný elegán a druhý jako naprosté pako. Tuto kombinaci jsem si v jejich podání tak oblíbil, že jsem se na tento film hrozně těšil. Zklamán jsem rozhodně nebyl, nicméně Návštěvníky to nepřekonalo. Jedná se o typickou francouzskou komedii, ve které je spousty typicky franouzských prvků. Zběsilé tempo, bohužel v tomto filmu občas klopítne. FIlm obsahuje spousty vtipných situací a dialogy, zejména mezi dvěmi hlavními představiteli jsou výborné. Začátek filmu nás okouzlí svojí akčností, za kterou by se nestyděly ani americké filmy. Následný sled událostí ohledně špiónské prace nenechá napokoji leckterou bránici. Romantická zápletka, kdy agent nevědomě vrhne do postele svojí přítelkyni osobě, které se chce zbavit, můžou vymyslet jenom francouzi. Ve filmu se objeví spousty velkých herců francouzské kinematografie, takže herecké výkony jsou na vysoké úrovni. Celkově hodnotím film jako výbornou francouzskou komedii, která bohužel chvílemi ztrácí na tempu. Nicméně hlavní dvojce to při každé scéně vynahrazuje. "Manželství je pro ní přednější, tak jí ho nabouráme, sežeňte mi hezkou holku a dejte jí rozkaz ať tý káče svede manžela" Moje hodnocení 75% ()

• Ačkoliv se děj odehrává v Kolumbii, je v jednom záběru možné vidět Mexickou vlajku. (Terva)
  • Natáčení probíhalo převážně v Mexiku. (Terva)
  • Ve filmu je vidět celá řada vozů Citroën, například XM V6 Finish "Ambiance", BX 16 TGS nebo C25 Combi E. "Comfort". (Terva)