Civilizace versus Atom. Tímto titulkem a obrazy vybuchujících atomových bomb, po kterých následují vlastenecké obrazy americké civilizace, továren a pracujících lidí je uveden jeden z produktů studené války, poukazující na riziko zániku lidstva při pravděpodobném jaderném konfliktu.
Dr. Morley se ale snaží najít řešení a předkládá plán, jak zachránit lidský rod – ukrýt se pod zem. Zakládá Society to Save Civilization a s pomocí vědců ze Stanfordské university, příspěvků drobných Američanů i štědrých darů soukromých nadací vytvoří Cyclotram, zařízení, které je schopné prokousat se zemskou slupkou do nitra planety, kde budou moci lidé přežít ničivý konflikt. Průzkumná výprava se hluboko pod tunami kamene setkává s nemalými potížemi, vnitřními konflikty i smrtí členů posádky. Pokračují ale dále a jsou odměněni – nalézají obrovskou dutinu, ve které je vlastní moře a dokonce i fosforeskující světlo. Zdá se, že dosáhli cíle, ale podaří se zbylé trojici (včetně krásné blondýny) vrátit se na povrch a informovat lidstvo? Scény z jeskyně se natáčely v Carlsbad Caverns (Karlovarské jeskyně) v národním parku v New Mexico, USA. (Peabody)

MM_Ramone

Dr. Jerimiah Morley, v obave pred možným nukleárnym holokaustom, ktorý by mohol ukončiť život na Zemi, vypracuje plán na preskúmanie zemského jadra. Zostaví team expertov, s ktorými sa vydá v špeciálnom stroji na túto nebezpečnú expedíciu. Prekonajú niekoľko nástrah, vyriešia nejeden problém a v hĺbke 1640 míľ pod povrchom objavia "Neznámy svet". Zdá sa, že ich výprava bude úspešná. Lenže je tu jeden obrovský problém... Vedel som, že toto staré nízkorozpočtové sci-fi nebude žiaden zázrak, ale že to bude až taká nuda som veru nečakal. Zaujímavá myšlienka, mizerné spracovanie. * ()

Oktavianus

Nezábavné a nezajímavé. Byly tam světlejší momenty, třeba zábavně legrační vozítko, s nímž se průzkumníci prokousávají do nitra země, ale když už tam jsou, je to unylé, pomalé, místy hezky vizuálně zpracované, ale bohužel ne moc zajímavé. Nakonec, pokud je na filmu nejhezčí a nejpůsobivější úvodní záběr na rostoucí atomový hřib, který ovšem nepochází z kamery filmařů onoho filmu, ale odjinud, něco je asi špatně. Téma je zajímavé a na rok 51 odpovídající, prostě obava před zkázou světa způsobenou atomovou válkou byla velká a hodně silná, je pochopitelné, že se hledaly cesty, jak přežít - ale ne takhle mizerně zpracované. není tam nic, co by bylo nějak iritující, pobuřující či vyloženě blbě, ale zároveň prakticky nic, co by šlo vyzdvihnout. Dokonce ani jinak vtipná "doktorka - zuřivá feministka" Marilyn Nashová. ()

pepua

Pokud jste fandové do béčkových sci-fi a navíc nadšení jeskyňáři, mohl by vás film bavit. Já ovšem to druhé nejsem, a tak mne nekonečné cestování jeskyněmi do hloubi Země příliš nebavilo. Na druhé straně, začátek a konec filmu pro mne tu nudnou část docela vyvažují. Celkově řadím Unknown World v tomto žánru do slabšího průměru. ()

Pitryx

Pokud se chcete pobavit a zasmát, proč ne. Pokud se zasmát nechcete, neposlouchejte. A pokud máte titulky, vypněte je. Pokud se budete dívat jen tak, uvidíte klasický dobrodružný snímek v duchu sci-fi cesty do středu Země. Ani ne špatný, ale ani ne dobrý. Mi lezly na nervy ustavičné hádky. A pak při objevení jeskyně, kdy začal jeden z homo házet vypálené sirky jen tak na zem. ()

Campbell

S mým překvapením to nebyla zas taková slabota jak jsem čekal, jak podle hodnocení tady tak na imdb. Je pravda že ten scénář je šílenej, ale jako takové béčko to jde. Nejvíc se mi na celým filmu líbilo prostředí které bylo dost pěkné. Co se mi ale nelíbilo to že hlavní aktéry nemá prakticky co ohrožovat. Což je na prd. Nicméně jsem se bavil celkem obstojně jen se nesmí tak moc čekat. ()