Na počátku 40. let věřili nacisté, že okultismus skrývá tajemství věčného života… Projekt profesora Wirtha zatáhl nevinné lidi do smrtonosné hry. Po několika desetiletích se na stopu podivného experimentu dostávají dva bratři. Netuší ovšem, jak děsivé věci skrývá minulost. Jejich pátrání se brzy změní v boj o život! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Subjektiv odpad!

Musím se vyzpovídat. Málem jsem dal Krvavému potoku jednu hvězdičku, protože v černobílém intru odvedl osvětlovač (nejenom s ohledem na žánr b-horror, i obecně to ušlo) dobrou práci. Schumacher a scénář však nehodili flintu do žita a nakonec si ten odpádek vybojovali. Kdepak s těmi jejich prohřešky začít? Nejdříve je tu surf na vlně nacismu, který sice o nacismu nevypovídá vůbec nic, ale nejspíš jde z nazizombieka větší strach než ze zombíka z NKVD či Čeky (nebo se dočkáme časem i podobných filmů?). OK, prkno se překotilo. Pak je tu jednání postav, které se zřejmě řídilo vrhem kostkou. Pár SPOILERŮ to osvětlí. Nejdříve odněkud přilétne dlouho nezvěstný muž, popadne arzenál a svého bráchu, letí kamsi, tam střílí po komsi a bratr se zmůže jen na drobné výrazy překvapení a kamarádské přesvědčování, aby tolik neblbnul. Rodinka, na kterou si vztekloun došlápl, totiž již po léta oddaně, byť velmi nerada, vyživuje příslušného zombíka. 70-letá, mladě vypadající dcerka nejdříve se tváří strašně zle, ale potom co bratři odprásknou jejího bratra a nepřímo způsobí smrt jejího otce, najde v sobě určitý pozitivní cit pro útočníky a nadšeně souhlasí, že se tedy tomu nesmrtelnému náckovi postaví. KONEC SPOILERŮ, byť o ději budu mluvit dál. Téma zbytku filmu totiž musí každý uhodnout. Ano, bratři se pustí do boje s tím zákeřným nemrtvým. Boj má jistá pravidla, která jsou vymyšlena víceméně náhodně, stačí že splňují jisté minimum požadavků. Zombík je strašně mocný, ale jeho moc má taková omezení, aby hned nemohl všechny kuchnout. Taky má slabinu, které je možno využít k jeho porážce. Děj se pak přelévá mezi různými pokusy tu slabinu nalézt a využít, vše za různého nekoncepčního runového blábolení a zmateně vrhaných kusů mystiky. End of Story. ()

mysiak

U Joela Schumachera skutočne platí rovnica čím menej peňazí tým lepší film...a Krvavý potok je vskutku dobrý horor...aj keď herecká kvalita Dominica Purcella je stále spochybniteľná..jeho výraz je čistý Prison Break..ale to nevadí...vrah je dosť solídny týpek..a to je fajn..a proste má to dobré tempo..a celkovo je to dosť fajn horor ()

Big Bear

Přiznávám, lapil mne obsah jak mola ve špajzu lepkavý papírek napuštěný feromony. Znělo to zkrátka docela zjímavě už podle obsahu. Vždycky říkám, že při geniálním scénáři stačí jen pár herců, cimra, stůl a židle (někdy ani to ne) a přitom je o čem hrát hodinu a půl. Děsně těmhle jednohubkám fandím a tohle se zdálo být jednou z nich. Bohužel céčkové zpracování a tak trochu nepochopení z mé strany chování toho ubersoldata udělalo mi film málem nekoukatelným. Záporách se chvilku chová celkem inteligentně jak bych od tohoto typu vzhledem k příběhu očekával a chvilku opravdu debilně jak bych neočekával. Je zvláštní, že navzdory své televiznosti se v něm objevilo i pár zvučných jmen jako Cavill a hlavně Fassbender. Ač jsem tomu od prvopočátku fandil, nakonec dávám jen za jednu koňskou zombie. * ()

corpsy

Čože sa to stalo s pánom Schumacherom, režisérom, ktorý točil pecky ( THE LOST BOYS, HRÁČI SO SMRŤOU, VOLNÝ PÁD a áno, pre mňa aj jeho dvojica BATMANov )? Veď človek by mal vekom zbierať skúsenosti a byť mentorom pre ostatných a dokázať nemožné aj za pár babiek! Pravdepodobne omyl. Aspoň v tomto prípade. Slabota, hlavne na to, kto to točil. ()

Hrabka

Začátek docela navnadil a když bratři vzali z neobjasněného důvodu farmu na kopečku útokem, vypadalo to na solidní thriller. Určitě to bylo rozjetý víc než dobře... Rázem se z toho ale stala taková blbost, která se stávala scénu od scény ještě větší a větší pitomostí, že jsem měl dost velký problém s tím, abych to vůbec dokoukal. To se mi zatím stalo fakt jen párkrát, abych k tak dobře rozehranýmu filmu začal o pár desítek minut později cítit takovou nechuť. I když to má chvílemi celkem slušnou atmosféru, tak ten nápad a příběh je tak idiotský, že tenhle film nemůžu ani náhodou ohodnotit víc než jednou hvězdou. 30% ()

• Natáčalo sa v Rumunsku (Bukurešť). (elanius)
  • Režisér Joel Schumacher a scenárista David Kajganich sa vážne pohádali o zmenách, ktoré chcel vo filme urobiť Schumacher. Podobná situácia sa udiala aj pri natáčaní filmu 8MM so scenáristom Andrewom Kevinom Walkerom.
    Finálne slovo mal nakoniec Schumacher, ktorý sám prepísal časti scenára. (elanius)
  • Ve filmu se měl objevit Jesse Metcalfe, ale na poslední chvíli byl nahrazen Henrym Cavillem (Evan). (Chatterer)

To? To je ono!

To? To je ono!

14.03.2009

Vědí to všichni fanoušci Stephena Kinga. Víc jak tisícistránková sága o skupině přátel čelících démonům svých dětských strachů patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy hororový král napsal.… (viac)